Serwis Internetowy Miasta Pińczów

5 Konkurs Wokalny już za nami

0 komentarzy

Aktywny tydzień wyborczy Janusza Koniusza

2 listopada 2018 | red., pinczow.com | Wyświetleń: 2 257

Janusz Koniusz nie próżnuje. W ostatnim tygodniu przed niedzielnymi wyborami, odbył szereg spotkań z mieszkańcami Miasta i Gminy. W poniedziałek kandydat na burmistrza spotkał się z rolnikami, we wtorek z przedstawicielami organizacji mundurowych, w środę z przedsiębiorcami, a godziny przed ciszą wyborczą Janusz Koniusz planuje spotkanie z lokalnymi stowarzyszeniami, klubami sportowymi i młodzieżą.

Na spotkania z mieszkańcami, Janusz Koniusz zaprasza osoby ze świata polskiej polityki, które swoją wiedzą i umiejętnościami wspierają kandydata PiS w walce o fotel burmistrza. Na poniedziałkowym spotkaniu z rolnikami pojawił się Marek Kwitek – Członek Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Poseł Kwitek złożył na ręce Janusza Koniusza poparcie pani vice premier Beaty Szydło. Głównymi tematami spotkania był interwencyjny skup owoców, giełda rolna, narodowy holding spożywczy, programy rządowe jak rolniczy handel detaliczny czy pozyskiwanie funduszy unijnych przez rolników.

We wtorek kandydat na burmistrza zorganizował spotkanie z przedstawicielami organizacji mundurowych i w przeciwieństwie do poniedziałkowego spotkania, sala konferencyjna muzeum regionalnego świeciła pustkami. Na szesnaście zaproszonych jednostek OSP z naszej gminy w spotkaniu udział wzięła zaledwie dwójka ochotników straży. Mimo słabej frekwencji, kandydat na burmistrza przybliżył zebranym, jakie możliwości mają jednostki ochotniczych straży pożarnych w pozyskiwaniu dotacji m.in. jakie proponuje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, z której do tej pory nikt w naszej gminie nie korzystał. Janusz Koniusz za przyczynę wskazał brak doinformowania miejscowych jednostek, dlatego też wyszedł z pomysłem uruchomienia komórki w urzędzie, która będzie miała za zadanie kolportowanie informacji o dotacjach rządowych czy z sejmiku do stowarzyszeń oraz organizacji bezpośrednio zainteresowanych. Na spotkaniu poruszony został również problem ze strzelnicą przy ulicy Grodziskowej, która z roku na rok popada w coraz większą ruinę.

Na środowe spotkanie do Pińczowa przyjechali m.in. szef PiS w świętokrzyskim – poseł Krzysztof Lipiec, poseł i jednocześnie vice przewodniczący Sejmiku Świętokrzyskiego i kandydat na Marszałka Województwa – Andrzej Pruś oraz dwaj nowo wybrani członkowie sejmiku z terenu województwa świętokrzyskiego. Na spotkaniu omawiane były tematy związane z możliwością pozyskiwania środków unijnych i samorządowych. Andrzej Pruś przedstawił wizję rozwoju, jaką daje samorządom sejmik wojewódzki. Zapewnił również, że będzie dbał o interesy Pińczowa w sejmiku wojewódzkim tak samo, jak o interes mieszkańców regionu starachowickiego, z którego startował. W czasie rozmowy, Janusz Koniusz przedstawił wiele pomysłów i rozwiązań mających na celu pomoc w wejściu na rynek nowym przedsiębiorcom oraz wsparcie, jakie może uzyskać przedsiębiorca, który boryka się z problemami finansowymi swojej firmy. Dlatego jednym z celów jaki sobie wyznaczył będzie stworzenie tzw. rady przedsiębiorczości. Spotkanie zakończyło się wsparciem, jakie zapewnili kandydującemu na burmistrza Januszowi Koniuszowi przedstawiciele władz Prawa i Sprawiedliwości.

Ostatnie spotkanie przed niedzielnymi wyborami odbędzie się już dziś, ponownie w Sali konferencyjnej muzeum regionalnego w Pińczowie, o godzinie 18:00. Głównymi tematami spotkania będą środki rządowe, unijne i samorządowe, programy promocji miasta i gminy oraz programy wsparcia organizacji pozarządowych.

We wszystkich spotkaniach organizowanych przez Janusza Koniusza uczestniczyli popierający jego kandydaturę Marek Omasta i Marcin Saltarski oraz wszyscy radni, którzy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości weszli do rad Miasta i Gminy Pińczów i Powiatu pińczowskiego.

 

28 odpowiedzi na “Aktywny tydzień wyborczy Janusza Koniusza”

 1. Elvis pisze:

  Pieknie wszystko jak wybory to da się ściągnąć wszystkich, Pani z KRUS obiecanki cacanki tyle wniosków było składanych i negatywne. Co się zmieniło przez ostatni rok, prosze podać statystyki pozytywnie rozpatrzonych wniosków. Dziś wszystko wyglądsa kolorowo, później szara rzeczywistość. Ale Pani z KRUS będziemy się bacznie przyglądać składać wnioski i zobaczymy.
  Pozdrawiamy wszystkich – zjednoczone OSP z gminy Pińczów.

 2. Elvis pisze:

  I tak na przyszłość proszę nie mieszajcie w kampanię mundurowych bo to jest niesmaczne.

 3. Zmieńmy burmistrza pisze:

  Z tego co mówiła Pani z KRUS to OSP nie składało żadnych wniosków, więc jak mogło być rozpatrzone pozytywnie coś czego nie było.

 4. Zmiana Konieczna pisze:

  Brawo Pani z KRUS!Odsłoniła pińczowską rzeczywistość za rządów Baduraka!

 5. Xyz pisze:

  Hahah a tak się cieszyli ze jak wygra Koniusz to skończą sie pieniądze dla OSP . Popieram Elvis teraz nagle KRUS wszystko może i na wszytko ma .

 6. Mat.d pisze:

  A propos opowieści Pani z Krusu i innych kłamstw, manipulacji i przeinaczen pana Koniusza w swoich wypowiedziach w filmikach i na spotkaniach, przeczytajcie sprostowanie na stronie Ziemi Pińczowskiej, jest na fb

 7. jules_winfield pisze:

  Ale chłopie uwziąłeś się na te parkingi. Parkingowym jesteś?

 8. łowca androidów pisze:

  Dziadki kapcie i przed telewizor a nie do władzy

 9. Pińczowianka pisze:

  ta dogrywka w pinczowie robi sie smieszna… Ludzie czy nie widzicie co sie działo w naszym miescie przez ostatnie 12 lat. otworzcie oczy jesli dalej bedziemy tak szybko sie rozwijac i takie kiepskie inwestycje beda czynione w Pińczowie to zmienimy sie w wioske. juz w Kijach jest wykonywanych wiecej inwestycji i trafnych inwestycji .za 2 lata to tam bedzie wiecej turystów niz w pinczowie.
  wstydze sie ze mieszkam w miescie gdzie nic sie nie dzieje. Mam nadzieje ze moje dzieci uciekną z tego umierającego miasta.

 10. Pińczowianka pisze:

  dajmy szanse komuś nowemu . moze wreszcie cos sie zmieni..

 11. Pińczowianka pisze:

  Pan Koniusz w swoich debatach obiecywał ze postara sie przywrocic choc troche zycia naszemu miastu. Niech teraz on sprubuje , niech ma szanse sie wykazac. moze bedzie godny stanowiska i dotrzyma obiecanych decyzji. niech wreszcie zacznie robic cos by ludzie młodzi mieli szanse , i swiatełko na zostanie tutaj .
  Bo przez 12 lat nie udao sie panu B. tego zrobić.

 12. Pińczowianka pisze:

  Uzdrowisko…jest dobrym pomysłem…, aeroklub , stadnina koni – moze hipoterapia , domki na Mosirze, skytpark…,

 13. Pińczowianka pisze:

  niech pan Koniusz teraz sie wykaze przez choc jedna kadencje.
  chce miec swiatelko nadziej zze bedzie lepiej w pińczowie., ze moze byc lepiej za rzadow kogos innego, ze cos powstanie , by siagnac tutaj turystow i mieszkancow ktorzy chca miec tutaj prace. bo przez 12 lat gdzies ta nadzieja wygasła.

 14. Pińczowianka pisze:

  Panie koniuszu działaj w naszym miescie. Pomagaj ludziom ktorzy daja ci kredyt zaufania a są to ludzie najbiedniejsi ktorzy potrzebuja pomocy , pańskiej pomocy .

 15. Maria pisze:

  Niestety uzdrowisko i inne pomysły nie są autorstwa Pana Koniusza. W większości są to sprawy albo już realizowane,albo zaplanowane.Autorskie pomysły Pana J.K. to fantazja, np.odbudowa zamku.

 16. Pińczowianka pisze:

  nie fantazja. Bo na odbudowe zamku tez podobno były , sa plany tylko nie realizowane…
  plany są na wszystko juz od dluzszego czassu tylko czemu p.B. ich nie probował wdrozyc w zycie.?????

 17. Pińczowianka pisze:

  Jak „przejmą” pesel – to pozamiatane 🙁

 18. Do Pińczowianka pisze:

  Pińczowianka, chyba nie mieszkamy w tym samym mieście, a ja mieszkam w Pińczowie. Piszesz, że nietrafione inwestyce i że wioską się staniemy, dobrze, że w ogóle napisałaś, że są jakieś inwestycje, bo retoryka osób popierajacych pana Koniusza na tym forum jest taka, ze od 12 Pińczów stoi w miejscu, a ja nie mogę takich bzdur czytać i tych Twoich lamentów i błagan do pana Koniusza. Myslisz, ze co on zrobi jak sie na tym nie zna i nie ma żadnego doświadczenia, oczy mydli pomysłami z niewiadomo skąd, pewnie nie wie skąd weźmie na to środki i jak to zrobi, ale wciska kit, pewnie niepotrzebnie się produkuje, bo te wszystkie komentarze pisze jedna, czy dwie te same osoby, no ale cóż, nie mogę takich głupot czytac i nie sprostować.

 19. ABC pisze:

  Gdzie w Kijach więcej inwestycji i trafnych inwestycji???? Dlatego Słonina już nie kandydował na wójta? Urocze. Przypominam tylko, że w starych źródłach historycznych istnieje „kasztelania czechowska”, a kijowską to sobie stworzyli ( „trafne inwestycje” też mi coś).

 20. Pic pisze:

  Skąd ta pińczowianka się urwała, chyba to pisze jeden z tej trójki, hahahahaha.

 21. darek pisze:

  Przeczytałem sprostowanie. Jest ono mocno naciągane. Nie ma żadnej gwarancji że pieniądze na rewitalizację jeszcze będą. Póki co sprawa przegrana. A jeśli chodzi o parking: „Propozycja budowy parkingu wielopoziomowego na tak małej powierzchni jest kuriozalną, a budowa w partnerstwie publiczno– prywatnym, ze względów ekonomicznych jest nieopłacalna”. Sformułowanie „wielopoziomowy” jest rzeczywiście niefortunne, chodzi o parking piętrowy taki jak w Busku. Na górze na całej powierzchni od ul. Grodziskowej do Batalionów Chłopskich parking (miejsc byłoby prawie 3x więcej), na dole szalet (niekoniecznie taki spektakularny jak obecnie budowany) oraz kilka lokali handlowych. Jeśli gmina nie chce płacić czynszu prywaciarzowi w rynku, pod parkingiem mogłaby być w przyszłości również informacja turystyczna czy sklepik z pamiątkami. W centrum miasta, obok atrakcji turystycznych. Szkoda takiej lokalizacji i tu się zgadzam z panem Koniuszem. Obecny parking dopiero co uruchomiony prawie cały jest już zajęty przez mieszkańców okolicznych bloków.

 22. darek pisze:

  Kolejny fragment ze sprostowania Ziemi Pińczowskiej co do zarzutów pana Koniusza: „Wniosek, o dofinansowanie projektu rewitalizacji jest oceniony pozytywnie i przyjęty do dofinansowania na liście rezerwowej m. in. razem z Kielcami, Końskimi oraz Jędrzejowem. Urząd Marszałkowski wystąpił do Komisji Europejskiej o przesuniecie środków na te zadania.”

  To, że wniosek jest oceniony pozytywnie to nie powód do dumy. To znaczy że przeszedł ocenę formalną, był wypełniony wg instrukcji, właściwie podpisany, miał wszystkie załączniki itp. Gdyby nie był oceniony pozytywnie, burmistrz powinien zwolnić pracowników odpowiedzialnych za to zadanie. To że wniosek jest na liście rezerwowej to też nie powód do dumy, bo to znaczy że był po prostu kiepsko napisany i przegrał z konkurentami. A tłumaczenie że Końskie czy Jędrzejów też nie dostało pieniędzy jest żenujące. Nie mamy żadnej gwarancji że będą dodatkowe środki na rewitalizację, stwierdziłbym raczej że szanse są bliskie zeru.

 23. Mat.d pisze:

  Darek, ale nie skomentujesz tego, że w wielu miejscach pan Koniusz pisał nieprawdę tylko czepiasz sie jakiś szczegółów, meritum tego sprostowania to to, że w wielu miejsach pan Koniusz kłamie, przez co chce przeciągnąć wyborców do siebie, tak kampanii sie nie prowadzi, takie postepowanie trzeba karcić!

 24. witja pisze:

  dofinansowanie do dróg wczoraj z TVP Kielce podawali że dostało Busko,Chmielnik,Wiślica a gdzie Pińczów Panie Badurak,człowieku odejdż bo Pińczów dokończysz na amen

 25. darek pisze:

  Mat.D komentuję tylko te części, gdzie mam jakąś wiedzę i udowadniam że sprostowanie jest naciągane. Nie wiem czy Koniusz pisał czy mówił nieprawdę bo nie śledzę wszystkiego ani nie mam czasu na bywanie na spotkaniach. I nie nazwałbym zaprzepaszczenia okazji na otrzymanie milionów na rewitalizację „czepianiem się szczegółów” jak to ująłeś.

 26. roman pisze:

  Do „darek”
  No właśnie tu jest problem. Nie byłem, nie słyszałem ale wiem.
  Klasyka.
  Dla Pana Koniusza niestety NIE.

 27. darek pisze:

  Roman, nie oceniam spotkań na których nie byłem tylko sprostowanie które przeczytałem. Nie jestem przeciwnikiem Baduraka, ale przeraża mnie poziom „specjalistów” którzy go obsiedli, takich jak np. ty Roman, do których nic nie dociera, trwają w samouwielbieniu i którzy od lat uczestniczą w towarzystwie wzajemnej adoracji. Fakt, że projekt rewitalizacji nie przeszedł dosadnie świadczy o poziomie waszych romanowych kwalifikacji. To nie pan Badurak jest problemem dla Pińczowa a właśnie takie Romany ja ty. Aż strach jacy kolejni się pojawią. Dlatego też, zastanawiam się na oddanie głosu na pana Koniusza, choć PiSu nie lubię. Jedynie nowy burmistrz będzie gwarantował porządną reorganizację i przewietrzenie urzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com