Serwis Internetowy Miasta Pińczów

5 Konkurs Wokalny już za nami

0 komentarzy

Włodzimierz Badurak burmistrzem Pińczowa na kolejną kadencję

4 listopada 2018 | redakcja, pinczow.com, (NiL) | Wyświetleń: 4 011

Urzędujący od 12 lat burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak został ponownie wybrany na włodarza naszego miasta i gminy. Tak wynika z sondażu exit poll jaki przeprowadziło Echo Dnia. Według kieleckiego dziennika Włodzimierz Badurak uzyskał 67 % poparcia wyborców. Jego konkurent Janusz Koniusz zdobył 33 % głosów. Badanie zostało przeprowadzone w dniu wyborów przed lokalami wyborczymi w Pińczowie. Według informacji jakie uzyskała nasza redakcja Włodzimierz Badurak zwyciężył w większości lokali wyborczych. Dokładne wyniki drugiej tury podamy po oficjalnej informacji z Państwowej Komisji Wyborczej. 

50 odpowiedzi na “Włodzimierz Badurak burmistrzem Pińczowa na kolejną kadencję”

 1. Marcin s. pisze:

  O jak ja się cieszę że jest jeszcze na tej ziemi takie miasteczko jak Pińczów, które nie jest za pisem.

 2. jules_winfield pisze:

  Panie Włodku serdeczne gratulacje. Patrz Pan na klakierów wokół Pana. Są naprawdę słabi. Trochę wiary w siebie. Pana wygrana to głównie antyPiS. Proszę nas nie zawieść. Powodzenia.

 3. Xyz pisze:

  Jednak mieszkańcy pokazali że PiS nie będzie rządzić w naszym pięknym miasteczku. Gratulacje

 4. zdzichu skowronek ze szczypca pisze:

  gdzie te psy co tyle szczekały, wyjdą pewnie z budy za 5lat

  #teamwłodek

 5. taka_prawda pisze:

  pogratulować pińczowianom, będziecie mieć więcej siłowni pod chmurką i boisk treningowych, śmiech na sali…

 6. Doprzewidzenia pisze:

  Pan Koniusz podziekuje panu omascie.

 7. maxiking pisze:

  Pan Koniusz popelnil blad wchodzac w ten jakis rodzaj koalicji z pozostalymi kandydatami.. ludzie chcieli glosoeac na Pana nie na tych dwoch pozostalych..

 8. Rozbudowa 9 inwestycje pisze:

  Marcin dobry sternik był….
  Nowych blokow przez 12 lat sztuk 0
  Firm inwestorow dużych 0
  Hotel nad zalewem sprzedany i wiele innych na 3 go maja czy tez koło Pupu stary blok też??
  Zagospodarowanie terenu po PKS…
  W SZOZ TPI stara Ksiegowa…ile oddaje?
  Wodociagi ile ktoś oddaje…?
  Skrzyzowanie kolo Tesko nie stać nas na ledowy stop ?wypadkow duzo…
  Kolo komisu skrzyszowanie nowe…wypadkow dużo (nie stac nas na małe rondo)
  Na Kołątaja piekny chodnik po lewej stronie na ktorym samochody stały i ludzie nadal będą chodzic drogą… dlaczego nie ma też parkingu po lewej stronie? 12 lat tego sie nie widzi?
  Może warto zacząć ludzi sluchać, dewelopera zachęcić do wybudowania nowego bloku inewstora sprowadzić i ludzie bedą mieli prace…
  W Pinczowie zmieni sie co najwyżej kostka w rynku na czerwoną… i zamiast zamku (mega zadluzenia gminy) zrobcie choziaż dojazd na wzgórze z parkingiem widokowym koparka z tydzień to zrobi + miejsce na ognisko czy grila. itp i itd pozdrowienia dla Rozwijajacego Pińczów-Zdrój

 9. obserwator pisze:

  Koń Trojański pogrążył PiS w Pińczowie .

 10. Piotrek Siemiński pisze:

  Po wyborach.

  Gratuluję –
  Panu Badurakowi zwycięstwa w drugiej turze wyborów.
  Panu Koniuszowi zaangażowania i pracy włożonej w kampanię wyborczą.

  Dziękuję –
  Uczestnikom tego forum za możliwość merytorycznej dyskusji.

  Zachęcam –
  Pana Baduraka do jeszcze bardziej wytężonych działań na rzecz Naszej małej ojczyzny.
  Pana Pana Koniusza, Omastę i Saltarskiego i wszystkich uczestników tego forum do przyłączenia się do wspólnego aktywnego działania na rzecz naszej małej ojczyzny.

  Liczę na to, że –
  Pan Badurak dalej będzie łączył ludzi i wsłuchiwał się w głosy kreatywnych ludzi w Pińczowie, bo takich u nas nie brakuje.
  Po tych wyborach społeczeństwo naszego miasta stanie się bardziej aktywne i tolerancyjne, tak aby czynić nasze miasto przyjaznym dla wszystkich – W Pińczowie znów dnieje.

  Pozdrawiam,
  Piotrek Siemiński

 11. ktosik pisze:

  gratuluję Panu Burmistrzowi:)
  a tak na marginesie kto jest dyrektorem lub prezesem spółki publicznej nie powinien kandydować na radnych i burmistrza nie uważacie?

 12. seweryns1 pisze:

  Sprawa się rypła proszę państwa!!!

 13. Chce Pinczowa lepszego. pisze:

  Kolejna porażka dla Pinczow.
  Tu już ostatni gwóźdź do trumny.
  Pinczow idzie do lamusa.

 14. joker pisze:

  Gratulacje Panie Burmistrzu.
  Już byli w ogródku, już witali się z gąską pewni siebie i butni…Brawo Panie Włodzimierzu.

 15. Mich. pisze:

  Rowniez jestem zadowolony z tego wyboru. Najwazniejsze ze PiS nie przejal tego urzedu. Ciesze sie rowniez ze skonczyla sie kampania i wszystko wroci do normy. Mam rowniez nadzieje ze obecny Pan burmistrz wyciagnie wnioski z kampanii swoich przeciwnikow. Pozdrawiam zycze wszystkim milego, tak dobrze rozpoczatego tygodnia.

 16. Wyborca pisze:

  Chyba na własne życzenie przegrał Pan Koniusz. Po co ta koalicja przed głosowaniem i ten żałosny spot, gdzie coś „wielka trójka” ustalała, coś tam podkreślali na kartce bez sensu … To było żałosne. W debacie też lepiej wypadł Pan Badurak, widać płynność wypowiedzi i większy zakres wiedzy o niuansach samorządowych … I jednak trochę niejasna przeszłość kandydata Pis też miała wpływ na porażkę.. To wszystko doprowadziło do kolejnej kadencji obecnego Burmistrza.

 17. tos pisze:

  szkoda Pińczowa kolejne lata zmarnowane,ale ludzie głosują

 18. tolek pisze:

  wygrana P.Baduraka to dzięki że ludzie nie lubią PIS i głosowali na obecnego burmistrza ale nie ma się z czego cieszyć,burmistrz Badurak nie będzie miał łatwo,miasto dobrze zadłużone w sejmiku PIS

 19. Szkoda miasta pisze:

  Miasto zadłużone, a teraz z sejmiku zamiast dotacji zobaczymy figę. A pan Piotrek Siemiński bawi się w proboszcza, eh ponidziański naród…Lubią kabarety a potem płaczą.

 20. Nie zaskoczony pisze:

  Kolejny raz wygrywa cwaniactwo i pozoranctwo bue

 21. Zulugula pisze:

  Gratuluję p. Badurakowi kolejnej kadencji. Życzę dużo sił i mądrych współpracowników.
  Niepotrzebnie p. Koniusz kandydował z listy PiS i firmował się przedstawicielami tej partii, ponieważ część wyborców kierowała się zasadą „byle nie PiS”. Ale to powinien przewidzieć. Teraz ma czas, żeby jako radny działać na rzecz Pińczowa i do kolejnych wyborów stanąć pod własnym – a nie „pisowskim” – szyldem.

 22. Elvis pisze:

  Witam serdecznie wszystkich, obecna kamapania pokazała słabości ludzi do władzy, wszystko zrobią aby dostać sie do ratusza, Pan Koniusz być może by zaszedł dalej, ale pomogli mu w wynikach p. Omasta i Saltarski, którzy zdezerterowali ze swoich ugrupowań i poszli ramię w ramię z PIS. Jednym słowem Chorągiewki. Mam nadzieję że dadza sobie spokój na jakiś czas i nie będą psuć wizerunku Pińczowa. Chociaż nie jest to pewne, ponieważ zostali radnymi, i niech godnie teraz reprezentują swoje poglądy. Szanowna Rado Miejska uważajcie na nich. I jeszcze jedno jeden z obecnych radnych, bardzo wierzący rozdawał ulotki P. Koniusza na cmentarzu. Panie trzeba sie zastanowić i uderzyś sie w piersi. Pozdrawiam wszystkich.

 23. Mich. pisze:

  Malo tego jeden radny podejrzewam ze ten sam rozdawal ulotki na terenie klasztoru po mszy porannej to dopiero nietakt… Bardzo mi sie to nie podobalo.

 24. pińczowianin pisze:

  Pan Omasta, a szczególnie Pan Saltarski kariery polityczne mają z głowy…PIS to przecież „chwilowy” epizod w życiu naszego kraju…bezmyślność i dążenie do „stołka” przysłoniła im racjonalną ocenę rzeczywistości…Saltarski jako młody człowiek miał jakąś tam perspektywę…łatka pisowska zostanie już na długie lata…najgorsze jest to, iż na Stowarzyszenie Dla Ponidzia głosowali w większości zdecydowani antypisowcy…szefowa tej organizacji zupełnie się pogubiła…ale ona tak ma …to już jest koniec „bujnej” kariery politycznej tej pani…Maciek pokazał naprawdę klasę !!! Brawo !!!

 25. Gajowy Marucha pisze:

  Człowieku co ty wypisujesz za brednie. Szkoda mi czasu na wszystkie ale już zachwycać się Maćkiem, że wyszedł ze stowarzyszenia bo p. Saltarski pomagał Koniuszowi, to paranoja. A gdzie był Maciek przez wiele lat gdy w jego ugrupowaniu główną rolę grał czołowy działacz PiS p. Łukasz Łaganowski? Jakoś Maćka to nie bolało. To młody człowiek zupełnie pogubiony. Kierują nim niewłaściwi ludzie.

 26. Do Zulugula pisze:

  Masz rację z tą listą pis. Gdyby Pan Koniusz nie kandydował z tej listy sam bym chętnie oddał na niego głos.

 27. Mich. pisze:

  Oczywiscie moj poprzedni komentarz dotyczyl rozdawania ulotek w poprzednia niedziele przed wyborami tj 28.10 zeby nie bylo ze podczas ciszy wyborczej.

 28. Michał pisze:

  WSTYD że ludzie wybrali tego człowieka po raz kolejny. Rozumiem że można się pomylić przy pierwszym wyborze na pierwszą kadencję ale TRZECI RAZ !! ?? Jest mi WSTYD że mamy takiego burmistrza i jest mi żal tego co mogło się zmienić, a co się przez kolejne lata „rządów” niestety nie zmieni. Może Pan Koniusz nie był wymarzonym kandydatem, choćby ze względu na partię z której startował ale przynajmniej potrafił się logicznie i zrozumiale wypowiadać i miał jakieś pomysły na zmiany i byłby takim świeżym powiewem w Ratuszu, a tak dalej będziemy siedzieć w „pomieszczeniu” które nie było wietrzone od 12 lat… WSTYD !!!

 29. imigrant pisze:

  Michał masz racje, Pińczów staje się dziurą jak Działoszyce, te moherowe berety których jest większość w tej zapyziałej dziurze nie zdają sobie sprawy że Badurak zniszczył to miasto pchając tylko do swojej kieszeni. Spójrzcie ile ludzi wyjechało i wyjeżdża z Pińczowa.Było tu ok 12 tys. mieszkańców, ile jest teraz? ok 9 tys. Popatrzcie trochę co się dzieje a nie wybieracie Baduraka który nic nie robi!!! Parking obok skarbówki? Ok tylko zapytajcie skąd burmistrz wziął 1,5 mln zł na tą inwestycje. Pińczów nie pozyskuje funduszy z środków Unijnych jak np. Busko, dlaczego? Żal mi tego miasta i ludzi którzy tam mieszkają, ja wyjechałem lecz wracam co jakiś czas do rodziny i znajomych którzy tam zostali.

 30. Asia pisze:

  Michałku, weź ty idź się przewietrzyć bo klepiesz takie bzdury, że sie czytać nie da… i trochę pokory by ci się przydało bo burmistrza wybieraja mieszkańcy Gminy i skoro tak wybrali to tak będzie więc nie obrażaj ludzi. Brawo Panie burmistrzu Badurak, gratuluję i życzę owocnej pracy dla Pińczowa i gminy.

 31. Michał pisze:

  Imigrant masz 100% racji, szkoda tylko że takich świadomych ludzi jest niewiele ponad 30% jak pokazała II tura. Pozostałe 60% najpierw wybiera, a potem i tak narzeka więc w razie jakichkolwiek skarg i niezadowolenia proszę swoję żale w przyszłości wylewać do Miłościwie Panujące – bo taka długość rzadów to już trochę jak panowanie, szkoda tylko że nie będzie jak za Kazimierza bo on zostawił Polskę murowaną a nasz zastał Pińczów murowany, a zostawi drewniany.

 32. bartez pisze:

  Dramat miasta Pińczowa.
  Współczuję Pińczowowi a gratuluję Kielcom!

 33. Do Asia pisze:

  Właśnie byłem się przewietrzyć, i nie wiedziałem że uczucie wstydu jest obrazliwe, a owszem zgadza się burmistrza wybierają mieszkańcy i za te 60% jest mi WSTYD, a pozostałym 30%, w tym mnie współczuję kolejnych zmarnowanych lat.

 34. Dramat pisze:

  Dramat

 35. Groby pbielane.. pisze:

  Prosze o LUSTRACJE w wyznaniu rzymsko -katolickim bo nie wiem tak naprawde ,komu przekazuje znak pokoju.Moze otwarcie na INNE RELIGIE by sie zdalo ,by ci tak zwani pobozni katolicy nie zioneli nienawiscia I biale bylo bialym ..Groby pobielane ..pelne..

 36. xyz pisze:

  Szanowny p. Gajowy Marucho! Stowarzyszenie „DLA PONIDZIA”, to nie tylko PiS i p. Łukasz Łaganowski ( udzielający się przede wszystkim na kierunku kultury ) ale PO oraz SLD. Znalazło by się tam także kilku deklarujących się jako socjaliści a może i komuniści.

 37. Gość pisze:

  Ludzie wygrał lepszy, trzeba to uszanować i nie skakać sobie do gardeł

 38. orcyk pisze:

  znowu ??? to narobi jak pieron

 39. jacek pisze:

  Pińczów staje się pomału drugą Koreą Płn, szkoda nawet komentować tych wyborów, teraz już jestem pewien że tu się nic nie zmieni…

 40. obserwator pisze:

  Pretensje do samych siebie . Przecież takie wsparcie Pan Koniusz dostał od dwóch przyjaciół . Drugi już stołki w przychodni rozdawał .Ludzie przejrzeli na oczy .Brawo Pińczowianie .

 41. Pół żartem pół ... żartem pisze:

  Czy tylko mi kandydat Koniusz przypominał Apoloniusza Tajnera ? 😂
  Gratulacje dla Zwycięzcy.

 42. Zulugula pisze:

  Niektóre osoby ze zdecydowanej mniejszość wyborców, zarzucają zdecydowanej większości wyborców, że wybrały nie tego burmistrza – którego chciałaby mniejszość – ponieważ ta mniejszość jest oczywiście mądrzejsza i lepiej wie co jest miastu potrzebne dla tej większości. Mam to rozwijać dalej??? A może wystarczy ulubiona fraza PiS-u: „suweren dokonał wyboru i trzeba to uszanować”. 🙂
  PS
  Radni Sejmiku wojewódzkiego też znają przytoczoną frazę, więc zapewne się nie obrażą się i nie będą blokować publicznej kasy dla „suwerena”. 🙂

 43. Wszystko po staremu pisze:

  Nowe hasło, powyborcze:
  Pińczów nie zasługuje na więcej, Pińczów zasługuje na Baduraka 🙁
  Żal mi miasta i 33% jego mieszkańców, reszta nie zasługuje na współczucie – sami sobie i swoim dzieciom zgotowali ten los.

 44. Wszystko po staremu pisze:

  A ja myślałam, że dla antypisu suwerenem jest Konstytucja 😮

 45. Kuzyn pisze:

  Prezesie, zadanie zostało wykonane 🙂

 46. Xxx pisze:

  Gratulacje dla Pana Badurka oraz dla Pana Koniusza za dobry wynika jak na debiutanta.
  Nie obrażać tych co głosowali na Badurka. Przez takich co pisza ze elektorat Konisza to inteligentni ludzie a reszta to idioci sami doprowadziliście do tego ze przegrał. Nauczcie sie przyjmować porażkę. W Busku jest takie Stowarzyszenie Młode Busko . Które nie bawi się w polityke tylko pracuje ciężko na rzecz regionu ponad podziałami. Może w Tpi czas na stowarzyszenie młodych ludzi którzy chcą działać

 47. Zniesmaczony Janek z Lembertowa pisze:

  Ostatecznie oddałem głos na Koniusz a. Choć długo się wachalem. Pomimo faktu ze w I turze oddałem na Niego głos bez zawachania… dlaczego? A no z uwagi na kolegów którzy go poparli a którzy wg mnie nie wiele sobą reprezentowali. Nie mniej i tak uważam ze gorzej w mieście juz być nie może. Wiec jeśli nawet KONIUSZ nie do końca mi odpowiadała to JUŻ na pewno gorzej miasta by nie pogrążył. Bo już bardziej się nie da . A tak to został burmistrzem człowiek co doświadczenie w pograzaniu juz ma… no i stołki popleczników bezpieczne na następne 5 lat.
  . Za 5 lat panie Koniusz ale już bez głodnych sukcesu klakierów pewnie się uda

 48. stasiu111 pisze:

  Janusz Koniusz od Omasty i Saltarskiego dostał pocałunek śmierci .
  Czyli jako przyszły burmistrz nie potrafi analizować i przewidywać
  Zdrajców nie bierze się do koalicji
  Karierowicze nic by nie zrobili

 49. wit pisze:

  kogo ludzie wybrali Baduraka,czy nie mają rozumu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com