Serwis Internetowy Miasta Pińczów

5 Konkurs Wokalny już za nami

0 komentarzy

Jazz, który porywa. Za nami 14. Zaduszki Jazzowe

5 listopada 2018 | PSCK, for: Lila, pinczow.com | Wyświetleń: 398

Podwójnym bisem Sibel Köse- wybitnej tureckiej wokalistki jazzowej, zakończyły się w niedzielę 14. Zaduszki Jazzowe w Pińczowie. 4 koncerty, z których każdy był oddzielnym i niepowtarzalnym wydarzeniem, dały publiczności olbrzymią dawkę muzycznych emocji. Całość uzupełniała „Jesienna akademia jazzu” dla uzdolnionej młodzieży oraz jam session połączone z wystawą plakatu.

„Zostawiamy Państwa z piękną muzyką w głowach” – powiedział na zakończenie Festiwalu Artur Dutkiewicz – dyrektor artystyczny Zaduszek. Na deskach Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury wystąpili: Rafał Sarnecki Quintet; Artur Dutkiewicz, Adam Kowalewski, Krzysztof Dziedzic i Tomasz Grzegorski z programem „Tribute to Tomasz Szukalski”; Piotr Rodowicz Quartet „Mingus Mingus” oraz Sibel Köse Quartet.

Wydarzeniem towarzyszącym była „Jesienna akademia jazzu w Pińczowie” – warsztaty wokalne i gitarowe dla młodych muzyków, które dofinansowane zostały z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje 2018.

Patronat honorowy nad 14. Zaduszkami Jazzowymi sprawowali: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Świętokrzyski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.

Składamy serdeczne podziękowanie sponsorom oraz partnerom Festiwalu. Nade wszystko dziękujemy publiczności, z Pińczowa i różnych zakątków Polski, którzy co roku tworzą tak niepowtarzalną atmosferę i klimat Zaduszek Jazzowych w Pińczowie.

 

 

więcej zdjęć w GALERII

Jedna odpowiedź do “Jazz, który porywa. Za nami 14. Zaduszki Jazzowe”

  1. Maria pisze:

    Zaduszki Jazzowe. Świetna impreza , dwudniowa uczta duchowa , wspaniali muzycy i wspaniała publiczność.Warto było iść i posłuchać nie tylko muzyki ale i tego co o naszym małym miasteczku, jego niepowtarzalnej atmosferze i ludziach z którymi się tu stykają, mają do powiedzenia Ci
    światowej sławy artyści.Serce rosło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com