Serwis Internetowy Miasta Pińczów

5 Konkurs Wokalny już za nami

0 komentarzy

Wybory Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów w liczbach

5 listopada 2018 | redakcja, pinczow.com, (NiL) | Wyświetleń: 3 179

Powyborcze emocje związane z wyborem burmistrza naszego miasta pomału opadają. Włodzimierz Badurak, który funkcję włodarza Pińczowa pełni już od 12 lat, ponownie został obdarzony przez mieszańców zaufaniem i kierować będzie pińczowskim magistratem przez kolejne 5 lat. Wybór burmistrza Miasta i Gminy Pińczów wywoływał wiele emocji wśród mieszkańców naszej małej ojczyzny. Ostatecznie w II turze wyborów Włodzimierz Badurak wynikiem 62.93 % głosów pokonał Janusza Koniusza, który uzyskał 37.07 % poparcia wyborców.

A jak wybory przedstawiały się w liczbach?

W niedzielnych wyborach z 17 963 uprawnionych do głosowania wyborców, w II turze udział wzięło 7986 mieszkańców miasta i gminy Pińczów, z czego ważnych głosów oddano 7931, co daje frekwencje na poziomie 43,8 %. Na Włodzimierza Baduraka głos oddało 4991 wyborców, a na Janusza Koniusza zagłosowały 2940 osoby. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zwyciężył tylko w dwóch lokalach wyborczych: w Szpitalu Powiatowym w Pińczowie oraz w Domu Pomocy Społecznej. W obu tych lokalach Janusz Koniusz zdobył 66.67% poparcia wyborców. W pozostałych 15 lokalach wyborczych zwyciężył Włodzimierz Badurak. Największą procentowo przewagę, burmistrz uzyskał w lokalach wyborczych zlokalizowanych w Zakładzie Karnym w Pińczowie (100%), w Młodzawach Dużych (77.92%), w Kozubowie (73.61%) i w Zagości Starej (72.35%). Nieważnych głosów łącznie zliczono 55.

20 odpowiedzi na “Wybory Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów w liczbach”

 1. Zulugula pisze:

  Przytoczę ulubioną frazę PiS-u: „suweren dokonał wyboru i trzeba to uszanować”.
  Radni Sejmiku wojewódzkiego też znają przytoczoną frazę, więc zapewne się nie obrażą się i nie będą blokować publicznej kasy dla „suwerena”.

 2. Alex pisze:

  Pozamiatane. Oczywiście psy (trole internetowe) teraz będą szczekać, ale karawana jedzie dalej. Gratulacje.

 3. andrzej pisze:

  ja nie jestem trolem, po prostu mam inne poglądy przez pryzmat moim zdaniem beznadziei, która panuje w Pińczowie porównując z innymi ośrodkami miejskimi w Polsce, a niekiedy nawet wiejskimi i to z sąsiedztwa. No ciekawe jak obecny Pan burmistrz po latach rządów zostawi Pińczów, sukcesu nie wróżę, może nawet skończymy jako mieścina w powiecie buskim

 4. Do andrzej pisze:

  To może zamiast czczego gadania, a raczej pisania, podasz te przykłady ośrodków wiejskich z sąsiedztwa. A na marginesie, ktokolwiek byłby burmistrzem z pewnością nie będzie spełniał zachcianek wszystkich malkontentów. A jeśli zakładasz że skończymy w powiecie buskim, to kieruj raczej swoje uwagi do starostwa.

 5. DYLA pisze:

  i dobrze sie stało..niech sie teraz dogadaja i wspolnie dzialaja dla dobra miasta jezeli tak kazdemu zalezy ..bo chyba o to w tym wszystkim chodzi Gratki Panie Włodku!

 6. taka_prawda pisze:

  wcale się nie zdziwię jak Pińczów skończy w powiecie buskim, marazm i stagnację widać gołym okiem, szkoda tego miasta, dawniej było zupełnie inne…

 7. pasterz pisze:

  Może pan Koniusz załatwi nam kolej w Pińczowie, na trasie Kielce Busko ? Ma znajomości. A ma być budowana linia kolejowa z Centralnego Portu Lotniczego do Nowego Sącza. Przez Tarnów Busko Kielce. Przydał by się Pińczów do tego.

 8. Zulugula pisze:

  Do PiS-ców i innych niezadowolonych z wyników wyborów.
  „Dajcie sobie siana” z tym biadoleniem: o nieszczęściu dla Pińczowa, o braku środków z Sejmiku, o cofnięciu się wstecz, etc. Zarówno do Rady Miasta jak i do Rady Powiatu, weszli Wasi przedstawiciele. Niech pracują i przekonują pozostałych, do wspólnych – dobrych dla Pińczowa – działań. Pilnujcie złożonych już obietnic (np. posła z PiS i radnego starachowickiego do Sejmiku z PiS), że będą wspierać Pińczów, jak tylko się da. Pińczowianie przez kolejne lata, będą mogli oceniać Waszą aktywność. Następne wybory zweryfikują Wasze deklaracje z ich efektami.

 9. łowca androidów pisze:

  Wygrał w szpitalu i domu pomocy społecznej a to checa

 10. Obywatel pisze:

  „Walka” była nieraz bardzo ostra, bo takie są prawa kampanii wyborczych. Najważniejsze, że nikt nie wywołał konfliktu zbrojnego 😉
  Mieszkańcy wybrali! A teraz niech wszystko powraca do normalności!!!

 11. Do Zulugula pisze:

  Twój komentarz byłby na miejscu gdyby Badurak został burmistrzem po raz pierwszy, ale tak nie jest. Ten pan rozczarowuje mnie mocno już od drugiej kadencji, a teraz został wybrany na czwartą. Życzę jemu i nam wszystkim żeby był dobrym burmistrzem, ale nie mam specjalnych nadzieji co do niego.

 12. Janusz pisze:

  Do Łowca androidów – bo myśleli że głosują na doktora a nie jego brata – takich było dużo więcej również w innych komisjach.

 13. Pińczowianin pisze:

  A gdzie 9977 osób uprawnionych do głosowania? Moim zdaniem wynik jest nieadekwatny co do frekwencji. Zapowiadały się wielkie zmiany a tu kolejna kadencja Pana Włodzimierza. 12 lat urzędowania to o wiele za dużo.

 14. Xyz pisze:

  Ciekaw jestem obietnicy Baduraka . Czy powoła nowego zastępcę czy zostanie dotychczasowy ? Jeśli tego nie uczyni Ziemia Pinczowska jest 5 lat spalona u wyborców .

 15. Mich. pisze:

  Nie przypominam sobie takiej obietnicy p. Baduraka? Chyba ze cos przegapilem?

 16. Xyz pisze:

  Żołnierzyki Baduraka chodzili i wmawiali ludziom , że ich wódz dokona zmiany . Niby to obiecał .

 17. Do Janusz pisze:

  A ty myślałeś że to brat doktora. A to był jego kuzyn.

 18. Chłodnym okiem pisze:

  Ta skomplikowana i mocna kampania wyborcza, oraz frekwencja dała dużo do myślenia.
  Mieszkańcy Pińczowa nareszcie zaczęli się interesować lokalną polityką,
  co dobrze wróży na przyszłość.

 19. Łowca androidów pisze:

  W przyszłych wyborach zmieniam nazwisko na Koniusz lub Badurak i wygrana pewna

 20. Janusz pisze:

  Nazwisko Badurak nie jest gwarantem wygranej – startowało 3 i żaden nie został radnym – jeden burmistrzem w dogrywce, ale głosami antypis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com