Serwis Internetowy Miasta Pińczów

5 Konkurs Wokalny już za nami

0 komentarzy

A w Młodzawach ? babski comber

7 listopada 2018 | IM, KGW | Wyświetleń: 623

Koło Gospodyń Wiejskich „Młodzawy dziś i jutro” powstało 28.03.2018 r. Swoją siedzibę ma w świetlicy wiejskiej w Młodzawach Dużych. Kobiety od samego początku rozpoczęły prężną działalność głównie w temacie kulinarnym oraz we wszelkiego rodzaju pracach rękodzielniczych. Są również zaangażowane w realizację różnych projektów we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Młodzaw – Nasza Przyszłość, Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Współpracują z OSP w Młodzawach.

Obecnie panie z KGW są w trakcie realizacji projektu pt. „A w Młodzawach – babski comber”, finansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) w ramach III edycji Świętokrzyskiego Funduszu Młodych Inicjatyw Stowarzyszenie Integracja Rozwój (SiR). W ramach tej inicjatywy koło gospodyń z Młodzaw otrzymało dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy złotych na realizację działań związanych z rozwojem organizacji pozarządowych. Jako młode stowarzyszenie, koło ma liczne potrzeby związane np. z przygotowaniem potraw i ich transportem docelowym (dożynki, Dni Ponidzia itp.) Fundusze otrzymane w ramach projektu pozwoliły na zakup potrzebnego sprzętu agd i innych przedmiotów np. kuchenka turystyczna gazowa, lodówka turystyczna itd. W ramach tego projektu realizowane są spotkania, zajęcia kulinarne, tematycznie różnorodne np. pieczeń nie tylko z mięsa, świat dawnych deserów. Kobiety bardzo chętnie się spotykają, wymieniają doświadczeniami – nie tylko kulinarnymi?

Poprzez realizowane w ramach projektu działania kobiety ze stowarzyszenia zachęcają inne panie ? mieszkanki Młodzaw do wspólnego spotykania się, przyłączania się do grupy, dzielenia się poglądami.

Realizacja projektu pozwoli na rozszerzenie działalności młodej organizacji jaką jest Koło Gospodyń Wiejskich „Młodzawy dziś i jutro” w zakresie kultywowania tradycji kulinarnych, umożliwi realizację kolejnych inicjatyw.   

 

Jedna odpowiedź do “A w Młodzawach ? babski comber”

  1. Irena pisze:

    Fajnie się dzieje w Młodzawach, panie wreszcie mają szansę wyjść z domów, pogadać, pośmiać się, pośpiewać a przy okazji coś dobrego zrobić dla społeczności lokalnej, brawo, tak trzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com