Serwis Internetowy Miasta Pińczów

ZIELONO MI – VII Wojewódzki Festiwal Piosenki – dla Dzieci i Młodzieży z Innymi Potrzebami Edukacyjnymi

0 komentarzy

Pińczowianie świętowali 100-lecie odzyskania niepodległości

11 listopada 2018 | redakcja, pinczow.com, (NiL) | Wyświetleń: 3 895

Oficjalne uroczystości uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości w Pińczowie rozpoczęły się od złożenia wiązanek kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Na skwerku obok Pałacu Wielopolskich, gdzie usytuowany jest pomnik marszałka, wiązanki złożyli przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele Związku Strzeleckiego Strzelec Pińczów, służb mundurowych, szkół, zakładów pracy, stowarzyszeń oraz przedstawiciele partii i ugrupowań politycznych.

Następnie wszyscy zebraniu udali się do Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, gdzie w sali kinowej odbyła się uroczysta połączona sesja Rady Powiatu Pińczowskiego oraz Rady Miasta i Gminy Pińczów. Sesje poprowadził przewodniczący Rady Powiatu – Ireneusz Gołuszka, który wszystkim zebranym przypomniał historię drogi do niepodległości, jaką musiał przejść nasz naród sto lat temu i o potrzebie pielęgnowania wolności, o którą walczyli nasi przodkowie. Uroczysta sesja zakończyła się  montażem słowno – muzycznym, przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Pińczowie.

Tuż po sesji, w kościele pod wezwaniem św. Jana Apostoła i Ewangelisty, odprawiono Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, którą koncelebrowali ksiądz dziekan Jan Staworzyński, ksiądz Stanisław Kudełka oraz ojciec Andrzej Duk. Zaraz po mszy, uformowany pochód prowadzony przez orkiestrę OSP Pińczów, przeszedł ze wszystkimi pocztami sztandarowymi oraz mieszkańcami na Plac Konstytucji 3 Maja, gdzie od czasu odzyskania niepodległości, Pińczowianie świętują 11 Listopada.

Przed pińczowskim ratuszem, po wystąpieniach starosty pińczowskiego Zbigniewa Kierkowskiego, burmistrza Włodzimierza Baduraka, Łukasza Łaganowskiego i Katarzyny Nowackiej, delegacje złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem konstytucji 3 Maja.

 

 

18 odpowiedzi na “Pińczowianie świętowali 100-lecie odzyskania niepodległości”

 1. Zojka pisze:

  Świetnie, ale szkoda, że KAŻDE święto w Pińczowie ma taką samą oprawę, obojętnie czy to maj, czy sierpień. Sądziłam, że 100 lecie odzyskania niepodległości będzie troszeczke inne, skoro w sylwestra mogą być fajerwerki to chyba przy takim świecie też powinny……bo mieszkańcy dopisali czyli zainteresowanie było

 2. szczepan pisze:

  dobrze zauważyłaś Zojka, impreza organizowana przez Powiat…

 3. bez zmian pisze:

  I tak przez następne 5 lat . W powiecie i gminie bez zmian stanowiskowych . Dalej te same gęby . Banda emerytów z wysokimi emeryturami . I co takiemu zależy na Pińczowie > Kasa leci a to najważniejsze .

 4. Niech se teraz narzekają pisze:

  W Chmielniku puścili 500 balonów biało czerwonych, koncert orkiestry dętej, poczęstunek, zespół muzyczny. W Pińczowie jak napisano wyżej „Banda emerytów z wysokimi emeryturami” kogo ten naród wiejski nam wybrał… no ale cóż, mają co chcieli.

 5. CzarnyHumor pisze:

  Przesadzili w tym Chmielniku. 500 balónów??? Przecież to była setna rocznica odzyskania Niepodległości.

 6. ??? pisze:

  Zwykła szara pińczowska rzeczywistość . Miało być wyjątkowe święto w całej Polsce a w Pińczowie po staremu jak co roku . Czyli już po wyborach więc powiat wraca do zwykłej szarej rzeczywistości . I tak przez następne 5 lat ?

 7. aga pisze:

  Przecież o to wyborcom (63%) chodziło… by było bez zmian, czyli jak zwykle szaro, nudno i do d…. Wszystko się zmienia, tylko w Pińczówku czas się zatrzymał.

 8. pinczowianin pisze:

  „aga” dobrze napisane…. 🙂

 9. zawiedziony pisze:

  W całej Polsce o godz. 12:00 miał być odśpiewany Hymn Polski . Wszędzie tylko nie w Pińczowie . Urzędnicy zapomnieli o tym organizując obchody . Czy nie po drodze samorządowcom z wolną Polską ? Testament Witosa pomału odchodzi w zapomnienie . A mówił kiedyś :Gdzie się zaczyna interes państwa, tam kończy się interes partii. Już niedługo dowiemy się co jest ważniejsze dla naszych polityków w samorządzie . Dobro Narodu i wyborców czy stołki ?

 10. sensor pisze:

  Pisowcy i ich „przystawki” nie mogą się pogodzić z porażką… jadem zapluli już całe forum. Macie przedstawicieli w powiecie i Radzie Miejskiej zobaczymy jakie oni fajerwerki bedą serwować i jak pokażą swoją kreatywność, czas pokaże …

 11. Gajowy Marucha pisze:

  Nie p…. chłopino. -Pisowcy i ich „przystawki”- jak napisałeś mogą se pogwizdać. I w powiecie i w gminie są mniejszością. Gleba dalej rządzi.

 12. Gość pisze:

  Czy to prawda? Córka była i mówiła, że prowadzący zaliczył parę wpadek językowych m.in. „Burmistrz erekt” (mega ;), a gość z wieńcem był pod wpływem alk.

 13. Mich. pisze:

  Do osoby o nicku „gość” – kilka uwag merytorycznych co do pisowni. Po pierwsze nie burmistrz „erekt” poniewaz jeśli już to burmistrz elekt a po drugie jeśli osoba pełniąca Urząd uzyskała reelekcję, określenia tego nie używa się.
  Co do twoich pytań, nie wypowiem się ponieważ niestety nie uczestniczyłem w tej uroczystości.

 14. Mich. pisze:

  Przepraszam ale jeszcze raz przeczytalem twoj post i nie zwrocilem uwagi ze to bylo cytowane. W takim razie musialo byc wrsolo.

 15. Do Mich pisze:

  Byc mądrym a mądrala to różnica znaczna .
  Chciałeś zabłysnąć ?Posyp sie brokatem .

 16. Wieśniak pisze:

  Nie pisowcy tylko zwykli obywatele i to co piszę wyżej jest prawdą wszystko bez zmian jeden drugiego kryje. Gmina na powiat i odwrotnie . Jednym słowem to już żygać się chce na ten Pińczów i tak będzie długo dopóki ludzie się nie ogarną i przestaną głosować anty.

 17. człowiek z parku pisze:

  Do wieśniak.
  Dobrze że się podpisałeś żeby nikt nie miał wątpliwości a rzygać to sobie możesz za własną oborą a od Pińczowa się odczep i nie profanuj. I jeszcze nim zaczniesz „żygać” kup sobie słownik ortograficzny.

 18. Zniesmaczony Janek z Lembertowa pisze:

  Mi też chcę się żygasz. Wieśniak dobrze prawi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com