Serwis Internetowy Miasta Pińczów

ZIELONO MI – VII Wojewódzki Festiwal Piosenki – dla Dzieci i Młodzieży z Innymi Potrzebami Edukacyjnymi

0 komentarzy

Powstał mural dla uczczenia 100-lecia niepodległości.

11 listopada 2018 | redakcja, pinczow.com, (NiL) | Wyświetleń: 1 681

Ma długość 25 metrów. Robiono go 4 dni. Zużyto na jego wykonanie ponad 15 litrów farby elewacyjnej oraz około 10 puszek sprayów. Mowa o muralu, który od soboty zdobi mur zlokalizowany przy ulicy 7 Źródeł na osiedlu Grodzisko w Pińczowie. Mural powstał dla uczczenia 100-lecia niepodległości.

Pomysłodawcami powstania muralu byli Łukasz Niebudek, Krzysztof Opara i Dawid Dylawerski. Ten ostatni był autorem projektu i głównym wykonawcą muralu. W akcję powstania muralu włączyła się również restauracja Głodzilla, Spółdzielnia Mieszkaniowa Trio oraz sklep z farbami Strefa Zamieszkania Pińczów.

Pińczowscy Patrioci, dla których był to już kolejny patriotyczny mural jaki wykonali w naszym mieście, dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania muralu. Koordynatorem akcji powstania muralu było nowo powstające stowarzyszenie mające na celu działanie na rzecz miasta.

5 odpowiedzi na “Powstał mural dla uczczenia 100-lecia niepodległości.”

 1. Hans pisze:

  Brawo!!

 2. Ładnie ale monotonnie pisze:

  Bardzo dobrze że powstają murale w Pińczowie. Szkoda tylko że ta wspaniała forma ozdabiania miasta ma odzwierciedlenie wyłącznie w tematyce biało-czerwono patriotycznej. Nie twierdzę że powstałe dotychczas dzieła są złe czy niepotrzebne. Chciałbym jednak zobaczyć również coś innego np nie odbiegając daleko w patriotyczno-lokalnego. Kiedyś mieliśmy 5 Sów przy zalewie(dzisiejszy stan nie pozwala stwierdzić czy nadal tam właściwie są) więc zwracam się do naszych pińczowskich artystów żeby pochylili się nad inną tematyką w celu pokazania np charakteru i historii Pińczowa.

 3. Mich. pisze:

  Fakt, fajnie by bylo gdyby powstaly tez murale o innej tematyce super gdyby cos zwiazanego z miastem.

 4. DYLA pisze:

  Zeby wymagac trzeba wspierac 🙂 Wszystko w swoim czasie

 5. Mich. pisze:

  Nie no wymagania to nie raczej chodzilo mi o zainspirowanie autorow inna tematyka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com