Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert w Synagodze

0 komentarzy

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z wizytą na grobie swojego patrona

29 listopada 2018 | Zespołu Szkół nr 1 w Pińczowie, Rafał Kawiorski | Wyświetleń: 710

W piątek, 23 listopada grupa gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej z Zespołu Szkół nr 1 w Pińczowie wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Pierwszym punktem harmonogramu wyjazdu było oddanie hołdu Adolfowi Dygasińskiemu – patronowi Gimnazjum nr 2. Uczniowie oczyścili płytę nagrobka z jesiennych liści, złożyli wiązankę i zapalili znicze.

Lekcję historii stanowił spacer Aleją Zasłużonych na Starych Powązkach – nauczyciele Rafał Kawiorski, Rafał Sobolewski i Mariusz Powałkiewicz przybliżyli uczniom sylwetki wielu wybitnych, ale nierzadko już zapomnianych postaci ze świata kultury, nauki, polityki i sportu.

Wizytą na placu marszałka Józefa Piłsudskiego młodzież z pińczowskiej szkoły uczciła stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i setną rocznicę zakończenia I wojny światowej. Uczniowie byli też świadkiem uroczystej zmiany warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza przy którym zapalili i złożyli symboliczny znicz pamięci. Historię i architekturę Warszawy poznawali spacerując po Śródmieściu, Placu Zamkowym i Starym Mieście. Panoramę stolicy podziwiali z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Wieczorem grupa z Pińczowa zwiedzała Stadion Narodowy.

2 odpowiedzi na “Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z wizytą na grobie swojego patrona”

  1. Zainteresowana pisze:

    Bardzo edukująca wycieczka. Cieszę się, że uczniowie naszej szkoły mogli odwiedzić stolicę i poznać fragment historii.

  2. Zniesmaczony Janek z Lembertowa pisze:

    Super akcja .oby więcej takich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com