Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert w Synagodze

0 komentarzy

Niespokojny weekend pińczowskich strażaków

3 grudnia 2018 | opracowanie: kpt. Mateusz Tarka; zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie, | Wyświetleń: 1 301

Miniony weekend nie należał do spokojnych na terenie powiatu pińczowskiego. W dniach od 1 do 2 grudnia br. pińczowscy strażacy interweniowali łącznie 7 razy (przy pięciu pożarach oraz dwóch miejscowych zagrożeniach).

1 grudnia w godzinach nocnych funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Pińczowie wspólnie z druhami z ochotniczych straży pożarnych z Działoszyc oraz Kozubowa zmagali się z pożarem stodoły w miejscowości Chmielów.  Działania strażaków polegały na ugaszeniu płonącego obiektu jak również wykonaniu prac rozbiórkowych spalonej konstrukcji budynku, która stwarzała zagrożenie dla osób postronnych.

Z kolei 2 grudnia br. doszło do dwóch pożarów garaży wraz ze znajdującymi się z nich pojazdami, w miejscowościach Leszcze oraz Złota. Tam strażacy podawali prądy gaśnicze w natarciu oraz obronie, ewakuowali mienie, prowadzili prace rozbiórkowe oraz oddymiali pomieszczenia. W celu lokalizacji zarzewi ognia w każdym przypadku zastosowano także kamery termowizyjne. W zdarzeniach tych spaleniu uległy trzy pojazdy, jednak sprawnie prowadzone działania jednostek ochrony przeciwpożarowej zaowocowały uratowaniem mienia o łącznej wartości około 400-tu tysięcy złotych.

Pozostałe interwencje związane były z wypalaniem traw, nadłamanymi konarami drzew oraz zagrożeniem występującym w budynku mieszalnym.

 

3 odpowiedzi na “Niespokojny weekend pińczowskich strażaków”

  1. Zniesmaczony Janek z Lembertowa pisze:

    Super. Jak zwykle nasi supermeni bohatersko wykonywali swe obowiązki. ..serce rośnie

  2. Jan pisze:

    Żenujący Janku Twoje durne komentarze zawsze wiele wnoszą do dyskusji.

  3. Zniesmaczony Janek z Lembertowa pisze:

    Dlaczego? Nie czujesz dumy i podziwu? Ja czuję tak ogromny podziw ze musiałem o tym napisać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com