Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Szósty Rajd Rowerowy Śladami Jana Moskwy za nami

0 komentarzy

Kuba Wieczorek – chłopiec który łączy ludzi (zdjęcia)

9 grudnia 2018 | redakcja, pinczow.com (NiL), fot: pinczow.com / um pińczów | Wyświetleń: 3 474

Jeden chłopiec – dwunastoletni letni Kuba z Bogucic poruszył serca setek mieszkańców Ponidzia i nie tylko, którzy przez trzy dni dla niego oddawali krew, licytowali przedmioty oraz strzelali bramki w turnieju piłki nożnej.

W sierpnia tego roku, u Kuby Wieczorka zdiagnozowano nowotwór kości. Był to ogromny cios dla niego samego, jak i dla jego rodziny. Od momentu wykrycia choroby, Jakub został pacjentem Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie poddawany jest chemoterapii. Wkrótce czeka go zabieg operacyjny, po którym wymagana będzie kosztowna i czasochłonna rehabilitacja.

Koszty leczenia Kuby niestety przewyższyły możliwości finansowe rodziny. Tu z sąsiedzką pomocą pospieszyli mieszkańcy Bogucic. Stowarzyszenie Ludowe Chata Bogucka wpadła na pomysł organizacji charytatywnego koncertu dla młodego mieszkańca wsi. W organizacje wydarzenia włączyli się również strażacy ochotnicy z Bogucickiego OSP, Stowarzyszenie Krewcy Ponidzianie oraz rodzina państwa Kwietniów, właścicieli firmy Regesta.

W piątek, 7 grudnia w cyklicznej zbiórce krwi, organizowanej  przez Stowarzyszenie Krewcy Ponidzianie, całość życiodajnego płynu zebranego tego dnia przeznaczono dla Kuby, który oprócz chemioterapii musi mieć także przetaczaną krew. Zebrano rekordową jak dotąd ilość krwi. Ponad 100 dawców oddało 47,7 litrów.

Nazajutrz hala widowiskowo – sportowa w Pińczowie zamieniła się w jedno wielkie kolorowe miasteczko. Były motory, samochody terenowe, ciężarówki, stoiska z domowej produkcji smakołykami przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, wesołe miasteczko, tatuaże, fotobuka, malowanie twarzy, ścianka wspinaczkowa. Nie zabrakło występów artystycznych, warsztatów fitness czy pokazów polskiej sztuki walki.

Jednak najważniejszym punktem sobotniego koncertu była licytacja przedmiotów przekazanych przez firmy, instytucje, osoby prywatne czy też stowarzyszenia. Na aukcji, którą poprowadził Marcin Błach pojawiło się ponad sto przedmiotów. Wśród voucherów, zdjęć, książek, obrazów, ręcznie wykonanych gadżetów znalazły się takie perełki jak oryginalna piłka meczowa z podpisami zawodników Vive Kielce,  oryginalna koszulka Realu Madryt z podpisami piłkarzy czy ręcznie wykonany model statku. Łącznie z samych licytacji oraz z datków, które przekazywali mieszkańcy do puszek oraz ze stoisk udało się uzbierać około 60 tysięcy złotych.

W chęć pomocy Kubie zaangażowali się również strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu pińczowskiego, którzy zagrali w turnieju piłkarskim. Po zaciętej rywalizacji, trzecie miejsce zajęło OSP Podłęże. Na drugim miejscu podium stanęli piłkarze z OSP Sędowice. Turniej dla Kuby zwyciężyli strażacy z OSP Kopernia. Pamiątkowe dyplomy i puchary dla najlepszych drużyn wręczał bohater koncertu Kuba Wieczorek, a towarzyszyli mu burmistrz Włodzimierz Badurak, radny i prezes OSP Bogucicie Kazimierz Klasiński oraz dyrektor hali Michał Klamiński.

W imieniu organizatorów, rodziny Kuby jak i samego Jakuba składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników koncertu, dawców krwi, strażakom OSP oraz tym wszystkim, którzy włączyli się w organizację koncertu.

Chcesz wesprzeć leczenie Kuby?
Wpłaty można kierować na konto Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
34227 Wieczorek Jakub darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

5 odpowiedzi na “Kuba Wieczorek – chłopiec który łączy ludzi (zdjęcia)”

 1. Fajny pisze:

  Fajna akcja, fajny artykuł, fajnie ze takie inicjatywy są. Kuba jesteś wielki !

 2. Biegnę, ale dokąd? "BAD" pisze:

  Kuba jak w tej piosence „Mam te moc, mam te moc…” Pińczów jak już pisaliśmy na naszej stronie miasto aniołów 🙂 Piękna inicjatywa, fantastyczny weekend, super przeżycie, Krewcy petarda !!!

  PS. Pamiętajcie lepiej być kreatorem niż krytykantem, razem możemy więcej !!!

 3. Krewki pisze:

  Co to za laseczka przy wacie cukrowej? 🙂
  Brawo Kuba, brawo Pińczów!!!

 4. NIVA 2 pisze:

  Piękne piosenki dla kolegi Kuby ze szkoły z Bogucic zaśpiewały jego koleżanki A.Markiewicz i Zuzia Domagała.Zuzia Domagała wystąpiła z przepiękną piosenką stosowną do okoliczności”Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam”.Muszę przyznać CUDOWNIE ZAŚPIEWANA z wielkim spokojem i wyczuciem chwili.BRAWO DZIEWCZYNKI.

 5. Ccc pisze:

  Jedyny zły moment tego wydarzenia to jak dawano dyplomy za turniej a większość straży pojechalo . Trochę nie ładnie mogła zostać jedna osoba chociaż

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com