Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Szósty Rajd Rowerowy Śladami Jana Moskwy za nami

0 komentarzy

Zimą też niebezpiecznie nad wodą

17 grudnia 2018 | Opr. DS Źródło: KPP Pińczów, | Wyświetleń: 938

Po ostatnich mrozach zbiorniki wodne pokryły się warstwą lodu, jednak zbyt cienką by utrzymać ciężar człowieka. Każdy kto zdecyduje się wejść na taki lód naraża się na realne ryzyko wypadku lub nawet utonięcia.

Ujemna temperatura sprawiła, że większość zbiorników wodnych pokryła się lodem, który może kusić śmiałków próbą wejścia na jego taflę. Należy jednak pamiętać, że bezpieczna grubość lodu wymaga co najmniej kilku, kilkunastu dni silnego mrozu. Z całą pewnością ten obecny nie pozwala na korzystanie ze sportów zimowych na lodzie, ani nawet zwykłą zabawę. Tym bardziej, że synoptycy pod koniec tygodnia zapowiadają odwilż. Dni mroźne przeplatane odwilżą dodatkowo zmieniają i osłabiają strukturę lodu.

Pamiętając o tym, że co roku w całej Polsce dochodzi do wypadków i utonięć związanych z wchodzeniem na zbyt cienki lód i załamania się jego powierzchni, prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności nad wodą. Dotyczy to przede wszystkim rodziców. Nie pozwólmy, aby dzieci spędzały same czas w pobliżu zbiorników wodnych, a tym bardziej aby wchodziły na lód.

Zagrożoną grupą są również wędkarze, którzy nierzadko ufając swojemu doświadczeniu przeceniają grubość lodu i jego stabilność.

Jedna odpowiedź do “Zimą też niebezpiecznie nad wodą”

  1. KO pisze:

    I CO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com