Serwis Internetowy Miasta Pińczów

JUBILEUSZ TEATRU CIUT FRAPUJĄCEGO

3 komentarze

NIE TRAĆ GŁOWY, ŻEBY NIE STRACIĆ RĘKI.

28 grudnia 2018 | AM, KWP Kielce | Wyświetleń: 320

Trzy dni dzielą nas od przywitania Nowego Roku. Pamiętajmy, aby rozsądek był naszym sprzymierzeńcem w korzystaniu z wszelkiego rodzaju wyrobów pirotechnicznych. Świętujmy bezpiecznie, niech pierwszy dzień Nowego Roku będzie miłym wspomnieniem, a nie przykrą pamiątką na całe życie.

31 grudnia zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie również i zabawa sylwestrowa. Pamiętajmy aby przy towarzyszącym imprezie korzystaniu z wszelkiego rodzaju wyrobów pirotechnicznych nie tracić głowy, czego przykrym efektem może być utrata palców, a nawet i ręki. Decydując się na zakup fajerwerków, wybieraj tylko te atestowane z określonymi w języku polskim warunkami bezpieczeństwa. Używaj ich ostrożnie tylko w miejscach bezpiecznych i pod żadnym pozorem nie pozostawiaj ich odpalenia dzieciom. Nie podchodź do tzw. niewybuchu, a już na pewno nie próbuj odpalić go po raz drugi.  Nie wkładaj petard do żadnych pojemników, ich rozerwanie przez wybuch może spowodować rozrzut odłamków.  W miejscach o dużym skupisku ludzi odsuń się na bezpieczną odległość, to może uchronić cię przed nieodpowiedzialnym użyciem fajerwerków przez innych.

Pamiętajmy, że wyroby pirotechniczne mogą być używane jedynie przez osoby dorosłe. Również ich sprzedaż osobom niepełnoletnim zagrożona jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Właściciele zwierząt powinni pamiętać o tym, że ich pupile w różny sposób mogą reagować na odgłosy petard. Dbając o ich bezpieczeństwo nie wychodźmy z nimi na dwór i starajmy się przez te kilka godzin zminimalizować ich stres.

Apelujemy! Świętujmy bezpiecznie, niech pierwszy dzień Nowego Roku będzie miłym wspomnieniem, a nie przykrą pamiątką na całe życie.

 

Opr. AM

Źródło: KWP w Kielcach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com