Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert w Synagodze

0 komentarzy

Inauguracja szkółki piłki ręcznej Champions Handball Academy (foto)

9 lutego 2019 | redakcja, pinczow.com (NiL), | Wyświetleń: 1 807

Profesjonalizm na najwyższym poziomie – tak w skrócie można powiedzieć o pierwszym treningu Champions Handball Academy, jaki zainaugurowano w piątek w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie. Na początku było nieco stresu – w końcu nie na co dzień widzi się z bliska osoby z pierwszych stron sportowych gazet, choć obecność tak dużych person ze świata sportu, przełożyło się na  duże zaangażowanie w trening młodych adeptów szczypiorniaka, który mimo sporego wysiłku, sprawił mnóstwo uśmiechu na ich buziach.

Na pierwszym treningu ze Sławomirem Szmalem, Karolem Bieleckim, Grzegorzem Tkaczykiem i Radosławem Wasiakiem, do „żółwika”  przybyło ponad sześćdziesiąt dzieci z dwóch pińczowskich  „podstawówek”. Zainteresowanie uczestnictwem w treningu było tak ogromne, że zapisy na niego zakończyły się na kilka dni przed treningiem. Sam trening rozpoczął się od obowiązkowej rozgrzewki. Dzieci na polecenie trenerów, podczas truchtu wykonywali różne ćwiczenia aerobowe, m.in. wymachy rąk czy podskoki. Następnie było rozciąganie, kilka skłonów, przysiadów i ćwiczenia oswajające z piłką.

Kolejnym etapem treningu było podzielenie hali na trzy parkiety, gdzie w dwudziestoosobowych grupach podopieczni Champions Handball Academy, pod czujnym okiem trenerów, wykonywali ćwiczenia handballowe. Były podania, rzuty, prowadzenie, kozłowanie i wiele innych wymagających zadań. W treningu brali udział również trenerzy, którzy na co dzień będą pracować z pińczowską młodzieżą, a są to nauczyciele wychowania fizycznego: Anna Szproch ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Łukasz Wilk ze Szkoły Podstawowej nr 1. Projekt, który zapoczątkowali byli reprezentanci Polski w piłkę ręczną ma docelowo trafić do dwudziestu miast, do których regularnie trenerzy Champions Handball Academy będą jeździć i pracować z dzieciakami oraz doszkalać miejscowych trenerów.

Pokazowy trening, który przyciągnął do hali nie tylko młodych początkujących piłkarzy i ich rodziców, ale też wielu kibiców piłki ręcznej, zakończył się pamiątkowym zdjęciem, a wszyscy ci, którzy chcieli zrobić sobie fotkę z wybitnymi Polskimi sportowcami i wziąć autograf mieli ku temu doskonałą okazję. Kolejne treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu po półtora godziny. Wszelkich informacji o terminach i kwestiach organizacyjnych można dowiadywać się bezpośrednio u pani Szproch i pana Wilka, a także u koordynatorki projektu ze strony Gminy – Pani Moniki Młyńczak  z Wydziału Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta Pińczowa. Koszt miesięcznego treningu jednego dziecka wynosić będzie 40 zł. Pińczowski oddział Champions Handball Academy otrzymał już sprzęt w postaci piłek i mini bramek. Projekt współfinansuje Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów – Włodzimierz Badurak.


sponsor artykułu:

Jedna odpowiedź do “Inauguracja szkółki piłki ręcznej Champions Handball Academy (foto)”

  1. Rodzic pisze:

    No super! Aż miło popatrzeć! Oby szkółka się utrzymała. Dziękuje w imieniu rodziców. Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com