Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Podróż przez świat z niezwykłymi fotografiami autorstwa Sebastiana Napory

0 komentarzy

Hotel nad zalewem trafi pod komorniczy młotek

17 lutego 2019 | redakcja, pinczow.com (NiL), za licytacje.komornik.pl | Wyświetleń: 6 063

Działka wraz z zabudowaniem, na której od kilku lat nieskutecznie budowany jest hotel przy pińczowskim zalewem trafi na komorniczą licytację. 27 lutego b.r. o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Pińczowie odbędzie się pierwsza licytacja użytkowania wieczystego tej nieruchomości.


Oszacowania wartość nieruchomości wynosi 3 870 942,00 zł, zaś cena wywoławcza jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 2 903 206,50 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 387 100,00 zł.

Pińczów od dłuższego czasu boryka się z bazą noclegową. Poza Hotelem nad Starą Nidą oraz domkami letniskowymi pińczowskiego OSiRu, w sercu Ponidzia, jak nazywany jest Pińczów, nie ma wystarczającej liczby miejsc noclegowych dla turystów oraz dla osób odwiedzających nasze miasto. Alternatywą są jeszcze gospodarstwa agroturystyczne, które zlokalizowane są we wsiach wokół Pińczowa, jednak brak hotelu w rekreacyjnej części miasta źle wpływa na rozwój ruchu turystycznego.

Czy pojawi się nowy inwestor, który doprowadzi do ukończenia budowy tak potrzebnego dla Pińczowa hotelu? Dowiemy się już wkrótce.

20 odpowiedzi na “Hotel nad zalewem trafi pod komorniczy młotek”

 1. jacek pisze:

  to było do przewidzenia…

 2. pinczow pisze:

  pasuje tam zalożyc kolejną fundację 🙂 tak żeby już całkiem było dziadostwo. Miejsce rekreacji i wypoczynku a tu jeb fundacja, wstyd aby w takim miejscu zakladać fundacje. Jak wyżej to ma być miejsce wypoczynku i rekreacji.

 3. Stara baba pisze:

  Ja bym kupił ale za tysiąca

 4. Zulugula pisze:

  Czy ktoś się orientuje, kto był właścicielem tej upadłej inwestycji? Skoro ten ktoś porwał się na wrzucenie takiej kasy w działkę i prace budowlane, a później sprawa zdechła – to co się wydarzyło?

 5. Zbyszek z mozgawy pisze:

  Nie żal mi nawet tego miasta, bo idioci przy urnach sami sobie to wszystko zafundowali.

 6. CDA pisze:

  Tą sprawą powinny zająć się służby państwowe nie wiem CBA czy inna. Przetarg 2 razy ogłoszony i dwa razy wygrywa jedną firmą którą od dawna interesuje się CBŚ czy gmina to sprawdziła nie wiemy.Pan Kapałka był wtedy radnym i bardzo lobbował za sprzedażą dla tej firmy.Teraz wiemy jak to się skończyło.
  Niech Burmistrz teraz wykupi wybuduje i odda w ajencje jak oddał domki nad zalewem.

 7. ciekawski pisze:

  Ciekawe za ile gmina sprzedała tą działeczkę.

 8. pińczowianin pisze:

  Panu Kapałce za całokształt wyborcy juz podziękowali ,ale to nie zmienia faktu ,że Pińczów upada

 9. Jacek Kapałka pisze:

  Do CDA , szanowny anonimowy gościu . Po pierwsze to przetargi odbyły się trzy i nikt się nie zgłosił do przetargu , w czwartym przetargu budynki MOSiR kupił inwestor za 1,6 mln jako spółka inwestycyjna . Po drugie pieniądze ze sprzedaży zostały wykorzystane na zapłacenie inwestycji pod nazwą właśnie renowacja MOSiR ( stadion , domki , amfiteatr ) , które wykonywał burmistrz Pińczowa . To jest moja wiedza jako radnego gminy Pińczów . Natomiast jako osoba odpowiedzialna za zarządzanie częścią budynków w ramach swoich obowiązków pracowniczych , jestem zadowolony ze współpracy z właścicielami dawnych budynków MOSiR i myślę że uczniowie również .
  Po trzecie pragnę przypomnieć CDA iż nie jestem już osobom publiczną i wszelkie szkalowanie mojej osoby oraz sugerowanie działań niezgodnych z prawem znajdzie finał sądzie .

 10. PInczo pisze:

  GRUBO ! 🙂

 11. załamany sytuacją w Pińczowie pisze:

  Czy czasem Ziemia Pińczowska przed wyborami nie obiecywała przejęcia budowy przez nowego inwestora ?Czy nie obiecywali zmiany zastępcy ? A gdzie obiecywane ścieżki rowerowe ? Nowa stara Rada Miejska . Nowy stary Pińczów .Nowe stare ukłądy . I 5 lat w d… Czy coś się w Pińczowie zmieniło .

 12. jezdem osobom publicznom pisze:

  Panie Jacku, pan po studiach, nauczyciel, radny i potrafi publicznie napisać : „nie jestem już osobom publiczną”. Pierwszy i główny pana argument, że przetargi były trzy a nie cztery- a skąd szary człowiek ma wiedzieć ile przetargów było itd. szkoda polemizować. Ale teraz wiem dlaczego Pińczów tak upadł.

 13. andrzej pisze:

  tragedia, wyborcy wybrali stabilność, tyle że ta stabilność to ciąg dalszy agonii więc czy aby stabilność jest zawsze dobra? niestety już za późno, Pińczowa już nic nie uratuje ani nikt bo za 5 lat już nie będzie czego ratować i dla kogo

 14. marcin pisze:

  Jedyna rzecz jaka się w Pińczowie rozwija i ma perspektywy to.. cmentarz.. ale dobrze przynajmniej ze będzie obwodnica to ludzie przynajmniej będą mogli szybciej wyjechać i omijać to miasto 🙂

 15. Bartek pisze:

  Hahaha Marcin trafione w 10! Ha ha ha

 16. ..... pisze:

  Ludzie skąd w Was tyle nienawiści i pogardy? nie potrafię tego zrozumieć ze mimo tego że życie jest takie krótkie to ludzie mimo wszystko wylewają na siebie tyle jadu tylko po co? Jestem przekonany że każda osoba która tu coś pisała nie ma chorego dziecka bo nawet w najmniejszym stopniu nie potraficie zrozumieć ile osoba Pana Jacka robi dla tych dzieci nie ma słów które potrafiły by wyraźć wdzieczność za dobroć tego człowieka. Uważam że to miejsce na fundację jest idealne bo te dzieciaki to prawdziwe anioł które zasługują na godne życie.

 17. pinczow pisze:

  fundacja to żyła złota 🙂 pieniadze !!!

 18. pińczowianin pisze:

  Nie wiem po co miastu jest potrzebna ta fundacjo skoro taka sama szkoła znajduje się w Pińczowie juz od wielu wielu lat.Chyba po to żeby wydawać niepotrzebnie pieniądze podatników.Lokalizacja tej szkoły jest wręcz wymarzonym miejscem na tego typu placówkę

 19. Miko pisze:

  Minęły 2 lata. Czy są nowe wieści dot. Hotelu na Zalewem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com