Serwis Internetowy Miasta Pińczów

TEATR CIUT FRAPUJĄCY zagra KURACJĘ w Kielcach

0 komentarzy

Sprawcy włamań i kradzieży trafili w ręce policjantów

21 lutego 2019 | opr. D.S., źródło: KPP Pińczów | Wyświetleń: 1 260

We wtorek pińczowscy kryminalni podjęli czynności wobec 3 mężczyzn podejrzewanych o dokonywanie włamań i kradzieży na terenie gminy Pińczów. Zostali zatrzymani, a wczoraj przyznali się do udziału w kilku przestępczych działaniach. Za włamania grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się przestępstwami przeciwko mieniu już wcześniej wpadli na trop szajki grasującej w okolicy, która szczególnie upodobała sobie cudze mienie. We wtorek przystąpiono do zatrzymań. W ręce mundurowych „wpadło” 3 mieszkańców niewielkiej, podpińczowskiej miejscowości w wieku 28, 36 i 50 lat. Jak ustalono, dwaj starsi panowie działali od ponad roku. W trakcie wstępnych przesłuchań przyznali się do dokonania w ostatnim czasie włamania do niezamieszkałego domu w sąsiedniej miejscowości, włamania w grudniu 2017 r. do domku letniskowego i kradzieży. Ich łupem padły różne sprzęty wyposażenia domowego i gospodarczego w tym RTV, elektronarzędzia, AGD i inne. W przypadku ostatniego włamania pokrzywdzona nim kobieta o tym, że padła ofiarą przestępstwa dowiedziała się od policjantów. W trakcie wczorajszych czynności policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, które były ukryte w domach sprawców, a także w pobliskim lesie. Były to m.in. radio, sprzęt wędkarski, monety używane w poprzednim ustroju, narzędzia budowlane oraz wiele innych drobniejszych rzeczy.

Całe postępowanie jest dopiero we wstępnej fazie i nie wykluczone, że w niedalekiej przyszłości pojawią się jego nowe wątki.  Wszystkie osoby podejrzewane przyznając się do udziału w przestępczej działalności szczegółowo opisały jej przebieg i swoją rolę w procederze. Dwaj z nich odpowiedzą za włamania i kradzieże, najmłodszy zaś za wykroczenie kradzieży. Za przestępstwo włamania grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com