Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Szósty Rajd Rowerowy Śladami Jana Moskwy za nami

0 komentarzy

ZS „Strzelec” po raz czwarty wyruszył w Rajd Józefa Piłsudskiego

18 marca 2019 | źródło:, Związek Strzelecki "Strzelec" Pińczów | Wyświetleń: 1 263

16 marca odbył się IV Rajd Pieszy Józefa Piłsudskiego do Grudzynia na ok. 14 km trasę, do dworu gdzie w 1915 r. Józef Piłsudski obchodził swoje jedyne udokumentowane podczas I Wojny Światowej imieniny.


Na początek naszego rajdu nasze delegację poszły złożyć wiązanki pod pomnikiem marszałka. Pierwszym przystankiem był Plac Konstytucji 3-go maja w Pińczowie, gdzie uczestnicy marszu dowiedzieli się o Dębie posadzonym na cześć Marszałka Piłsudskiego 90 lat temu.

Następnie kolumna ruszyła w kierunku Mierzwina, gdzie przy mogile legionistów poległych w walkach nad Nidą podczas I wojny światowej nasi strzelcy wystawili warte, i również składali wiązanki. Odkryliśmy również grób najmłodszego Legionisty walk nad Nidą, przy którym jego syn opowiedział historię swojego ojca.

Po dotarciu do dworku gdzie marszałek obchodził swoje imieniny odbyły się przemówienia i wręczenie odznak oraz dyplomów. Rajd zakończył się grochówką wojskową i konkursem wiedzy o Józefie Piłsudskim. Zwycięzcy konkursu dostali medale i pamiątkowe dyplomy. W tym roku po raz pierwszy ruszyła druga trasa od strony Jędrzejowa.

Bardzo dziękujemy za udział w rajdzie staroście pińczowskiemu Zbigniewowi Kierkowskiemu, JS 2130 Kazimierzy Wielkiej, grupie harcerzy z Kozubowa.

Związek Strzelecki „Strzelec” Pińczów

17 odpowiedzi na “ZS „Strzelec” po raz czwarty wyruszył w Rajd Józefa Piłsudskiego”

 1. pińczowianin pisze:

  gadu gadu…a tu w centrum Pińczowa k. Mrówki będzie niebawem spalarnia zwłok Państwa „O”…Ludzie to koniec dla Pińczowa…Reagujmy i protestujmy !!!!

 2. Mati pisze:

  Elegancka impreza!! Gratuluje uczestnikom kondycji i dotarcia do celu!!!
  A co do wpisu powyzej. I jesli to porawda to bardzo dobrze !!! Dlaczego ma niby nie powstac!? Co za ciemnogrodzkie myslenie…

 3. szmatex pisze:

  @pińczowianin no i SUPER! w czym ci przeszkadza krematorium? Ludzie coraz czesciej wybierają ten rodzaj niż grzebanie wielkiej trumny, nie bój się, czarny dym nie będzie się unosił nad Pińczowem, nie siej fermentu! Myslisz kategoriami pieców z obozów koncentracyjnych. Krematorium to nowoczesna technika spalania w wysokich temp i filtry powietrza – już powinno być dawno w tym mieście, bo ludzie musza teraz jezdzic do inncyh miast po taka usługę, a tak to beda przyjeżdżać do nas, to fantastyczna wiadomość..

  Bo co ludziom będzie przeszkadzać mieszkanie w pobliżu?
  A mieszkanie w pobliżu cmentarza jest OK? Bo nie zauważyłem żeby ktoś się skarżył..

 4. Wieloryb pisze:

  W końcu otworzą, bo już myślałem że nic z tego. Jest to bardzo potrzebne bo coraz więcej osób wybiera taką formę pogrzebu.

 5. mieszkaniec ul. Grodziskowej pisze:

  Pińczowianinie, mózg sobie oprotestuj (taki żarcik 🙂 Po pierwsze pisze się spopielarnia, a nie spalarnia. Nie chcę zagłębiać się w jaki jest proces twojego myślenia, ale Powiedz mi szczerze, jakie masz argumenty, by protestować przeciw temu, by spopielać zwłoki w Pińczowie? Bo duszki z komina mnie nie straszne.

 6. nick3 pisze:

  Jeśli powstanie to krematorium, to proponuję tę ulicę obok nazwać „Oświęcimska”.

 7. radny Myćko pisze:

  a nasi na to nasi kochani radni, jakże oni przedstawią wolę wyborców przynajmniej z ulic sąsiadujących z tym sympatycznym przybytkiem.

 8. Aga pisze:

  Dziwne że nikomu nie przeszkadza mieszkanie przy cmentarzu gdzie codziennie, chowane są zwłoki, ani też przy budynku z usługami pogrzebowymi gdzie znajduje się również wiele zwłok. Jeśli ktoś porównuje spopielanie zwłok do obozów koncentracyjnych, Oświęcimia itp. to jest skończonym idiotą, przez którego to miasto wygląda tak jak wygląda.

 9. Nick3 pisze:

  Jak to nie przeszkadza mieszkanie przy cmentarzu? Oczywiście, że przeszkadza, nie jest to atrakcyjne miejsce, weź sprzedaj dom w dobrej cenie, do tego blokada drogi i wycie z głośnika. To coś przyjemnego?

 10. iks pisze:

  Dla wielu ludzi…najlepiej jakby w Pińczowie nic nie robić. Ciemnogród i tyle. Zresztą najlepiej obrazują to ostatnie wybory.

 11. Myślący pisze:

  Nick 3 – masz zdecydowanie rację !!!!!!!!!!!! Na pewno nieruchomości przy ul. Nowa, Ariańska, Kamieniarska, Cicha – pójdą w górę…!!!!!!!! Ten zakład masarniczy Pana Różalskiego też raczej ma pecha….

 12. elo pisze:

  Jprdl co za beka. W tym kraju obsranym gównem nigdy nie będzie dobrze. Zajmijcie się tym co ważne w życiu, a nie k***a kogoś prywatnym interesem. W cywilizowanym świecie spalarnie to normalna rzecz, żeby nie zajmować haktarów powierzchni na cmentarzu. Jak tak dalej pójdzie to nie będzie św. Anny tylko wzgórze CMENTARNE.

 13. Wojowniczka pisze:

  Przypominam że komentarze nie są adekwatne do tematu artykułu 😂😂😂😂

 14. Nick3 pisze:

  Proponuję obejrzeć film „Postęp po szwedzku”. Co do porównania do Oświęcimia, to zwyczaj palenia zwłok nie pochodzi z chrześcijaństwa lecz z hinduizmu, z Indii, a przecież Aryjczycy stamtąd pochodzą. Mi ten zwyczaj się nie podoba, raczej widzę to jako bezczeszczenie zwłok. No cóż, nie idę z postępem, choć czy to jest postęp czy cofanie się. Nie wiem, na pewno jest to biznes. Na pewno nie będzie śmierdzieć, bo by ludzie sami skremowali to krematorium. Możnaby nawiązać współpracę z aeroklubem, by rozsypywać prochy nad Nidą, na pewno byłoby klienci. Mi to bardzo nie przeszkadza, mieszkam daleko.

 15. Miki pisze:

  Do tych wszystkich obrońców klimatu i deweloperów gdzie byliście jak proboszcz powycinał wszystkie drzewa i pozwolił na budowę betonowych bunkrów na cmentarzu. Wystarczy wejść tam w upalny dzień i włączyć węch to dopiero jazda. A wieczorem w sezonie grzewczym pospacerujcie po wyżej wymienionych ulicach i poczuć jak palą w piecach wszystkim możliwym G…. bo tańsze. A mieszkanie przy cmentarzu – bać się należy żywych-bo umarli nic wam już nie zrobią.

 16. Wojowniczka pisze:

  Przypominam po raz drugi że piszecie nie na temat !

 17. Zniesmaczony Janek z Lembertowa pisze:

  Bardzo fajna akcja. To na prawdę budujące ze tak wielu młodych ludzi kultywuje pamięć o naszych wielkich Polakach.sam chętnie wziąłbym udział gdyby nie chroniczny brak czasu. Z charcerskim pozdrowieniem. CZUWAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com