Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Szósty Rajd Rowerowy Śladami Jana Moskwy za nami

0 komentarzy

5 Konkurs Wokalny już za nami

19 marca 2019 | psck, psck.pl | Wyświetleń: 657

Wyniki 5 Konkursu Wokalnego Otwarta Scena 2019

Rekordowa liczba uczestników zgłosiła się do piątej edycji konkursu wokalnego ?Otwarta Scena? organizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Blisko 100 młodych wokalistów rywalizowało w minioną sobotę prezentując swoje umiejętności wokalne na deskach PSCK. Aż 6 osobom udało się zdobyć bezpośrednią kwalifikację do finałów konkursu ?Scena dla Ciebie?, który już w kwietniu odbędzie się w Kielcach.

Pińczowska ?Otwarta Scena? z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczestników przyciągając wokalistów z terenu całego województwa. Głównym celem konkursu jest umożliwienie prezentacji umiejętności wokalnych dzieci i młodzieży oraz wyłonienie i rozwijanie młodych talentów estradowych. I także pod tym względem pińczowski konkurs jest wyjątkowy. Jury w składzie: Agata Kuliś, Tomasz Kot, Artur Telus, Anna Skuza wyłoniło 12 laureatów, przyznało nagrodę Grand Prix i wyróżniło aż 13 wokalistów. Cieszy nas fakt, że wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się także pińczowianie i osoby, które kształcą się w studiach wokalnych PSCK.

?Poziom konkursu był bardzo wysoki. Przy tak wyrównanym poziomie było nam bardzo trudno wyłonić zwycięzców.” ?mówił Tomasz Kot z Domu Kultury Zameczek. Dom Kultury Zameczek od 3 lat jest głównym partnerem konkursu, a dzięki tej współpracy wokaliści rywalizujący w Pińczowie mają wyjątkową szansę na kwalifikację do finałów ?Sceny dla Ciebie? w Kielcach. „W przypadku kategorii 16-19 lat o rozdziale miejsc zdecydowały niuanse, jakie omawia się przy wykonaniach doświadczonych artystów. Obrady w tym wypadku były ciężkie.” – dodaje Agata Kuliś.

W kategorii wiekowej do 9 lat :
I miejsce Lena Dobek
II miejsce Laura Wierzbowicz
III miejsce Michalina Cedro 
Wyróżnienia: Sandra Grabska, Nikola Redlica

W kategorii wiekowej 10-12 lat:
I miejsce Antoni Szczerek
II miejsce Maja Walusińska
III miejsce Maja Chwastek 
Wyróżnienia Adam Bulski, Natalia Wróbel, Joanna Orłowicz, Daria Malicka

W kategorii wiekowej 13-15 lat:
I miejsce Bera Zuzanna
II miejsce Bartłomiej Warda
III miejsce Amelia Gniaź
Wyróżnienia: Oliwia Jarosz, Małgorzata Szewczyk, Aleksandra Prażuch, Aleksandra Gąska

W kategorii wiekowej 16-19 lat:
I miejsce Zuzanna Pastuszka
II miejsce Urszula Szumska
III miejsce Oskar Juryś
Wyróżnienia: Jan Ciepluch, Nikola Heromińska, Alicja Śmielak

Grand Prix konkursu i zaproszenie na wyjazd studyjny do Brukseli ufundowany przez Europosła Czesława Siekierskiego otrzymała Oliwia Łukawska z Sandomierza. 
Sponsorem głównym konkursu był firma Dolina Nidy Sp. z o.o. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

 

Więcej zdjęć znajdziecie w Galerii na psck.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com