Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Będzie się grało!

0 komentarzy

„Nieszczęścia chodzą parami”- seria wypadków drogowych w Pińczowie

10 kwietnia 2019 | opracowanie: kpt. Mateusz Tarka- KP PSP Pińczów., zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie. | Wyświetleń: 3 057

Pewne powiedzenie mówi, że „nieszczęścia chodzą parami”. Sentencja ta znalazła potwierdzenie w sobotę, 6 kwietnia 2019 r. tuż przez południem na drogach ?stolicy? powiatu pińczowskiego. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie otrzymało zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów osobowych przy ulicy Republiki Pińczowskiej, do którego zadysponowano dwa zastępy z pińczowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. W trakcie dojazdu do zdarzenia strażacy zauważyli, iż u zbiegu ulic Marszałka Piłsudskiego i Nowy Świat także doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych.

Dowódca zmiany podjął niezwłocznie decyzję o przegrupowaniu sił i środków wskutek czego jeden zastęp pozostał na miejscu ujawnionego zdarzenia, natomiast drugi udał się do wypadku przy ulicy Republiki Pińczowskiej zgodnie z dyspozycją SKKP PSP w Pińczowie. W obydwu zdarzeniach poszkodowane zostały trzy osoby, którym strażacy PSP udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, po czym przekazano je Państwowemu Ratownictwu Medycznemu, które podjęło decyzję o ich hospitalizacji. Działania strażaków polegały także na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródeł zasilania w uszkodzonych pojazdach oraz zabezpieczeniu wyciekłych płynów eksploatacyjnych.

 

 

2 odpowiedzi na “„Nieszczęścia chodzą parami”- seria wypadków drogowych w Pińczowie”

  1. andrzejski pisze:

    Bardzo ładny mur, dziś już się tak nie buduje.. szkoda, że charakterystyczne elewacje z osiosanego pińczaka znikają, ze wzgledu na przykrywanie elewacji styropianem i zwykle pomaranczowym kolorem.. no ale wiadomo, mieszkanie trzeba ogrzać, choć pytanie czy oczyszczenie kamiennej elewacji nie wyszlo by taniej niz nowa elewacja… tak wiem nie na temat..

  2. kobietka pisze:

    ale oczyszczenie kamienia nie sprawi że będzie cieplej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com