Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Pierwsze punkty Victorii Pińczów (foto, video)

14 kwietnia 2019 | redakcja, pinczow.com (NiL), fot: Piotr Kucybała, skrót video: Piotr Czerw | Wyświetleń: 1 274

Piłkarki Victorii Pińczów, w meczu IX kolejki III ligi grupy świętokrzyskiej kobiet, pokonały na własnym stadionie zespół Bucovii Bukowa 2:0. Bramki dla pińczowianek zdobyły Wiktoria Domagała z rzutu karnego oraz Natalia Stanek.

Victoria Pińczów – Bucovia Bukowa 2:0 (1:0)
Wiktoria Domagała (k), Natalia Stanek

Victoria: Magdalena Kowalska – Paulina Klasińska, Karina Janusek, Bernadetta Niedźwiedź, Natalia Sowa, Wiktoria Domagała, Anita Kopeć, Marysia Skrzypek, Beata Konofal, Dominika Szostak, Natalia Stanek

Sędzia: Kamil Wleciał
widzów: 40

W tym sezonie piłkarki z Pińczowa nie zdobyły jeszcze nawet punktu, dlatego też żądza zwycięstwa była tak duża, że już od pierwszego gwiazdka sędziego zawodniczki Victorii rzuciły się do ataku, chcąc jak najszybciej objąć prowadzenie. Jednak mimo sporej przewagi jaką sobie nasze zawodniczki wypracowały na początku meczu, nie przełożyło się to na zmianę wyniku. Bucovia również nie chciała tanio „skóry sprzedać” i co jakiś czas próbowały zagrozić bramce strzeżonej przez Magdę Kowalską, jednak ich sportowe zapędy skutecznie broniły zawodniczki Victorii.

Pierwszą stuprocentową sytuację na otwarcie wyniku miała Beata Konofal, która piłkę dośrodkowaną przez Wiktorię Domagałę przejęła w polu karnym, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarką z Bukowiej, najpierw strzeliła wprost w Klaudię Nowakowską, a po dobitce futbolówkę skierowała tuż nad poprzeczką. Swoją szansę na strzelenie bramki miała Bucovia. Po szarży prawą stroną boiska Weroniki Frączek, piłka trafiła w pole karne i w zamieszaniu podbramkowym Dominika Niedbał nie trafiła do praktycznie pustej bramki, kopiąc piłkę nad bramką. Jak mówi stare piłkarskie porzekadło, że „nie wykorzystane sytuacje się mszczą”, miało zastosowanie w tym meczu. Natalia Stanek przebojem wpadła w pole karne,  a Natalia Jakubowska, nie mogąc powstrzymać naszej napastniczki dopuściła się faulu w polu karnym, co w konsekwencji skutkowało jedenastką dla pińczowianek. Rzut karny pewnie wyegzekwowała kapitan drużyny Wiktoria Domagała.

Na początku drugiej części spotkania, zawodniczka Victorii, Beata Konafal miała świetną sytuacje na podwyższenie wyniku, jednak piłka po jej strzale trafiła w poprzeczkę. W dalszej części meczu, piłka w głównej mierze rozgrywana była na połowie Bucovii, przez co Victoria narażona była na kontrataki ze strony rywalek. Po jednej z takich kontr, Agata Różycka znalazła się sam na sam z bramkarką Victorii, jednak na szczęście dla pińczowianek, górą w tej akcji okazała się Magda Kowalska. Szczęścia w tym meczu brakowało Beacie Konofal, po tym jak na początku połowy wcelowała w poprzeczkę, tak w dalszej części spotkania piłka po jej strzale trafiła w słupek. Co nie udało się Beacie, udało się Natalii Stanek, która pewnym strzałem nie dała szans bramkarce Bucovej. Ostatecznie, po bardzo emocjonującym pełnym walki pojedynku, Victoria Pińczów wygrała z Bucovią Bukowa 2:0, zdobywając tym samym pierwsze punkty w tym sezonie. Na podwyższenie dorobku punktowego, podopieczne Marcina Karpińskiego będą miały już w najbliższą środę, kiedy to na trudnym terenie w Ostrowcu, zmierzą się z miejscowym KSZO.

Stowarzyszenie Sportowej Piłki Nożnej Kobiet „Victoria Pińczów” skład serdeczne podziękowania dla partnerów naszej drużyny: Głodzilla Pińczów, Warsztat Masarski „Różalski” Pińczów, Piekarnia SPOŁEM Pińczów, Warsztat samochodowy SERWISCAR, Salon rowerowy Pińczów, F.H.U.Łukasz Rechowicz, siłownia Powerhouse, J&K – usługi transportowe, „Pińczowianka” – Marek Omasta, VitalMed Pińczów, Rozlewnia Gazu Trans B.N.G., Starostwo Powiatowe w Pińczowie, Powiatowy Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji, Pływalnia Delfinek, Fotografia Piotr Kucybała, videofilmowanie Piotr Czerw. Patronat medialny objęła redakcja pinczow.com oraz Radio TPI.

 

 

3 odpowiedzi na “Pierwsze punkty Victorii Pińczów (foto, video)”

  1. Fungool pisze:

    Brawo dziewczyny. Gratulacje i tak trzymać. Organizacja też na dobrym poziomie. Skrót video, profesjonalne zdjęcia. Nagłośnienie. Widzę, że klub się rozwija. Oby do przodu i do zobaczenia na kolejnym meczu

  2. Zniesmaczony Janek z Lembertowa pisze:

    super. nie moglem być na meczu bo dopadła mnie choroba, ale na następnym będę. super dziewczyny..tak trzymać

  3. kibic pisze:

    Nowy zarząd zaczął działać i to widać. Zaangażowanie zawodniczek też widoczne – bardzo dobrze, chociaż ten sezon sportowo przez poprzednią rundę jest już stracony ale jesień widzę w samych superlatywach jeżeli Panowie z zarządu i dziewczyny wykażą takie zaangażowanie jak do tej pory oczywiście. Brawo. Victoria Pińczów jest na najlepszej drodze w górę tabeli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com