Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

3 komentarze

Nowy partiotyczny mural

8 maja 2019 | red, pinczow.com | Wyświetleń: 1 984

W pierwszy majowy weekend powstał w Pińczowie przy ulicy Spółdzielczej,  kolejny patriotyczny mural – tym razem – upamiętniający i przypominający mieszkańcom naszego miasta o Brygadzie Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych Związku Jaszczurczego.
Jak widać na zdjęciu, 20 godzin wysiłku nie poszło na marne!

16 odpowiedzi na “Nowy partiotyczny mural”

 1. jasiu pisze:

  brawo

 2. koper pisze:

  i

 3. El gibon pisze:

  odpocznij od wszystkiego , nie wiedzialem ze pseudonim”koza”to

 4. gabryska pisze:

  bylam tam

 5. Ranyboskie pisze:

  Brygada Świętokrzyska – faszystowscy kolaboranci.

 6. Z lasu pisze:

  Brygada Świętokrzyska służyło polskiej racji stanu, to nie zaprzeczalny fakt, A obecna retoryka,że kolaborowali z Niemcami to narracja ówczesnej opozycji i środowiska liberalno-lewicowego którzy jak na prawdziwych hipokrytow przystało w dzisiejszych czasach sami kolaboruja z niemieckim okupantem w Berlinie i Brukseli A próbują doszukać się tego samego w ludziach, którzy 75 lat temu oddawali życie by nasz kraj istniał na mapach.

 7. hm pisze:

  W ten sposób myśląc to można powiedzieć, że lewicowa partyzantka kolaborowała z ruskimi, którzy byli jeszcze większymi zbrodniarzami. natomiast AK kolaborowało z rządami krajów które nie pomogły Polsce zgodnie z obowiązującymi traktatami doprowadzając do najechania nas na długie lata przez niemców i ruskich, co naraziło nasz kraj na biliardowe straty w mieniu oraz straty w ludziach.

 8. ? pisze:

  Nowy partiotyczny mural ??

 9. nikt pisze:

  To jest smutne i dramatyczne, obrzydliwe propagowanie, i to jasno trzeba powiedzieć – morderców Polaków, Żydów, Białorusinów…!!! Na pewno lokalni działacze PIS i ich zwolennicy czują się dowartościowani…niech się czują…powiem jak ich mentor Kaczor: „do prawdy kiedyś dojdziemy…”. Wielu działaczy PIS z Pińczowa, którzy w przeszłości byli aktywnymi członkami PZPR (wiadomo o kogo chodzi)40 lat temu czciło Armię Ludową…i to jest chichot historii tego kraju, a zarazem dramat…jakie kadry posiada ta antydemokratyczna struktura partyjna zwana PIS-em…!!!

 10. DON KICHOT pisze:

  „PATRIOTYCZNY”NIE RÓBCIE SOBIE ŻARTÓW,ZWYKLI BANDYCI CO PRZY PATRIOTACH NAWET NIE STALI.PISS PISZE HISTORIE NA NOWO DLA SWOICH WYZNAWCÓW…….

 11. gosc pisze:

  Chwalący Brygadę Świętok;rzyską niech poczytają, w IPN i prace historyków:
  Brygada Świętokrzyska to:
  – zabijanie własnych oficerów sprzeciwiających się brataniu z Niemcami i chcących podporzątkować się legalnej władzy w Londynie i Armii Krajowej
  – przez cały czas pobytu w kieleckim oraz w czasie marszu do Czech w brygadzie byli niemieccy oficerowie w tym osławiony kat z radomskiego gestapo, nazwiska już nie pamiętam..
  -brygada nie prowadziła żadnych walk z Niemcami ( nie licząc omyłkowych ostrzelań z niezorientowanymi w sytuacji głownie żołnierzami niemieckich formacji wschodnich
  -po przejściu do Czech z ochotników z Brygady stworzono grupę szpiegowską która dla Abwehry miała zostać przerzucona do zajętego przez Rosjan już kieleckiego i miała składać raporty NIemcom o sytuacji.
  – Brygada nie podporządkowała się legalnej polskiej władzy w Londynie i jej wojskowym przestawicielom w kraju, czyli to była …zwyczajna bandyterka.Takie postępowanie w czasie wojny zgodnie z prawem wojennym mogło być karane tylko w jeden sposób…
  Zawsze podkreslam że szeregowi żołnierze mogli nie wiedzieć gdzie trafili, ale oficerowie tej Brygady – im cele polityczne i głupota przesłoniły racjonalny osąd sytuacji kiedy zabili oficerów sprzeciwiających się układom z Niemcami i weszli we współprace z katami Polaków.
  Pomysł murala dla Brygady Świetokrzyskiej – denny.Jest tylu prawdziwych bohaterów ….

 12. yeti pisze:

  Na odtrutkę od powyższych lewackich bredni warto może zapoznać się choćby z takim linkiem :
  https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1859183,Zolnierze-NSZ-bili-sie-dzielnie-i-krwawo

  Pomysł z upamiętnieniem jak najbardziej trafiony .
  Jestem pełen podziwu dla wykonawców !

 13. gosc pisze:

  Dla nie umiejacego czytać ze zrozumieniem – to nie o Brygadzie Świetokrzyskiej mówił Paweł Wieczorkiewicz.
  Dokształć się yeti, bo się kompromitujesz brakiem wiedzy historycznej

 14. Ranyboskie pisze:

  Z lasu yeti? Wy tak na poważnie? Dobry towar!

 15. BMW pisze:

  Komuchy przestańcie obrażać bohaterów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com