Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

3 komentarze

Ruszyła nowa pracownia RTG 

8 maja 2019 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 1 592

Dnia 6 maja 2019 roku Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Pińczowie uruchomił długo wyczekiwaną oraz bardzo potrzebną w naszym rejonie pracownię rentgenowską.

Jest to już kolejna inwestycja, tym razem w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, w trosce o jakość leczenia i bezpieczeństwo oraz wygodę naszych pacjentów – podkreśla dyrektor SZOZ Marcin Wojniak. Nowy aparat jest urządzeniem cyfrowym, o niskiej dawce ekspozycji promieniowania, przeznaczonym do prześwietleń zarówno dzieci jak i dorosłych. Aparat RTG jest wyposażony w programy anatomiczne – automatycznie wybierające metodę obrazowania. Dzięki cyfryzacji zdjęcie jest dostępne w kilka sekund, a pacjent zyskuje pewność diagnostyczną dzięki wysokiej jakości obrazu i niezawodnemu działaniu. Mam nadzieję że powstała pracownia, będzie świadczyć usługi nie tylko dla naszych pacjentów, ale również w ramach współpracy pacjentom szpitala powiatowego oraz pacjentom z ościennych gmin.

Zapraszamy pacjentów do korzystania z usług naszej pracowni codziennie, w godz.: pn., wt., czw., pt. od 8:00 do 12:00, śr. od 12:00 do 18:00.

Warunkiem przeprowadzenia badania jest, by lekarz kierujący miał podpisaną umowę z Samorządowym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Pińczowie.

Ponadto, nowa pracownia rentgenowska to również dodatkowe miejsca pracy. Zakład nawiązał współpracę z dwiema techniczkami radiologii, a zdjęcia będą zdalnie opisywane przez zespół specjalistów radiologii.

 

2 odpowiedzi na “Ruszyła nowa pracownia RTG ”

  1. piter pisze:

    świetnie

  2. Marek pisze:

    Jeszcze przychodniana rehabilitacja lub fizjoterapia i będzie cudownie!!!
    No i ambitniejsza kadra lekarska by się przydała…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com