Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

3 komentarze

 „Powtórka z Czerwonego Kapturka” czyli dorośli-dzieciom

14 maja 2019 | psck, | Wyświetleń: 471

Bajkę o Czerwonym Kapturku znają chyba wszyscy. Ale historia kapturka, napisana przez Andrzeja Stalony-Dobrzańskiego, nieco różni się od bajki, którą czytują dzieci w książkach. Obok Czerwonego Kapturka, Babci, Wilka i Gajowego pojawią się także kogut i kury, z którymi bawi się Kapturek, syn Wilka, który nie czyta bajek oraz Bezimienny Ptak, który nie wie kim jest. Na ten barwny, wesoły, pełen dowcipnych ripost spektakl zapraszamy dzieci i nie tylko. Premiera spektaklu – 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, o godz. 17:30 w sali kinowej PSCK.

Spektakl przygotował T.O.R. – Teatr Okazjonalny Rodziców w ramach projektu „JA w teatrze” realizowanym w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.  Pod okiem aktorki Beaty Pszenicznej z Teatru Żeromskiego z Kielc i przy wsparciu Wojtka Jurewicza z Teatru Ciut Frapującego rodzice uczestniczyli w warsztatach teatralnych wspólnie kreując postaci do bajki. Równorzędnie podczas  warsztatów scenograficznych z Joanną Biskup-Brykczyńską tworzona była koncepcja i elementy scenografii. Efekty pracy rodziców zobaczymy już 1 czerwca podczas premierowego spektaklu, na który zapraszamy każdego, kto czuje się dzieckiem.  Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie PSCK.

To już drugi spektakl tworzony przez grupę rodziców w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Ubiegłoroczne przedstawienie „Pociąg do wierszy – przystanek Pińczów” było inicjatywą, która dała początek nowemu Teatrowi Okazjonalnemu Rodziców współtworzących  amatorski ruch teatralny w Pińczowie. Sama premiera, podobnie jak rok temu, odbywa się w ramach gminnych obchodów Dnia Dziecka.

Spektakl jest częścią projektu „JA w teatrze” realizowanego od marca w PSCK. Składają się na niego warsztaty teatralne oraz wyjazdy do teatrów adresowane dla różnych grup wiekowych. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach programu Kultura Dostępna, którego celem jest ułatwienie dostępu do kultury. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com