Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego 

0 komentarzy

Wyścig mjr Hubala – Sante Tour 2019 coraz bliżej

30 maja 2019 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 1 042

Już 31 maja 2019 r. w Poświętnem rozpocznie się kolarska rywalizacja w 14. edycji Wyścigu mjr Hubala – Sante Tour.

Wyścig rozgrywany ku pamięci majora Henryka „Hubala” Dobrzańskiego zadebiutował w kolarskim kalendarzu w 2000 roku i od tego czasu rozgrywany był z niewielkimi przerwami. Jego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Seulu, Andrzej Sypytkowski. Podobnie jak w poprzednim roku, tak i teraz wyścig posiada kategorię 2.1, co oznacza, że obecnie „Hubal” jest najważniejszym polskim wyścigiem zgłoszonym do kalendarza europejskiego Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Tegoroczna odsłona Wyścigu Hubala rozpocznie się 31 maja w Poświętnem. Cała trasa składać się będzie z czterech etapów, z których jeden poprowadzony zostanie przez nasze miasto wraz z Lotną Premią w trakcie przejazdu kolarzy przez Pińczów w dniu 01.06.2019 r. – szczegóły na plakatach.

Międzynarodowa Unia Kolarska od razu nadała wysoką klasę wyścigu, co sprawiło że wyścig Szlakiem Walk Mjr. Hubala stał się najbardziej prestiżowym wyścigiem kolarskim w Polsce, zaraz po Tour De Pologne. W tym roku po raz pierwszy organizator postarał się, aby wyścig był transmitowany na żywo. Telewizja Polsat przeprowadzi relacje z wyścigu na swoich kanałach.

Do rywalizacji w 14. edycji Wyścigu mjr Hubala – Sante Tour przystąpi 19 zespołów, pośród których będą zarówno zawodowe grupy z Polski, jak i goście ze Słowacji, Czech, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii. Ciekawostką jest, że po raz pierwszy w historii na polskim wyścigu obecna będzie drużyna z Iranu.

Trasa Wyścigu mjr Hubala – Sante Tour 2019:

Etap 1 (31 maja): Poświętne – Opoczno, 180,6 km

Etap 2A (1 czerwca): Busko Zdrój – Busko Zdrój, jazda indywidualna na czas, 21,35 km

Etap 2B (1 czerwca): Morawica – Kazimierza Wielka, 120,7 km (Lotna Premia w Pińczowie ok. 17:40)

Etap 3 (2 czerwca): Radoszyce – Końskie, 154 km

W związku z przejazdem zawodników przez Pińczów należy się spodziewać czasowych utrudnień w ruchu. W momencie przejazdu kolarzy czasowo zamknięte zostaną: ulica Nowowiejska, ulica Piłsudskiego oraz ulica Legionistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com