Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Utrudnienia w ruchu kołowym w najbliższy weekend

2 komentarze

Victoria Pińczów – drużyna z charakterem

14 maja 2019 | redakcja, pinczow.com (NiL), Victoria Pińczów | Wyświetleń: 2 410

Z ośmioma punktami na koncie, sezon 2018/19 zakończyła kobieca drużyna piłkarska z naszego miasta Victoria Pińczów. Ostatni punkt zdobyła w meczu 12. kolejki z Top Spin Promnik. Warto wspomnieć, że Victorianki punktowały tylko na wiosnę.

Victoria Pińczów 2:2 (0:1)
bramki dla Victorii: Beata Konofal – 2

Victoria: Magdalena Kowalska – Karina Janusek, Paulina Klasińska, Ela Gajda, Natalia Sowa, Wiktoria Domagała, Anita Kopeć, Zuzanna Ślusarczyk, Marysia Skrzypek, Dominika Szostak, Natalia Stanek.
Trener: Marcin Karpiński
Sędzia: Hubert Zięba
Widzów: 50

Victoria w meczu z Top Spinem nie była stawiana w roli faworytka, choć dobra forma jaką prezentowały pińczowianki w całej rundzie napawała optymizmem wszystkich sympatyków Victorii. Od początku spotkania to gospodynie prowadziły grę, stwarzając sobie co rusz to nowe sytuację podbramkowe. Jednak pomimo dużej przewagi to piłkarki z Promnika pierwsze strzeliły gola i to bezpośrednio z rzutu rożnego. Victoria nie chciała zbyt łatwo sprzedać skóry. Częściej posiadała piłkę, więcej stwarzała sobie sytuacji. Efektem dobrej gry była bramka na 1:1 autorstwa Beaty Konofal.

Nasza pomocniczka dostała piłkę na lewej stronie pola karnego, zwodem zrobiła sobie miejsce do strzału, który skutecznie skierowała w bramkę Top Spinu. Kilka minut później było już 2:1 dla Victorii. Beata Konofal po bliźniaczej akcji po której padła pierwsza bramka, ponownie wpisała się na listę strzelczyń. Kolejną doskonałą okazję na podwyższenie wyniku miał duet Ela Gajda – Wiktoria Domagała. Najpierw piłka po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Elę Gajdę trafiła w poprzeczkę, następnie spadła wprost pod nogi naszej kapitan, jednak świetnie jej strzał z najbliższej odległości obroniła bramkarka Top Spinu.

Z powodu trudu meczu dwie zawodniczki z Promnika musiały opuścić plac gry, a z racji tego że drużyna gości przyjechała do Pińczowa w jedenaście zawodniczek, nie miały nikogo na zmianę i musiały grać w dziewiątkę. Sztab Victorii podjął decyzję, by dla wyrównania meczu ściągnąć jedną ze swoich zawodniczek. Zachowanie Fair Play godne pochwały, jednak decyzja ta wpłynęła na ostateczny wynik całego meczu. W samej końcówce w polu karnym Victorii sfaulowana została piłkarka z Promnika, a sędzia meczu Hubert Zięba wskazał na jedenastkę, którą pewnie wykorzystała zawodniczka Top Spinu. Nasze piłkarki walczyły do końca, jednak kilka sytuacji które stworzyły sobie w ostatnich minutach były nieskuteczne. Ostatecznie Victoria zremisowała 2:2, kończąc sezon na szóstym miejscu z ośmioma punktami.

Stowarzyszenie Sportowej Piłki Nożnej Kobiet “Victoria Pińczów” składa serdeczne podziękowania dla partnerów naszej drużyny którzy przez całą rundę wspierały nas: Głodzilla Pińczów, Warsztat Masarski “Różalski” Pińczów, Piekarnia SPOŁEM Pińczów, Lodziarnia “Włoski Aksamit”, Warsztat samochodowy SERWISCAR, F.H.U.Łukasz Rechowicz, siłownia Powerhouse, J&K – usługi transportowe, “Pińczowianka” – Marek Omasta, VitalMed Pińczów, Rozlewnia Gazu Trans B.N.G., Starostwo Powiatowe w Pińczowie, Powiatowy Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji, Pływalnia Delfinek, Fotografia Piotr Kucybała, videofilmowanie Piotr Czerw. Patronat medialny objęła redakcja pinczow.com.

Fotorelacja z meczu dostępna jest na fanpagu  Victorii na facebook.com kilkj TUTAJ

4 odpowiedzi na “Victoria Pińczów – drużyna z charakterem”

 1. seaman pisze:

  Brawo za piękny gest Fair ! pokazałyście charakter i to że macie honor, jestem dumny że w moim mieście jest taka drużyna. W przyszłym sezonie całą rodziną będziemy trzymać kciuki.

 2. Kibic pisze:

  Szkoda 3 punktów ale gra fair Play to część sportu. Brawo dziewczyny taka postawa zasługuje na duże brawa i pochwalę. Inni mogą brać z Was przykład brawa na stojąco

 3. Trener Topspinu pisze:

  Dziękujemy za gest, który nie często spotyka sie na boiskach.To był bardzo odważny ruch fair play, który utkwi mi i mojej drużynie na długi czas, dlatego nie oceniajcie negatywnie trenerów z Pińczowa za ten ruch. Z pozdrowieniami trener i cała drużyna Topspinu.

 4. Medyk K pisze:

  Brawo dziewczyny. Postawa godna naśladowania. Ukłony za fair play

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com