Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

3 komentarze

Uszkodzony gazociąg przy ul. Batalionów Chłopskich w Pińczowi

7 czerwca 2019 | opr. M.T, źródło PSP Pińczów | Wyświetleń: 1 941

6 czerwca 2019 r. przed godz. 10-tą do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP  w Pińczowie wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu gazociągu średniego ciśnienia na terenie budowy przy ulicy Batalionów Chłopskich w Pińczowie. Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy z JRG w Pińczowie oraz cztery zastępy ochotniczych straży pożarnych z KSRG.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono emisję gazu ziemnego z rury gazociągu średniego ciśnienia (DN 63). Wspomniany gazociąg uszkodzono podczas prowadzenia prac ziemnych. O zdarzeniu niezwłocznie powiadomiono Polską Spółkę Gazownictwa – Oddział w Busku-Zdroju, jak również zapewniono odłączenie energii elektrycznej w rejonie awarii. Działania zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu na wyznaczonych odcinkach ulic Pińczowa, wyznaczeniu strefy zagrożenia jak również prowadzeniu pomiarów stężenia gazów niebezpiecznych.

Równocześnie przeprowadzono ewakuację osób z pobliskich obiektów mieszkalnych i usługowych -łącznie ewakuowano 29 osób. Sprawiono także 4 kurtyny wodne w pobliżu miejsca emisji gazu, które uniemożliwiały przemieszczanie się obłoku gazowego. W budynku Urzędu Miasta i Gminy zebrał się także Miejsko-Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego, w którego skład włączono oficera pińczowskiej komendy PSP. W trakcie prowadzonych działań ratowniczych na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy Pogotowia Gazowego, którzy wykonali zacisk rury sieci gazowej średniego ciśnienia, co ostatecznie zatrzymało emisję gazu do otoczenia. Po ustaniu zagrożenia, potwierdzonym pomiarami przez strażaków PSP, wydano decyzję o powrocie ewakuowanych osób do swoich domów i lokali oraz przywrócono ruch na drogach. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano przedstawicielowi Polskiej Spółki Gazownictwa.

W prawie 3 godzinnej akcji wzięły udział m.in.: 4 samochody ratowniczo?gaśnicze i specjalne z JRG PSP Pińczów, 4 samochody ratowniczo-gaśnicze z OSP Kozubów, OSP Pawłowice, OSP Michałów i OSP Chruścice, Policja, Pogotowie Gazowe, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego.

4 odpowiedzi na “Uszkodzony gazociąg przy ul. Batalionów Chłopskich w Pińczowi”

 1. Xz pisze:

  Błedy na planach czy bezmyślność pracowników ?

 2. Szef pisze:

  Moze po prostu wypadek przy pracy;)

 3. rompi pisze:

  Pechowa budowa. Najpierw strop teraz rura z gazem

 4. Zulugula pisze:

  Pechowa budowa x 3.
  Najpierw wodociąg, później strop, teraz gazociąg.
  Aż strach się bać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com