Serwis Internetowy Miasta Pińczów

JUBILEUSZ TEATRU CIUT FRAPUJĄCEGO

3 komentarze

Strachy na Lachy i zespół Classic gwiazdami Dni Ponidzia 2019

21 czerwca 2019 | redakcja, pinczow.com (NiL), fot: pinczow.com, Szymon Ziółkowski Quintet, Cover Band, Mateusz Mjal, Echo Dnia, Classic | Wyświetleń: 4 227

Nieco ponad tydzień dzieli nas od święta naszego Miasta i całego Regionu „Dni Ponidzia” – wydarzenia, które co roku przyciąga na Stadion Miejski w Pińczowie nie tylko tłumy rodowitych  „Ponidzian”, ale i Gości, którzy Pińczów obrali za kierunek ze względu na jakość muzyczną, którą po raz kolejny zapewniają organizatorzy święta rozpoczęcia lata nad Nidą.

Tegoroczne Dni Ponidzia rozpoczną się już w najbliższą niedzielę, 23 czerwca. Na terenie Klubu Wodniackiego Kon – Tiki, wspólnie pożegnamy rok kulturalny 2018/2019 i powitamy wakacje. Punktem kulminacyjnym niedzielnego wydarzenia będzie przedstawienie sobótkowe w wykonaniu uczestników projektu „WY_tańcz_to”, realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.

Sobótki nad pińczowskim zalewem. Fot: pinczow.com

Główne wydarzenia święta naszego miasta rozpoczną się kilka dni później, w piątek, 28  czerwca, od koncertu w podziemiach Belwederu, gdzie w jazzową podróż zabierze nas formacja „Szymon Ziółkowski Quintet”. Zespół tworzony przez młodych muzyków, w których grze słychać bardzo duże wpływy jazzowej klasyki, do której członkowie zespołu mają szczególny sentyment i szacunek. Repertuar opierać się będzie głównie o żywiołowe kompozycje mistrzów tego gatunku.

Szymon Ziółkowski Quintet  fot: archiwum prywatne zespołu

Dzień później, w sobotę, 29 czerwca, wydarzenia tegorocznego święta przeniosą się nad pińczowski zalew, a konkretnie na Stadion Miejski, gdzie już o godzinie 15:00 nastąpi eksplozja kolorów z proszkami holi.

tak bawili się młodzi Pińczowianie podczas święta kolorów w ubiegłym roku fot: pinczow.com

Pierwsi artyści pojawią się na scenie około godziny 18:30, a będzie to pochodzący z Górnego Śląska zespół Cover Band, który zagra i zaśpiewa największe przeboje z lat 60, 70 i 80-tych, grane w rozgłośniach radiowych na całym świecie. Zespół wykonuje utwory zarówno po polsku jak i po angielsku i co najważniejsze zawsze 100% na żywo, co daje gwarancję wyśmienitej zabawy.

zespół Cover Band – fot: archiwum prywatne zespołu

Tuż po nich na scenie wystąpi Mateusz Mjal, z wykształcenia trębacz, którego teledyski mają milionową widownię na serwisie Youtube. Szerzej dał poznać się polskiej publiczności przebojem „Winny”, który nagrał wspólnie ze znanym raperem Liberem. Ich wspólna piosenka szybko wskoczyła na szczyty list przebojów, zdobywając nawet drugie miejsce w konkursie hit lata na Sopot Hit Festiwal w 2009 roku. Kolejny duży hit, który ma na swoim koncie pochodzący z Jasła wokalista, to utwór Niech się ludzie śmieją, do którego tekst napisał lider zespołu „Video” Wojciech Łuszczykiewicz. Artysta, w Pińczowie wspólnie z Liberem zaśpiewa utwory ze swojej płyty pt. „9 lat”.

Mateusz Mjal i Liber  zaśpiewają wspólnie utwory z płyty pt. „9 lat” fot: archiwum prywatne Mateusz Mjal

Tuż przed godziną 22, na scenie wystąpi dobrze znany pińczowskiej publiczności zespół Strachy na Lachy”. Formacja powołana przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego oraz Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza, założycieli Pidżamy Porno, będzie gwiazdą tegorocznych Dni Ponidzia.  Zespół zawiązał się w 2002 roku, występując początkowo pod nazwą Grabaż + Ktoś Tam Jeszcze, jednak po ich pierwszym koncercie Panowie zmienili nazwę na Grabaż i Strachy na Lachy. Pod koniec 2003 roku ukazała się ich debiutancka płyta „Strachy Na Lachy”, na której znalazły się takie utwory jak „Ballada o Tolku Bananie”, „Raissa” czy też „BTW (Mamy tylko siebie)” . Ogromną popularność przyniósł zespołowi z wielkopolski kolejny album pt. „Piła tango”, na którym poza  tytułową piosenką, znalazły się takie przeboje jak  „Dzień dobry, kocham cię” czy też cover więziennej piosenki „Czarny chleb i czarna kawa”. Na kolejnej płycie „Autor”, Strachy oddały hołd Jackowi Kaczmarskiemu, grając piosenki z tekstami poety. Pomimo ciężkiej tematyki, płyta ta spotkała się bardzo dobrymi recenzjami, co zaowocowało powstanie kolejnego albumu „Zakazane piosenki”. Tym razem Strachy na Lachy postanowiły po swojemu zinterpretować utwory polskich zespołów rockowych z lat 80. W 2010 roku ukazała się ich piąta studyjna płyta pt. „Dodekafonia”, która uzyskała statut platynowej. Rok później ukazał się ich kolejny krążek „Dekada”, na której znalazły się piosenki z poprzednich płyt, często w nowych aranżacjach. „!TO!”, to siódma studyjna płyta zespołu Strachy na Lachy, wydana w 2013 roku, na której pojawiły się takie kawałki jak I can’t get no gratisfaction czy też „Jaka piękna katastrofa”. 13 lutego 2016 roku, Strachy na Lachy zagrały koncert w Pińczowie. Muzycy dali fantastyczny dwugodzinny koncert, przypominając największe przeboje ze swoich ostatnich siedmiu płyt. Bilety na to wydarzenie rozeszły się jak ciepłe bułeczki, a jak zdradzili po koncercie muzycy, grało im się przed pińczowską publicznością świetnie i nie spodziewali się tak gorącego przyjęcia w naszym mieście. Ostatnia płyta Strachów „Przechodzień o wschodzie”, pojawiła się w sprzedaży we wrześniu 2017 roku i  od początku single promujący album „Twoje motylki” i „Co się z nami stało”, spotkały się z ciepłym przyjęciem zarówno przez fanów, jak i przez stacje radiowe.

Strachy na lachy podczas koncertu w Pińczowie w 2016 roku fot: pinczow.com

Sobotnie granie zakończy wspólny występ Dj Balomana i Simona, którzy już występowali na Dniach Ponidzia w 2015 i 2018 roku. Panowie grają muzykę reggae, dub , raggamuffin, także będzie się działo!.

Dj Baloman rozkręcał imprezę podczas święta kolorów w 2018 roku w Pińczowie. fot: pinczow.com

W niedzielę od godziny 15:00, na scenie zaprezentują się utalentowani wokaliści Studia Piosenki, działającego przy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

Po nich odbędzie się  III Przegląd Kapel Weselnych, na którym wystąpią takie zespoły jak Dynamic, Cameyron, Krokus oraz Czadu.

Około godziny 18:00 na wielkiej scenie przez pińczowską publicznością zaprezentuje się Hulajdusza.

W klimatach muzyki folk pozostaniemy dzięki Kapeli Jędrusie. Mogą oni się pochwalić udziałem w ósmej edycji programu ,,Must be the music?, w programach śniadaniowych TVP 1, TVP 2 czy też w licznych festiwalach, m.in. „Festiwal Muzyczny Scyzoryki 2017”, w którym zostali nagrodzeni w kategorii folk i etno.

Kapela Jędrusie w składzie (od lewej): Jarosław Morąg, Adam Szymkiewicz, Piotr Trojan, Karol Krąż, Michał Siemieniec. fot:Andrzej Sieradzki

Zwieńczeniem Dni Ponidzia 2019 będzie koncert niekwestionowanej gwiazdy muzyki Disco Polo –  zespołu CLASSIC, a ich piosenki „Jolka, Jolka”, „Piękną miałaś twarz”, „Biodro przy bioderku”, „Hej czy Ty wiesz” czy też „Zabrałaś mi lato” na stałe wpisały się w historię polskiej muzyki rozrywkowej.

Zespół Classic – fot: archiwum prywatne zespołu

Tradycyjnie nie zabraknie kolorowych animacji, gier i zabaw dla najmłodszych, lunaparku, stoisk gastronomicznych oraz stoisk Kół Gospodyń Wiejskich. Będzie można również bezpłatnie zaserwisować swój rower w ramach akcji Rowelove.

Organizatorami Dnia Ponidzia 2019 są Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury oraz Urząd Miejski w Pińczowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.

6 odpowiedzi na “Strachy na Lachy i zespół Classic gwiazdami Dni Ponidzia 2019”

 1. DON KICHOT pisze:

  … redakcja prosi o wpisy małymi literami

 2. DON KICHOT pisze:

  Droga redakcjo to nie chodzi o wielkość liter,ale o treść.Rozumiem was,chociaż się nie cieszę z faktu cenzury.Pozdrawiam

 3. DON KICHOT pisze:

  Dla Pissowskiej bio-masy z PIŃCZOWA,Strachy na Lachy to zbyt ambitna propozycja.Kapela z Lubczy,Bogucanki i Maciej Soboń z kapelą wystarczy,za zaoszczędzoną kasę morze wódki,wina i piwa dla suwerena.

 4. Alejandro De La Vega pisze:

  Jak dla mnie totalnie beznadziejne zespoły ! Strachy Na Lachy ha ha to miała być gwiazda wieczoru ????? hahahhaha,to jakaś żenada której nie dało się słuchać, nie wiem kto układał taki beznadziejny repertuar, szkoda czasu i słuchu……………..
  Ps.DON KICHOT polecam posłuchac ambitnych występów bio masy PO to jest dopiero ciekawy program !

 5. DON KICHOT pisze:

  Pissowski nieuku twojego czasu akurat nie szkoda,w sobote i niedziele MOPS nieczynny więc i tak nie stałbyś w kolejce po zapomogę.Tylko potwierdziłeś tezę że dla pissowskiej bio-masy STRACHY NA LACHY to zbyt trudny temat.Mam nadzieje że chociaż pseudo-piwo z plastiku smakowało.Nie pozdrawiam

 6. michael smith pisze:

  szczerze nie mam nic wspólnego z twoją tożsamością, ok. powodem, dla którego zostałeś poproszony o wypełnienie formularza, jest potwierdzenie mojej osoby, do której wysyłam darowiznę, a poza tym nie zostałeś poproszony o przesłanie dowodu osobistego, więc dlaczego miałbyś prawdopodobnie myślisz, że mam coś wspólnego z twoją tożsamością.
  wybór należy do ciebie, jeśli naprawdę chcesz otrzymać tę darowiznę, dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com