Serwis Internetowy Miasta Pińczów

JUBILEUSZ TEATRU CIUT FRAPUJĄCEGO

3 komentarze

Taneczne sobótki na finał projektu „Wy_tańcz_to”

24 czerwca 2019 | red, pinczow.com | Wyświetleń: 1 040

Widowiskiem tanecznym w wykonaniu dzieci i młodzieży, nad pińczowskim zalewem, przy muzyce instrumentów etnicznych granej na żywo – tak świętowaliśmy wczoraj pińczowskie Sobótki. Ponad półgodzinny spektakl był finałem projektu ?Wy_tańcz_to? realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. W różnych technikach i stylach tańca młodzi tancerze pokazali to, co nauczyli się podczas warsztatów dając zgromadzonej widowni piękny, pełen emocji spektakl.

„To było piękne widowisko, pokazujące wszystko to co zawiera się w programie Myśl w ruchu w ramach, którego realizowany był projekt. Widać w nim było ogrom pracy, ale i niezwykłą radość tańca.” – tak tuż po spektaklu mówiła Pani Karolina Dziełak-Żakowska z Instytutu Muzyki i Tańca, który to był współorganizatorem projektu.

Projekt „Wy_tańcz_to” obejmował cykl warsztatów z 5 styli tańca, wyjazdy do teatrów tańca oraz wykłady. Ponad 30-osobowa grupa uczestników szkoliła się pod okiem najwyżej klasy instruktorów tańca: Joanny Piotrowicz, Sebastiana Białobrzeskiego, Sylwany Mazur, Agnieszki Adamczyk, Michała Ośki.

Mamy nadzieję, że ogrom pozytywnych emocji i radości, jakie wyzwolił taniec wśród uczestników projektu będzie trwać. Gratulujemy każdemu z występujących, bo każdy z Was wykonał niesamowity ogrom pracy a nam dał wiele wzruszeń.

Dziękujemy wszystkim partnerom, którzy włączyli się w realizację całego projektu i sobótkowego finału. Szkołom, Fundacji Perfekta Dance, Teatrowi Ciut Frapującemu oraz Klubowi Wodnemu Kon-Tiki, który pomógł nam zaaranżować widowisko w tak urokliwym miejscu.

   

więcej zdjęć w GALERII

 

2 odpowiedzi na “Taneczne sobótki na finał projektu „Wy_tańcz_to””

  1. pola pisze:

    piękne sobótki, brawo dla organizatorów i wszystkich dzieci, i najlepsze miejsce na takie wydarzenia!

  2. sas pisze:

    fantastyczny projekt długoterminowy z rewelacyjnym zakończeniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com