Serwis Internetowy Miasta Pińczów

JUBILEUSZ TEATRU CIUT FRAPUJĄCEGO

3 komentarze

Kręci mnie bezpieczeństwo … w wakacje

25 czerwca 2019 | kpt. Mateusz Tarka, KP PSP Pińczów | Wyświetleń: 1 226

Rok szkolny dobiegł końca, a uczniowie rozpoczęli czas wakacyjnego odpoczynku. Aby był on bezpieczny, strażacy z pińczowskiej  komendy PSP w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … w wakacje” w okresie poprzedzającym zakończenie roku szkolnego przeprowadzili szereg spotkań edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą szkolną z powiatu pińczowskiego. Spotkania odbywały się zarówno w szkołach, jak i na świeżym powietrzu w ramach zajęć lekcyjnych oraz podczas wizyt uczniów w strażnicy KP PSP w Pińczowie. 
Głównym akcentem  spotkań było przedstawienie słuchaczom jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach oraz w lesie. Strażacy przestrzegali uczniów przed zagrożeniami jakie wiążą się z każdym z wspomnianych miejsc oraz radzili jak poprawnie zachować się w obliczu konkretnego zagrożenia. 
Mamy nadzieję, że wiedza jaką uczestnicy spotkań zdobyli, przyczyni się do spędzenia wolnego czasu w przyjemny i bezpieczny sposób, a w razie pojawienia się zagrożenia każdy będzie pamiętał odpowiedni numer alarmowy i podstawowe zasady zachowania. 

Pińczowscy strażacy życzą wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com