Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 do sejmu w powiecie pińczowskim

32 komentarze

Uroczystości ku pamięci Żołnierzy Szarych Szeregów

1 lipca 2019 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 901

W niedzielę 30 czerwca w kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie rozpoczęły się uroczystości związane z corocznym spotkaniem członków Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów, Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Komendy Hufca ZHP w Pińczowie. Spotkania organizowane są na pamiątkę tragicznej śmierci przez rozstrzelanie członków Szarych Szeregów i Armii Krajowej: Waldemara Kaczmarczyka ps. „Krzak”, Czesława Lecha ps. „Młot”, Zdzisława Marczewskiego ps. „Giermek” i Antoniego Piaseckiego ps. „Kułak” w dniu 1 lipca 1943 roku. W tym roku mija już 76 rocznica tego tragicznego wydarzenia.

Po Mszy św. wszyscy zgromadzeni udali się na miejsce straceń ? tak zwane „Zawięzienie”, gdzie ksiądz profesor Tomasz Siemieniec odprawił modlitwę, odczytany został apel poległych, a na koniec złożono wiązanki i znicze.

W uroczystościach udział wzięli Kombatanci Aktywiści AK Teresa Znojek i Zdzisław Morawiec, senator RP Jacek Włosowicz, Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, Sekretarz Powiatu Pińczowskiego Wioletta Usnarska, Komendant Hufca ZHP Pińczów dh hm. Lucjan Pietrzyk, Przewodniczący Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Witold Cira oraz Sekretarz Gminy Pińczów Marcin Kozłowski.

Jedna odpowiedź do “Uroczystości ku pamięci Żołnierzy Szarych Szeregów”

  1. AAA pisze:

    CZESC I CHWALA BOCHATEROM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com