Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

3 komentarze

Nowy chodnik w Bogucicach

2 lipca 2019 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 2 183

Mieszkańcy Bogucic Drugich w powiecie pińczowskim przez wiele lat zmagali się z brakiem chodnika, a co za tym idzie bezpiecznego przejścia, szczególnie dla dzieci. Długo oczekiwana inwestycja to już fakt. Szeroka jezdnia, bezpieczne chodniki oraz wyremontowane zjazdy do posesji. W maju zakończyła się przebudowa blisko dwukilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 767 przebiegającej przez miejscowość. W spotkaniu podsumowującym jej zakończenie wzięli udział m.in.: członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek, senator RP Jacek Włosowicz, Dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Damian Urbanowski, Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, Zastępca Burmistrza Beata Kita, Skarbnik Gminy Pińczów Mirosława Wiśniewska, a także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie, a zarazem mieszkaniec Bogucic Kazimierz Klasiński.

Bogucice Drugie położone są w ciągu drogi wojewódzkiej 767 Pińczów – Busko Zdrój. – To trasa o dużym natężeniu ruchu, także samochodów ciężarowych. Brak chodnika i konieczność poruszania się wąskim pasem pobocza, tuż przy ruchliwej drodze, stanowiły niebezpieczeństwo, szczególnie dla dzieci chodzących do pobliskiej szkoły.

Po wieloletnich staraniach mieszkańców oraz władz lokalnych w grudniu 2018 roku rozpoczęła się przebudowa drogi. W ramach prac jezdnia została poszerzona, powstały zatoki autobusowe, zjazdy do posesji, odwodnienie oraz wyczekiwany chodnik. Wartość prac to ponad 2 miliony 800 tysięcy złotych, a dotacja z budżetu Gminy Pińczów wynosiła 250 000, 00 zł.

Szczegółowy zakres robót budowlanych obejmował :

– wzmocnienie nawierzchni jezdni poprzez wykonanie nowych warstw z betonu asfaltowego ? wiążącej i ścieralnej (SMA) wraz z wykonaniem poszerzeniem lewostronnego pasa do szerokości 3,5 m (na całej długości chodnika);

– wykonanie chodnika z betonowej kostki brukowej, po stronie lewej na całej długości odcinka, natomiast po stronie prawej w obrębie zatoki autobusowej (chodnik te połączone są przejściem dla pieszych);

– wykonanie dwóch zatok autobusowych;

– remont zjazdów indywidualnych i publicznych;

– wykonanie robót dotyczących odwodnienia korpusu drogowego: regulacja istniejących studni przelotowych, wykonanie kanału deszczowego z rur PP o średnicy 300, 400 i 500 mm, przykanalików z rur PP o średnicy 200 mm, wykonanie studni przelotowych o średnicy 1000 i 1200 mm, wykonanie studzienek ściekowych o średnicy 500 mm z osadnikiem bez syfonu, przedłużenie istniejących przepustów pod koroną drogi, wykonanie elementów żelbetowych wylewanych na mokro z betonu C25/30;

– wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego wraz z przejściem dla pieszych;

– wykonanie robót wykończeniowych: humusowanie, umocnienia skarp i dna rowu płytami ażurowymi 60x40x8cm, ułożenie przepustów na zjazdach z rur PP o średnicy 500 mm, renowacja pobocza, odmulenie rowu na głębokość 30 cm wraz z profilowaniem skarp.

17 odpowiedzi na “Nowy chodnik w Bogucicach”

 1. aga pisze:

  Normalnie wydarzenie, na na którym nie mogło zabraknąć całej elity miejskiej.

 2. Pytajnik pisze:

  Ksiądz-złotówa z Jana poświęcił za 5 stów czy wystarczył ten z Bogucic?

 3. Zniesmaczony Janek z Lembertowa pisze:

  Przy czymś wszak trzeba się lansować

 4. Wieloryb pisze:

  Może jeszcze by się udało zrobić ten kawałek chodnika, żeby połączyć chodnikiem Pasturkę z Bogucicami.

 5. Mieszkanka Skrzypiowa pisze:

  A w Skrzypiowie to już nie odnowicie?

 6. Włoszka pisze:

  A kiedy chodnik na Włochach???

 7. Aku pisze:

  A kiedy do Skowronna Dolnego. Zrobiony tylko do Koperni. Droga taka ruchliwa domów pełno a chodnik tylko do połowy.

 8. TTppii pisze:

  Bardzo ważna inwestycja w Bogucicach nareszcie można przejść w jednym kierunku bezpiecznie. Teraz czas na drugą stronę Wsi .

 9. Zniesmaczony Janek z Lembertowa pisze:

  wszyscy chcecie chodników…. poczekajcie do kolejnych wyborów to będą.A na razie to cicho sza i pozwólcie władzy odpoczywać, to znaczy pracować

 10. Wieloryb pisze:

  W zupełności wystarczy po jednej stronie.

 11. Joke pisze:

  Kiedy będą zwracać za paliwo i zawieszenie tym co robią w tbu ?

 12. TTppii pisze:

  Chodziło mi że teraz czas na budowę chodnika w kierunku Buska.

 13. niunia@wp.pl pisze:

  Joke to zmień prace

 14. Mieszkaniec pisze:

  Bardzo dobrze ze powstaje chodnik , ale moje pytanie jest czemu cala inwestycja medzy Pinczowem a Bogucicami idzie tak strasznie wolno…przejezdzam ta droga codziennie i widze czesto bardzo malo robotnikow pracjacych..prosze mnie zle nie zrozumiec ciesze sie ze doszlo do tej inwestji ale mam wrazenie ze skonczone to bedzie za 50 lat…!
  czy ktos moze odpowiedziec czemu to wszystko jest tak rozwleczone w czasie i kto za to odpowiada w takim stanie ???dziekuje serdecznie

 15. Henryk pisze:

  Pora Włodek abyś pochwalił się zabytkowym Mirowem i zrobił sobie sesję zdjęciową z całą Twoją świtą na ulicy Górnej w pokrzywach,psich i LUDZKICH odchodach,wymiocinach,butelkach po tanim winie etc.Wasze buzie nie będą tu już tak uśmiechnięte choć to przecież ścisłe centrum.

 16. Zniesmaczony Janek z Lembertowa pisze:

  Henryk ujął to pięknie

 17. vov pisze:

  Na górze już układają chodnik asfaltowy na obwodnicy . Powstają już ronda . Spokojnie . wszystko idzie w dobrym kierunku .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com