Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Utrudnienia w ruchu kołowym w najbliższy weekend

2 komentarze

Uroczystości ku pamięci Żołnierzy Szarych Szeregów

1 lipca 2019 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 1 772

W niedzielę 30 czerwca w kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie rozpoczęły się uroczystości związane z corocznym spotkaniem członków Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów, Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Komendy Hufca ZHP w Pińczowie. Spotkania organizowane są na pamiątkę tragicznej śmierci przez rozstrzelanie członków Szarych Szeregów i Armii Krajowej: Waldemara Kaczmarczyka ps. “Krzak”, Czesława Lecha ps. “Młot”, Zdzisława Marczewskiego ps. “Giermek” i Antoniego Piaseckiego ps. “Kułak” w dniu 1 lipca 1943 roku. W tym roku mija już 76 rocznica tego tragicznego wydarzenia.

Po Mszy św. wszyscy zgromadzeni udali się na miejsce straceń ? tak zwane “Zawięzienie”, gdzie ksiądz profesor Tomasz Siemieniec odprawił modlitwę, odczytany został apel poległych, a na koniec złożono wiązanki i znicze.

W uroczystościach udział wzięli Kombatanci Aktywiści AK Teresa Znojek i Zdzisław Morawiec, senator RP Jacek Włosowicz, Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, Sekretarz Powiatu Pińczowskiego Wioletta Usnarska, Komendant Hufca ZHP Pińczów dh hm. Lucjan Pietrzyk, Przewodniczący Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Witold Cira oraz Sekretarz Gminy Pińczów Marcin Kozłowski.

Jedna odpowiedź do “Uroczystości ku pamięci Żołnierzy Szarych Szeregów”

  1. AAA pisze:

    CZESC I CHWALA BOCHATEROM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com