Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Zbliżeniowe Kino Visa w listopadzie w Pińczowie

24 komentarze

Pińczowscy biegacze na Minimaratonie w węgierskim Tata

5 sierpnia 2019 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 1 000

W dniach 2 – 4 sierpnia 2019 roku odbył się już XXXVI. Minimaraton w mieście partnerskim Tata na Węgrzech. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam pińczowskich biegaczy. Mocna reprezentacja Pińczowa nie zawiodła i po raz kolejny stanęła na linii startu.

Minimaraton w węgierskim Tata to jedna z bardziej popularnych imprez biegowych w rejonie Komárom-Esztergom. Co roku bierze w nim udział setki osób z całej Europy, wśród nich wielu wybitnych biegaczy. Malownicza trasa biegu w tym roku liczyła 13,5 kilometra lub 21,1 kilometra, poprowadzona była po starym mieście, obok XIV-wiecznego zamku, przy promenadzie dwóch jezior i przez „park angielski”.

Nasze miasto reprezentowała delegacja w składzie: Mieczysław Pikulski, Mieczysław Napora, Jarosław Buczak, którzy mają już na swoim koncie kilkanaście startów w tym biegu oraz Arkadiusz Kurek, Marcin Błach i Paweł Bardzyński ? pierwszy raz startujący w Minimaratonie. Z ramienia Rady Miejskiej w Pińczowie w wyjeździe uczestniczyła radna – Marta Łaskawiec, która wspólnie z Burmistrzem miasta Tata wręczała medale dla najlepszych zawodników.

Mimo doskwierającego upału pińczowianie uplasowali się na wysokich miejscach w swoich kategoriach wiekowych.

Najlepiej spisali się Mieczysław Pikulski, który zwyciężył w swojej grupie w biegu na 13,5 kilometra, oraz Marcin Błach, który uplasował się na drugim miejscu w swojej kategorii na 21,1 kilometra. Pozostali zawodnicy z Pińczowa również pokazali się z dobrej strony zajmując w większości miejsca w pierwszej dziesiątce.

Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy udanego startu i życzymy kolejnych sukcesów.

Jedna odpowiedź do “Pińczowscy biegacze na Minimaratonie w węgierskim Tata”

  1. Zniesmaczony Janek z Lembertowa pisze:

    Pięknie Panowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com