Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

3 komentarze

Informacja dla rolników

8 sierpnia 2019 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 338

W związku z zaliczeniem województwa świętokrzyskiego do obszarów zagrożonych suszą, gminna komisja przystąpi do oszacowania strat w uprawach rolnych. Poszkodowani rolnicy mogą składać wnioski o oszacowanie strat (oszacowanie odbywa się na pisemny wniosek rolnika) do Urzędu Miejskiego w Pińczowie w terminie od dnia 08.08.2019 roku do dnia 23.08.2019 roku.

Po tym czasie wnioski nie będą rozpatrywane.

We wniosku w pozycji szkody powstałe w uprawach rolnych należy wpisać rodzaj rośliny, powierzchnię i % strat. Należy również wpisywać uprawy, w których nie wystąpiły straty podając 0%. Rolnicy, którzy posiadają zwierzęta również powinni wpisać je we wniosku.

Wnioski muszą być zgodne z danymi jakie składane są do ARiMR o dopłaty obszarowe.

Do wniosku o szacowanie strat należy dołączyć wniosek o dopłaty bezpośrednie oraz kopię zgłoszenia do systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt. Wnioski o dopłaty obszarowe w przypadku braku kopii należy wydrukować ze strony internetowej ARiMR w zakładce E-wniosek.

Oszacowaniu podlegają wyłącznie uprawy, które nie zostały zebrane i w dniu lustracji terenowej znajdują się na polu. Przy uprawach, które zostały zebrane komisja wpisuje 0% strat.

Wnioski o szacowanie strat do pobrania na stronie internetowej Urzędu www.pinczow.com.pl (WNIOSEK) lub w Urzędzie Miejskim w Pińczowie w pok. 43.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com