Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Będzie się grało!

0 komentarzy

Zasmakuj się w Pińczowie. II pińczowskie „Dopływki”

4 września 2019 | Kon-Tiki, psck, | Wyświetleń: 824

Ze smakiem i szantami w  roli głównej. W najbliższą sobotę, na terenie Klubu Wodnego Kon-Tiki, odbędą się pińczowskie „Dopływki”. Druga edycja dożynek wodniackich będzie wzbogacona o pokaz i degustacje kulinarne, ale podobnie jak rok temu rozpocznie je obrzęd „dzielimy się chlebem”. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.

Połączenie obrzędu dożynkowego dzielenia się chlebem i dziękowania za tegoroczne plony oraz zainscenizowanie go na wodzie z wykorzystaniem replik kuźni wodnej i młyna wodnego – nada wyjątkowy charakter imprezie. Wszystko to rozpocznie się już o godzinie 17:00. Kolejno odbędzie się: pokaz kulinarny w wykonaniu Klaudii Budny – finalistki IV edycji programu MasterChef oraz degustacje potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy. Do „zasmakowania się” w Pińczowie zapraszamy w ramach projektu „Ponidziańskie smaki. Wspólna pasja, wspólne dzieło” realizowanego w partnerstwie Fundacji Ekorozwój Ponidzia i Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Będzie coś dla ciała, nie zabraknie też czegoś dla duszy. Na scenie zaprezentuje się Kapela Ponidzie Maćka Sobonia, a w dalszej części zespoły szantowe. Te wyjątkowo wpisują się w klimat Klubu Wodnego Kon-Tiki. Usłyszymy  znane wszystkim szanty grupy Zejman & Garkumpel – jednego z bardziej uznanych zespołów marynistycznych w Polsce oraz pozostający w tym samym klimacie – kielecki zespół Roobicon.

Nie zabraknie animacji dla najmłodszych oraz rejsów po zalewie. Swoje stoisko przygotuje także Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej, gdzie będzie można wykonać badania poziomu cukru i ciśnienia.

Organizatorami wydarzenia są: Klub Wodny Kon-Tiki, Miasto i Gmina Pińczów w Pińczowie oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com