Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

3 komentarze

Nowa siedziba UKS Football Academy nabiera kolorów

18 września 2019 | UKS Football Academy Pińczów , źródło: www.footballacademy.pl | Wyświetleń: 1 057

Wjeżdżających do Pińczowa od strony Skrzypiowa wita odnowiony budynek znajdujący się przy starym stadionie Nidy Pińczów, naprzeciwko dawnego dworca PKS. Budynek został niedawno niezwykle efektownie pomalowany i jest znakomitą wizytówką – „witaczem” naszego miasta.

Budynek i użytkowany jest przez UKS Football Academy Pińczów i to właśnie grupa niezwykle kreatywnych osób związanych z UKS-em odnawia budynek i teren wokół niego. Najpierw uporządkowano plac wokół szatni, następnie jej samo wnętrze. Kolejny krokiem był remont pomieszczeń, które przeznaczone są na szatnie oraz magazynek sprzętu, a także biuro klubu. Jednak zewnętrzna elewacja, pamiętająca jeszcze lata 90-te po prostu straszyła.

Dzięki pomysłowości rzutkich działaczy, miejscowy artysta Dawid Dylawerski wykonał i zrealizował projekt efektownego odnowienia elewacji z motywami odnoszącymi się to miasta i barw ściśle związanych z tradycjami piłkarskimi Pińczowa.

Efekt można podziwiać od kilku dni, a jak zapowiadają działacze UKS Football Academy Pińczów nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Serdecznie zapraszają do głosowania na projekt nr. 5 w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Pińczowa, pod nazwą „Czas na nowe”, który obejmować ma renowacje płyty stadionu przy wyremontowanym budynku oraz ogrodzenie boiska trawiastego tuż przy nim.

Za pomoc w odnowieniu budynku działacze dziękują Burmistrzowi Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierzowi Badurakowi, Restauracji „Kwadrans”, która serwuje zdrowie i smaczne domowe obiady, członkowi zarządu Victorii Pińczów, firmie „Partner” z Pińczowa, a także wszystkim ludziom którzy pomagali i nadal pomagają bezinteresownie w ciągłym rozwoju tego wyjątkowego miejsca w naszym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com