Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Plan na Kino już na początku lutego w Pińczowie

0 komentarzy

Pińczowski UTW zainaugurował nowy rok akademicki

30 września 2019 | psck, | Wyświetleń: 1 798

7 rok swojej działalności zainaugurował dziś Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Nowy rok akademicki 2019/2020 rozpoczęło 78 słuchaczy. Życzenia i słowa gratulacji do studentów skierował Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz zaproszeni goście.

Zanim do grona słuchaczy przyjęto nowych członków, dla studentów z pięknym programem artystycznym wystąpili uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia oraz Bartłomiej Warda. Prowadząca inaugurację Pani Zofia Kozak podsumowała dotychczasową działalność Uniwersytetu,  przedstawiła plany i propozycje zajęć na nowy rok akademicki.

Miłą niespodzianką dla studentów była informacja o podpisaniu umowy na realizację projektu „Uniwersytet Aktywnego Seniora” pomiędzy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury a Uniwersytetem Jana Kochanowskiego z Kielc, który rozpocznie się już w październiku. Jak powiedziała doktor Małgorzata Krawczyk-Blicharska z UJK uczestnicząca w inauguracji „Pińczowski uniwersytet jest jednym z 8 w województwie, które będą miały możliwość realizowania działań projektu. Otworzy to przed studentami UTW szereg nowych możliwości rozwoju, poszerzania wiedzy, pobudzania aktywności edukacyjnej i kulturalnej”.

„Życzę Wam udanego i wypełnionego ogromem zajęć roku akademickiego. Niezmiernie cieszę się, że tak dużo osób korzysta z możliwości jakie otwiera Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jesteście ważną częścią lokalnej społeczności i niezwykle cennym głosem doradczym, z którego czerpiemy.” – powiedział Burmistrz do uczestników spotkania.

6 odpowiedzi na “Pińczowski UTW zainaugurował nowy rok akademicki”

 1. kibol pisze:

  super mamy oświetlenie w miescie tak jakoś nie za widno nie za ciemno tak w sam raz, żeby rachunki nie były duże. wstyd i hańba władza sama bedzie je sciagac albo ludzie je po wybijają. kur… co za zacofanie panuje w tym miescie

 2. zmrok pisze:

  no cóż takiego Burmistrza ludzie wybrali,gorzej jak żle

 3. jar... pisze:

  Co do oświetlenia to faktycznie późno się zapalają i jest często ciemno! Zatem zacznijmy zgłaszać ten fakt do gminy telefonicznie. Gwarantuję, że pomoże skuteczniej niż tylko tutaj.

 4. xyz pisze:

  O opozycja już opanowała wszystkie posty na pinczow.com . Może na sesji przedstawicie problem a nie incognito . Taki to koalicjant .

 5. Tpii pisze:

  Nowo założone latarnie to jakaś porażka , ja rozumiem technologia led ale to nie oznacza ze ma swiecic co trzecia. Czy to kolejna oszczędnośc burmistrza ? Czy nikt serio tego nie sprawdza ?

 6. pitu pitu pisze:

  Włodek przecie chciał chłop dobrze, co wy chceta od niego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com