Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

3 komentarze

Powstają nowe siłownie i place zabaw

9 października 2019 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 664

W Pińczowie powstało kolejne miejsce do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Nowa siłownia pod chmurką mieści się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji wzdłuż plaży przy pińczowskim Zalewie.

Powstała w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo ? Rekreacyjnej o Charakterze Wielopokoleniowym OSA 2019 prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Teraz mieszkańcy oraz turyści wynajmujący domki będą mogli korzystać z wielu nowo zamontowanych urządzeń. Niewątpliwie jest to dobra wiadomość, że sportowa infrastruktura w mieście powiększa się, bo z roku na rok przybywa miłośników aktywności fizycznej. Do dyspozycji jest kilkanaście urządzeń: biegacz, orbitek, wyciskanie, wyciąg, wioślarz, twister steper, wahadło, odwodziciel, 4 ławki, 2 stoły do szachów, kosz. Całkowity koszt to 97 563, 00 zł , czego dofinansowanie wynosi 50%.

Taki sam zestaw urządzeń powstanie również w Woli Zagojskiej Dolnej, Pasturce oraz w Skowronnie Dolnym.

W ramach budżetu obywatelskiego w Pińczowie przy ulicy Sikorskiego powstał nowy plac zabaw. Koszt wykonania to 95 000, 00 zł. Zamontowane zostały następujące urządzenia: zjeżdżalnia, drabinka linowa, ściana wspinaczkowa, ściana linowa pajęczyna, zestaw zręcznościowy, drążek gwiaździsty, stół do gry w szachy, platforma na sprężynach 3-osobowa, karuzela krzyżowa, karuzela koło bieg, huśtawka łańcuchowa wieloosobowa, domek przedszkolak, bijak, ławki oraz zamontowano ogrodzenie wokół placu.

 

siłownia 1

siłownia 2

plac 1

plac 3

plac 2

plac 4

plac 5

4 odpowiedzi na “Powstają nowe siłownie i place zabaw”

 1. jacek pisze:

  dla kogo są te siłownie pod chmurką? przecież one stoją bezużyteczne, nie szkoda wam pieniędzy?

 2. Pasterz pisze:

  Nie swoje pieniądze łatwo się wydaje.

 3. darek pisze:

  Proszę również pamiętać o starszych placach, które bywają zapomniane i zaniedbane, np. minisiłownia w Grochowiskach.

 4. Były mieszkaniec tpi pisze:

  Stare płace zabaw zapuszczone na grodzisku, w sumie po co remontować skoro młodzi uciekają z tego miasteczka. Patrząc na granicę koperni to za kilka lat za panowania obecnego burmistrza to Pińczów przylacza do koperni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com