Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

3 komentarze

Street Workout i Strefa Wypoczynku gotowe

9 października 2019 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 529

W niedzielę tj. 6.10.2019r. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się piknik zorganizowany z okazji otwarcia nowo wybudowanego parku Street Workout i Strefy Wypoczynku. Miejsce powstało w ramach budżetu obywatelskiego, a autorem projektu było stowarzyszenie Ziemia Pińczowska, którego przedstawiciele byli również obecni podczas tego wydarzenia. Głos zabrali Radni Rady Miejskiej: Marta Łaskawiec oraz Marek Skubek. Podziękowali oni wszystkim, którzy oddali swój głos na zgłoszony projekt, ale też tym, którzy aktywnie włączyli się w zbieranie głosów i zachęcali mieszkańców do poparcia tej inicjatywy. Wspomniano również o kolejnych projektach złożonych przez stowarzyszenie, które w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zgromadziły największą liczbę głosów i będą realizowane w przyszłym roku. Chodzi tutaj o budowę na terenie OSiR skateparku oraz przebudowę boiska i szatni przy ulicy Targowej. Wszystkie wspomniane przedsięwzięcia przyczynią się niewątpliwie do rozwoju aktywności wśród młodzieży, ale też dorosłych.

W organizację niedzielnego pikniku włączyło się wiele stowarzyszeń i organizacji aktywnie działających w naszym mieście: grupy biegowe 5 Sów Run Team, BAD, Pińczowska Szkoła Walki, Pińczowska Szkoła Boksu, Siłownia MC Gym, Restauracja Kwadrans oraz młodzież projektu Równać Szanse i Baza w Archiwum.

Następnie rozpoczęły się zajęcia dla wszystkich poprzedzone wspólną rozgrzewką. Zaprezentowano przykładowy zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem nowo zamontowanych urządzeń, przeprowadzono pokazowy trening bokserski. Każdy miał okazję spróbować swoich sił podczas ćwiczeń i skorzystać z podpowiedzi instruktorów.

 

street 1

street 2

street 3

street 4

street 5

street 6

street 7

street 8

street 9

street 10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com