Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego 

0 komentarzy

W okopach nad Nidą – fotorelacja

9 listopada 2019 | red, pinczow.com | Wyświetleń: 1 040

W piątek wieczorem, 8 listopada w Muzeum Regionalnym w Pińczowie odbyły się uroczystości patriotyczne z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

O godzinie 17 licznie przybyli goście udali się wraz ze Strzelecką Drużyną pod pomnik Józefa Piłsudskiego. Po zapaleniu zniczy i wystawieniu warty gości powitała dyrektor Muzeum Regionalnego w Pińczowie pani Justyna Dziadek. Po niej głos zabierali burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak i starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego i złożeniu wiązanek kwiatów pod pomnikiem Marszałka uczestnicy uroczystości powrócili do muzeum.

Kuratorskiego wprowadzenie do wystawy „W okopach nad Nidą” dokonał pan Dariusz Greń. Przedstawił krótką historię eksponatów i zapowiedział, że muzeum będzie starało się pozyskać w najbliższym czasie jeszcze więcej eksponatów, w celu rozszerzenia zbiorów z okresu I Wojny Światowej.

Następnie w sali konferencyjnej uczestnicy spotkania wspólnie śpiewali legionowe pieśni wojskowe.

Wystawę w „Okopach nad Nidą” będzie można zwiedzać do 12 listopada.

Jedna odpowiedź do “W okopach nad Nidą – fotorelacja”

  1. pińczowianin pisze:

    starosta Kierkowski jak widać świetnie czuje się w rozmowach z sympatykami PIS (n/z z p. Pukiem), a bidne pińczowskie PSL nie wie co z tym fantem zrobić… VIVAT KIERKOWSKI… ! Masz chłopie nosa, bo to co w Michałowie na dożynkach zrobiłeś (poparłeś tak naprawdę PIS) chyba dobrze ci wyjdzie… kto wie… twój kandydat w stanowisko wojewody celuje… a więc zręczny z ciebie polityk, PSL wie na kogo stawiać…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com