Serwis Internetowy Miasta Pińczów

JUBILEUSZ TEATRU CIUT FRAPUJĄCEGO

3 komentarze

Zapraszamy na wieczór z poezją Adama Ochwanowskiego

22 listopada 2019 | psck, psck.pl | Wyświetleń: 1 092

To będzie piękny Święty Mikołaj w pińczowskiej kulturze… 6 grudnia „Wspólna garderoba” połączy niezwykłą poezję Adama Ochwanowskiego, piosenkę poetycką w wykonaniu Tomasza Wachnowskiego i recytacje w aktorskim wydaniu Mirosława Bielińskiego. Najnowszy tomik poezji Adama Ochwanowskiego „Wspólna garderoba” będzie wyjątkową okazją by zatrzymać się nad słowem i przekazać je w różnorodnych, kulturalnych aranżacjach.
„Wszyscy jesteśmy we wspólnej garderobie, stroimy miny, pacykujemy się, lub nie. To jest takie uogólnienie naszej rzeczywistości” – tak o swoim najnowszym tomiku mówił nie tak dawno poeta podczas promocji wydawnictwa w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach. 6 grudnia wybrane wiersze z tomiku recytować będzie aktor kieleckiego teatru TeTaTeT – Mirosław Bieliński. Całość dopełni piękna, poetycka piosenka w wykonaniu barda Tomasza Wachnowskiego. Gościnnie wystąpi także Jan Kasztelan Kozłowski.

Adam Ochwanowski urodził się w Złotej Pińczowskiej. Jest poetą, członkiem Kieleckiego Oddziału Związku Literatów Polskich, ale też działaczem i animatorem kultury, regionalistą. Stworzył placówkę kulturalną – Ośrodek Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia – Pałac Wielopolskich w Chrobrzu. Nieprzypadkowo artysta często jest określany mianem „piewcy Ponidzia”, z czego, jak wielokrotnie podkreśla, jest dumny.
Wydawcą tomu ?Wspólna garderoba? jest Instytut Kultury Ireneusza Ślusarczyka. Zbiorek ilustrują obrazy z „Cyklu niebieskiego. Życie w mieście”, zmarłej niedawno artystki, Ewy Maziarskiej.
Wydarzeniu patronuje Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.
Wstęp wolny.

2 odpowiedzi na “Zapraszamy na wieczór z poezją Adama Ochwanowskiego”

  1. nikt pisze:

    No tak, ale placówkę w Chrobrzu PIS zaczął już niszczyć… jak zresztą wszystko w tym kraju… a Banaś ma się dobrze jakby co…

  2. do nikt pisze:

    Jak to niszczyć? A może zobaczmy co przez ostatnie plus minus 10 lat tam zostało zrobione w kwestii utrzymania tej placówki? Odpowiem NIC!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com