“Narty Ojca Świętego” TCF jeszcze raz w Pińczowie – charytatywnie

0 komentarzy

Futsalowe Derby Ponidzia rozstrzygnięte (foto)

15 grudnia 2019 | redakcja, pinczow.com (NiL), | Wyświetleń: 2 754

Derby Ponidzia od zawsze elektryzowały kibiców piłki nożnej z naszego regionu. W niedzielę, 15 grudnia w buskiej hali sportowej odbył się historyczny, pierwszy oficjalny mecz piłkarzy futsalowych z Pińczowa i Buska, który został rozegrany w ramach III kolejki II ligi świętokrzysko – małopolskiej.

BSF Busko Zdrój – UKS Futsal Pińczów 4:3 (4:1)
Bartłomiej  Fitowski 2 gole, Karol Dudzik 1 gol – Michał Krzemiński 2 gole, Mateusz Zoch 1 gol, Paweł Badura 1 gol.

BSF Busko Zdrój: Gabor Sarnecki – Mateusz Zoch, Patryk Klepacz, Maciej Śliski, Michał Krzemiński, Dawid Kowalski, Mateusz Janiec, Piotr Rajca, Albert Lasia, Kuba Florczyk, Mikołaj Siek
trener: Lech Malczewski
kierownik drużyny: Marcin Taler

UKS Futsal Pińczów: Adrian Zyguła, Dawid Zając – Łukasz Biały, Artur Garula, Wiktor Nogacki, Mateusz Madej, Jacek Kempkiewicz, Bartłomiej Fitowski, Marcin Szafraniec, Michał Krzak, Karol Parlicki, Karol Dudzik
trener: Łukasz Biały
kierownik drużyny: Jakub Laskowski

Widzów: 300

Kibice, którzy licznie pojawili w buskiej hali na brak emocji nie mogli narzekać. Od początku meczu obie ekipy nastawiły się na grę ofensywną, co skutkowało wieloma sytuacjami bramkowymi. Po jednej z takich akcji, wynik meczu w czwartej minucie otworzył Bartłomiej Fitowski, który w dwójkowej akcji z Grzegorzem Tobołą pewnie z siódmego metra pokonał bramkarza gospodarzy. W ósmej minucie meczu podwyższyć mógł Artur Garula, lecz piłka po jego strzale trafiła w słupek. Nie minęło kilka sekund, a wynik na tablicy zmienił się na 1:1. Maciej Śliski dokładnie posłał futbolówkę przez całe boisko do Michał Krzemińskiego, a kapitan “Wilków” z pierwszej piłki strzelił w samo okienko bramki strzeżonej przez Adriana Zygułę.

Tego dnia długie podanie były mocną stroną zespołu z Buska. Tym razem Mateusz Zoch popisał się świetną asystą, podając z własnego pola karnego wprost pod nogi Michała Krzemińskiego, który mimo asysty obrońcy z Pińczowa zdołał się obrócić w kierunku bramki i oddać skuteczny strzał. Uskrzydleni prowadzeniem piłkarze z Buska chwilę późnej prowadzili już 3:1. Mateusz Zoch wykorzystał podanie w pole karne i z trzech metrów skierował piłkę do siatki. W końcówce meczu, błąd w akcji ofensywnej piłkarzy UKS – u  wykorzystali gospodarze, którzy w skutecznym kontrataku podwyższyli na 4:1. Na listę strzelców wpisał się Paweł Badura.

Na drugą część meczu podopieczni trenera Łukasz Białego wyszli mocno zdeterminowani i już w 23. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Gola dla gości po dokładnym podaniu Artura Garuli zdobył Karol Dudzik, dla którego było to piąte trafienie w sezonie. Nasi piłkarze kilkukrotnie byli bliscy strzelenia kolejnej bramki, jednak strzały Marcina Szafrańca, Łukasz Białego, Artur Garula i Grzegorza Toboły niestety nie znalazły drogi do bramki. Co nie udało się wyżej wymienionym, w 36 minucie udało się Bartłomiejowi Fitowskiemu, który świetnie znalazł się w polu karny i precyzyjnym strzałem po długim rogu zdobył trzecią bramkę dla UKS – u. Kiedy licznie zgromadzeni w buskiej hali kibice z Pińczowa oczekiwali bramki dającej remis, sytuację naszej drużynie skomplikowała druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Marcina Szafrańca, który musiał opuścić plac gry, a UKS musiał przez dwie minuty grać w osłabieniu. Grę w przewadze na szczęście dla pińczowian nie wykorzystali gospodarze.  UKS próbował jeszcze wyrównać w końcówce wycofując bramkarza, jednak ich starania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Ostatecznie po 40 minutach zaciętej i emocjonującej rywalizacji w Derbach Ponidzia BSF Busko Zdrój wygrywa z UKS Futsal Pińczów 4:3.

Powiedzieli po meczu:
Łukasz Biały: trener i kapitan UKS – u: – Szkoda pierwszej połowy, którą przespaliśmy. Po pierwszej bramce przez nas strzelonej mieliśmy sytuację na 0:2 i nie wykorzystaliśmy jej. Wtedy poszła kontra ze strony przeciwnika i przepięknym strzałem popisał się Michał Krzemiński. W dalszej części to zawodnicy gospodarzy wykorzystując kolejne trafienia doprowadzili do stanu 4:1 i tak zostało do końca pierwszej odsłony. W drugiej połowie zdominowaliśmy BSF i doprowadziliśmy do stanu 4:3, to nie wystarczyło aby doprowadzić do remisu, a sytuacji naprawdę mieliśmy bardzo dużo. Porażkę bierzemy na klatę, liga dalej trwa i teraz to my Busko podejmiemy na swoim parkiecie. Przy okazji w imieniu drużyny dziękujemy wszystkich kibicom z Pińczowa, którzy nas wspierali w Busku. Od jutra już skupiamy się tylko i wyłącznie na meczu z Nowinami.

Mateusz Zoch – zawodnik BSF: Mecz bardzo ciężki, myślę że na miarę derbów Ponidzia. UKS wyszedł bardzo ofensywnie dlatego strzelili pierwszą bramkę. Na szczęście byliśmy skuteczniejsi przy naszych akcjach. W drugiej połowie oddaliśmy inicjatywę, byliśmy nieskuteczni, co spowodowało wynik 4:3 i emocje do samego końca. Chciał bym podziękować wszystkim kibicom, którzy tak licznie przybyli do hali oraz życzę powodzenia chłopakom z Pińczowa w kolejnych meczach.

W pozostałych meczach III kolejki II ligi świętokrzysko – małopolskiej w Futsalu Sparta Spytkowice pokonała na własnym parkiecie GKS Futsal Nowiny 4:2, a mecz AZS UEK Kraków – Unia Tarnów zostanie rozegrany w późniejszym terminie.

17 odpowiedzi na “Futsalowe Derby Ponidzia rozstrzygnięte (foto)”

1. Xxx pisze:

Oglądałem , cieszyło dużo ludzi z Pińczowa na trybunach , szkoda tej pierwszej połowy bo ona ustawiła mecz , ale sędziowie też nie byli dość dobrze postrzegani przez swoje decyzje . Czekamy na rewanż w TPI 🙂

2. Byłem widzialne znam sie na hali pisze:

Byłem, widziałem. Szafraniec jak zawsze kolek. Tobola? Daj sobie spokój człowieku. Szafa rusz się człowieku pomysł, pograj piłka. Trochę jak Barca tiki.. Tak się na hali nie da grać. Busko miało miało swoje okazję i wam pokazało. Brakuje wykończenia. Ale jest pozytyw ogrywacie się. A busko w rewanżu za to “zdjęcie”

3. Byłem widzialne znam sie na hali pisze:

Zjecie, minimum 5 bramkami

4. Byłem czytałem, znam się na pisowni pisze:

Komentarz skierowany do Byłem widziałem znam się na hali. Panie znawco kiedy będzie można ujrzeć pana komentarze na TVP Sport, bo widać mega zna się Pan na rzeczy. Co do pisowni polecam następujące: słownik ortograficzny, słownik poprawnej polszczyzny. Następnie maść na ból dupy i poradnik jak nie ośmieszać się w internecie.

5. Tpi pisze:

Maść na ból dupy to chyba tobie znawco pilkarzyku. Koleś ma rację co pisze. Też byłem i widziałem jak grali nasi brazylyjczycy. Klepac to tak mogą ale babe po dup…

6. dumni po zwycięstwie, wierni po porażce pisze:

Dobrze było, błędy się zdarzają. Pamiętajcie, że to pierwsza przygoda z futsalem w Pińczowie. Nie ma tutaj osób które mogły by coś sensownego powiedzieć, bo po prostu nikt nie ma doświadczenia. Trzeba patrzeć z optymizmem w przyszłość. To była dopiero trzecia kolejka, wszystko może się wydarzyć. Jak widać radzą sobie z cofniętym przeciwnikiem, problem jest gdy przeciwnik się otworzy. Popracują nad defensywą i wrócą zwycięstwa. Powodzenia!

7. Byłem widzialem pisze:

Dobrze napisane, nikt nie chce się napinać, mam przynajmniej nadzieję. Każdy moze się wypowiedzieć. Nerwy nie których biorą ponieważ przegraliśmy mecz z przeciwnikiem z którym nie powinniśmy przegrać. Za to u siebie pokazemy im że to był przypadek ta wczorajszą porażka.

8. Mati pisze:

Juz fala hejtu….chlopaki glowowy do gory!!!! Mecz pelen emocji i za to wielki szacun !! Kibicujemy dalej i czekamy na kokejne zwyciestwo!!

9. Fan pisze:

Dobry mecz nie wszystko się kleiło ale trzeba cierpliwości.
    Nie od razu Kraków zbudowano.
    Na pewno dużo wyciągnięcie z tego meczu tym bardziej ze jest nagrany i można go przeanalizować.
    Powodzenia i do zobaczenia na następnym meczu.
    Trzymam kciuki za uks!

10. .... pisze:

Skoro każdy może wyrazić opinie to ja tym bardziej. Wielcy znawcy, którzy nie potrafią zdania skleić. Jak już tak rzucacie nazwiskami to podajcie też swoje. Dalsza dyskusja z niektórymi osobami tutaj to walka z wiatrakami, sprawdźcie w internecie co o znaczy,bo na waszym poziomie inteligencji, może być ciężko

11. Auuuuuu :) pisze:

Do….. zabolało widać, maść ból dupy nie działa?

12. .... pisze:

Do auuu nie mam pojęcia jak zastosujesz to daj znać 🙂

13. Różnica pisze:

Dla mnie już na starcie wygraliście ligę, z szacunku za to że sami chcecie, a teraz jak patrzę na komentarze, to nie tylko ligę, ale i internet 🙂

Zebrać ekipę + znaleźć sponsorów + zgłosić się do rozgrywek + organizować mecze + organizować dojazdy + zorganizować stroje + zorganizować sprzęt + pewnie mnóstwo innych rzeczy o których nie mamy pojęcia