Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

3 komentarze

Budżet gminy na 2020 rok uchwalony 

31 grudnia 2019 | psck, pinczow.com | Wyświetleń: 2 618

Wczoraj w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbyła się ostatnia już w tym roku sesja Rady Miejskiej w Pińczowie.

Radni debatowali m.in. nad:

zmianami w budżecie na 2019 rok;

określeniem średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Pińczów w roku szkolnym 2019/2020;

przyznania dopłat do taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków;

przyjęciem programu osłonowego dotyczącego dożywiania dzieci i młodzieży;

podniesieniem kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania pomocy w formie posiłku, świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych;

określeniem szczegółowych warunków przyznawania i ustalania odpłatności za usługi opiekuńcze, specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz określenia szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania;

uchwaleniem planu pracy Rady Miejskiej i Komisji Rady Miejskiej w Pińczowie na 2020 rok, a także uchwaleniem Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Gminy Pińczów na lata 2020 ? 2035.

Jednak najważniejszym punktem wczorajszej sesji było uchwalenie budżetu Gminy Pińczów na 2020 rok.

Kwota wydatków i dochodów równoważą się i wynoszą 88 023 995,45 zł.

Za jego przyjęciem głosowało 15 radnych, a 6 wstrzymało się. Tym samym budżet został uchwalony. Na koniec Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie Zdzisław Woźniak podziękowali wszystkim radnym, prezesom i dyrektorem spółek, naczelnikom i pracownikom Urzędu Miejskiego oraz sołtysom za współpracę w 2019 roku i złożyli wszystkim życzenia noworoczne.

 

7 odpowiedzi na “Budżet gminy na 2020 rok uchwalony ”

 1. he, he, he pisze:

  Budżet proinwestycyjny. Idziemy jak burza.

 2. Pinczowianin pisze:

  A czego tu się spodziewać, skoro mamy takiego burmistrza. Mam tylko nadzieję że już na następne wybory zachowa honor i sobie odpuści kandydowanie.

 3. PASI pisze:

  Nie mieszkam w Pińczowie już kilkanaście lat, ale mam do tego miasta ogromny sentyment, gdyż tam się wychowałem. Chciałbym zapytać, z czystej ciekawości, ale też z troski: Czy w tej radzie jest ktoś poniżej 60 roku życia?

 4. Michal pisze:

  PASI
  Sam widząc zdjęcia miałem podobne przemyślenia.
  Choć w radzie są młodsze osoby to są to tylko pojedyncze jednostki, w związku z tym nie możemy dziwić się że jest jak jest. To miasto niestety skazane jest na stagnacji gdyż nie tylko w samorządzie ale też poprostu z życiu praktycznie nie ma tutaj młodych ludzi. Każdy kończąc szkole średnia, ucieka stąd czy to na studia często nie wraca lub poprostu za praca do innego kraju lub miasta. Taka kolej rzeczy.
  Często winnym są sami mieszkańcy, którzy mimo iż mieli możliwość wybrać kogoś z pomysłami, głosują na kogoś tylko dlatego że go znają itp. Mamy dziwna mentalność.
  Ja póki co jeszcze mieszkam w Pińczowie ale nie wiąże przyszłości z tym miastem, ponieważ tutaj nie ma przyszłości.

 5. bloc pisze:

  PASI
  Dane z 2018r. bo wtedy się rozpoczęła kadencja
  11 radnych 60+ (2020r 12 radnych 60+)
  10 radnych 60-
  średnia 2018r. 57
  średnia 2020r. 59
  Czuwaj !!!

 6. orejro pisze:

  PASI,bloc radnych i burmistrza wybierają mieszkańcy miasta to w końcu o co wam chodzi,wystartowali zostali wybrani i finito , a przecież wielu młodych startowało to pytam dlaczego na nich nie głosowali,młodzi dużo mówią,dyskutują mają wizję a jak przyjdą wybory to olewają to a później co,pretensje do całego świata

 7. Kolar pisze:

  W zeszłej kadencji był radny Kmita czy radna Puchala… mozna ich rożnie oceniać, ale w tej juz nie ma takich osób młodych z energia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com