Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego 

0 komentarzy

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Busku-Zdroju 

18 marca 2020 | PPIS w Busku-Zdroju, pinczow.com | Wyświetleń: 694

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku-Zdroju informuje, że zgodnie z § 2 ust. 2 pkt 2 i ust. 4 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz. U. z 2020 r. poz. 433 ze zm.) od dnia 15 marca 2020 r. osoba przekraczająca granicę państwową, jest obowiązana poddać się kwarantannie, a obowiązek ten jest równoznaczny z obowiązkiem wynikającym z art. 34 ust. 2 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239 ze zm.). Organ Inspekcji Sanitarnej w takich sprawach nie wydaje decyzji administracyjnej, gdyż obowiązek poddania się kwarantannie wynika wprost z przepisów prawa.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku-Zdroju informuje również, że obowiązkowej kwarantanny, na podstawie § 2 ust. 5 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz. U. z 2020r. poz. 433 ze zm.), nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wykonywania czynności zawodowych w państwie sąsiadującym przez osobę wykonującą czynności zawodowe w tym państwie, w tym będącą kierowcą obsługującym pojazd samochodowy w transporcie drogowym, jak również przez załogę statku w rozumieniu przepisów o bezpieczeństwie morskim lub załogę statku powietrznego w rozumieniu przepisów Prawa lotniczego.

3 odpowiedzi na “Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Busku-Zdroju ”

  1. Zyndram pisze:

    Sanepid W Busku nie wie nic o rozsiewaniu chorÓb przez gołębie ???

  2. Zyndram pisze:

    Panstwo teoretyczne

  3. ambasador Pikuta pisze:

    Panie Badurak, nie udawaj Pan, że nie czytasz tej strony. Odpowiedz Pan ludziom, co gmina zrobi w sprawie gołębi, kur, królików i innych zwierząt gospodarskich trzymanych w zabudowie jednorodzinnej wbrew obow. prawu -będących uporczywą immisją na sąsiednie posesje. Gołębie jak wiadomo roznoszą ptasią grypę także i koronawirusa. Podejmij Pan choć raz decyzję dla dobra ogółu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com