Serwis Internetowy Miasta Pińczów

WYCINKA ODBYŁA SIĘ PLANOWO

10 komentarzy

Przekazanie defibrylatora

3 kwietnia 2020 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 1 420

Na prośbę dyrektora Szpitala Powiatowego Krzysztofa Słoniny, w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną oraz związanym z tym większym zapotrzebowaniem placówek medycznych na sprzęt ratujący życie, Burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak wraz z dyrektorem Marcinem Wojniakiem po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Społecznej SZOZ, podjęli decyzję o przekazaniu dla szpitala powiatowego w Pińczowie zaawansowanego defibrylator medycznego Zoll R Series ALS.

Głęboko wierzę, że przekazany sprzęt przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów naszego szpitala, służąc mieszkańcom w tym trudnym dla nas wszystkich czasie – mówi Włodzimierz Badurak.
Przekazanie defibrylatora na potrzeby szpitala nie wpłynie negatywnie na udzielanie świadczeń zdrowotnych przez ośrodki zdrowia Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej , gdyż każda z naszych placówek posiada obecnie automatyczne defibrylatory AED – podkreśla dyrektor Wojniak.

17 odpowiedzi na “Przekazanie defibrylatora”

 1. Gasicieltraw pisze:

  Aleśta przekazały

 2. Bwana Kubwa pisze:

  Przekazali stary defibrylator, ja chętnie przekażę panu Słoninie stary Atari, mało używane gumofilce i trochę czerstwego chleba ale jak się namoczy da się zjeść. Mam też kapotę po dziadku, załatać i jak nówka w sam raz na portiernię szpitalną.
  Takie działanie władz Pińczowa obecnie, to są rzeczywiście dosłownie jaja z pogrzebu. Przekażcie jeszcze trochę sreberek z opakowań czekolady na wykup małych murzynków z niewoli.

 3. józek pisze:

  a co robi P.Wojniak, ze swoimi Paniami Pielęgniarkami,pozamykali się pochowali i udają że walczą na pierwszej linii frontu, a do szpitala pomagać tam potrzeba ludzi.

 4. Pinczowianin pisze:

  Proponuje by w obecnych warunkach zagrożenia epidemicznego skupić się na każdej formie pomocy dla wszystkich potencjalnych pacjentów, w szczególności chorych, starszych, niepełnosprawnych. Niestety przykre jest to, że każda forma pomocy zawsze spotyka się z marginalną falą krytyki. Śmiało Gasicieltraw, Bwana Kubwa, józek pochwalcie się jak wy (celowo z małej) pomagacie. Jestem pewny że wszystko na co was stać to hejt, przejaw twórczości malkontenta i frustrata.

 5. Zorientowany pisze:

  Działania Przychodni POZ jest odgórnie narzucone przez NFZ – dyrekcja i personel nie mają nic do gadania. Tak jest w każdym innym miejscu. Zadania mają te same co wcześniej – wizyty recepturowe, zamiast wizyt fizycznych – teleporady. Zniesione są jedynie profilaktyczne bilanse zdrowia i szczepienia.

 6. Dr House pisze:

  Wiecznie źle. Pocałujta w d..ę wójta.

 7. gasicieltrawzgminy pisze:

  pinczowianin z twoje wypowiedzi wynika że jesteś na garnuszku pieniędzy samorządowych na pomoc medyczną czy nie tak? więc popierdzielaj z pomocą a nie dyskutuj z fotela za to ci płacą

 8. PAN T. pisze:

  W dzisiejszych trudnych dla Nas czasach powinniśmy doceniać każdy mały gest.Babcie szyja maseczki itp.Apel do hejterów siedzących w swoich zapierdziamych kanapach. Nie mając zielonego pojęcia jak działa służba zdrowia, na ten czas powstrzymajcie swoje nędzne posty! A tak na marginesie, mam nadzieję że nikt nie będzie musiał z tego defibrylatora skorzystać! Atari oddaj do muzeum techniki ! Bądźmy zdrowi! Niech wróci normalność ! Amen.

 9. Pielęgniarka pisze:

  Kochani gasicieltraw iBwana Kubwa czemu tyle w was jadu??? .Kazda pomoc teraz potrzebna !!! piszecie tak -bo nie dotknęła was jeszcze pandemia??? ale wasi bliscy, potrzebuja od nas wszelkiej pomocy, którą niesiemy !!! od godz. 7 rano do godz 18 pracujemy, nikt nie poszedł na zwolnienie , urlopy odwołane, !!!! jeszcze nas nie zamknęli i jeszcze na dzień dzisiejszy możemy udzielac tej pomocy!!! gdyby było inaczej (bylibyśmy Zamknięci np w kwarantannie albo zarażeni……)szpitale i sanepid nie byliby w stanie robić to co robimy my, gdyż są obarczeni -juz zarażonymi , a wtedy
  na pewno taki osobnik jak gasicieltraw oraz Bwana Kubwa nie wyciągnęliby pomocną dłoń do wszystkich mieszkańców Pińczowa i okolic .
  Nigdy nie komentuje!!! ale podczas takiego trudnego okresu dla całej ludzkości PANIE gasicieltraw oraz Bwana Kubwa nie mogłam się powstrzymać ,aby nie napisać parę słów…..(ale oczywiście zapraszam was, jeśli potrzebujecie jakiejkolwiek pomocy od nas ).Rozumiem ,że jest Wam gasicieltraw orazBwana Kubwa trudno ale nam również – uwierzcie !!!!
  Zyczę wszystkim przede wszystkim ZDROWIA

 10. Pacjentka pisze:

  Brawo Panie burmistrzu, dziękuję za piękny gest, obym nigdy z niego nie korzystała. Teraz czas na pozostałe gminy.

 11. w kwarantannie pisze:

  z Dedykacją dla Gasicieltraw
  dla Bwana Kubwa gdyby nie zrozumieli jak śpiewa to mogą przeczytać jeśli umieją.

  https://www.youtube.com/watch?v=wTjLZwpmufw

  Dziwny jest ten świat,
  Gdzie jeszcze wciąż
  Mieści się wiele zła.
  I dziwne jest to,
  że od tylu lat
  Człowiekiem gardzi człowiek.
  Dziwny ten świat,
  świat ludzkich spraw,
  Czasem aż wstyd przyznać się.
  A jednak często jest,
  że ktoś słowem złym
  Zabija tak, jak nożem.
  Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
  I mocno wierzę w to,
  że ten świat
  Nie zginie nigdy dzięki nim.
  Nie! Nie! Nie! Nie!
  Przyszedł już czas,
  Najwyższy czas,
  Nienawiść zniszczyć w…

 12. Nie jad, nie nienawiść, ale szczera prawda pisze:

  Od początku pandemii nie można się dodzwonić do SZOZ Pińczów w sprawie przepisania recepty. Dzwoniłam od środy, w końcu w czwartek kazano mi zadzwnić nastęnego dnia o wyznaczonej godzinie. Dzwoniłam godzinę wcześniej, dwie godziny po wyz. terminie się dodzwoniłam. Od początku pandemii w przychodni na Klasztornej nie działał elektroniczny system wydawania recept. Dopiero działa od niedawno. Pani -pielęgniarka- może się nawet zapieniać co do oddania służbie dla pacjenta, pan -w kwarntannie może nawet samodzielnie pisać odysyję- ale nie zmieni to rzeczywistości w SZOZ Pińczów, tragicznie nieudolnego zarządzania, co każdy pacjent doświadcza musząc odwiedzić ten nieszczęsny przybytek.

 13. zadowolony pacjent pisze:

  jak sie nie mylę to mozna zapisac sie do innej przychodni , wiec moze pani „Nie jad, nie nienawiść, ale szczera prawda ” zmienic przybytek i byc zadowolona -nikt nie zabrania ,pani wola

 14. Zdrowy rozsądek pisze:

  Dokładnie… niech Pani ” nie jad, nie nienawiść…” zapisze się do przychodni w Michałowice albo w Kijach albo nawet do przychodni w Szczecinie bo jeśli chodzi tylko o receptę to przez telefon ja załatwi A do innych się ” na pewno ” od razu dodzwoni… trochę wyobraźni dla kazdego z nas jest to zupełnie nowa sytuacja

 15. Bareja pińczowski pisze:

  Jak się pani u nas nie podoba to niech pani wyp…i zapisze się do przychodni w Michałowie albo Szczecinie. Co za ludzie. Inteligencja powala. Szkoda słów na tłumaczenie.

 16. Rozsądek pisze:

  Banalnego przekazu się nie rozumie ewentualnie tylko po swojemu „wyp….” rzeczywiście poziom wysoki. Bystrością widzę się nie grzeszy.

 17. Hmm pisze:

  Po to płacę podatki i po to jest słuźba zdrowia zazwyczaj w kaźdym mieście, żebym nie jeździł po innych. A pisanie jak się nie podoba to do innej się przepisać świadczy tylko o braku argumentów na to, źe przychodnia działa dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com