Serwis Internetowy Miasta Pińczów

WYCINKA ODBYŁA SIĘ PLANOWO

10 komentarzy

Burmistrz przekazał dla Szpitala Powiatowego w Pińczowie środki ochrony osobistej 

8 kwietnia 2020 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 1 344

W odpowiedzi na apel pińczowskiego szpitala, Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak przekazał Dyrektorowi Zespołu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie Krzysztofowi Słoninie oraz Dyrektorowi ds. Lecznictwa Arkadiuszowi Grankowi, zakupione przez Urząd Miejski w Pińczowie środki ochrony indywidualnej w postaci 160 przyłbic oraz 90 fartuchów ochronnych.

Będą one wykorzystane do realizacji zadań związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. To kolejna forma pomocy Gminy Pińczów, wcześniej przekazano partię 40 przyłbic dla personelu Oddziału Wewnętrznego szpitala oraz defibrylator. Prowadzone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom szpitala oraz pacjentom.

16 odpowiedzi na “Burmistrz przekazał dla Szpitala Powiatowego w Pińczowie środki ochrony osobistej ”

 1. Życie w gminie Pińczów przerasta kabaret pisze:

  Starym defibrylatorem Słonina będzie atakował wirusa. Niesamowicie potrzebny dzisiaj sprzęt. Noo, a paki z darami imponujące. Czy przynieśli je, czy burmistrz podwiózł wózeczkiem.

 2. Mordegaj pisze:

  Nasza władza czyli obecny rząd mówi ze maski nie są potrzebne. Wiec po co to?

 3. Ilona pisze:

  Dziękujemy bardzo, każdy dar jest bardzo potrzebny, bo tak naprawdę w szpitalu brakuje podstawowych rzeczy. O darach dużo się mówi, ale mało się robi. Może inne samorządy naszej gminy, też się dołożą, przecież to nasze wspólne dobro. Jeżeli chodzi o ciebie kabaret to twój wpis jest tak żałosny szczególnie w tym trudnym czasie, że pozostawje go bez komentarza.

 4. Wieloryb pisze:

  Bardzo dobra inicjatywa.Tylko czy musi być dowód w internecie na zbyt duże zgromadzenie i zbyt małe odległości miedzy zgromadzonymi. Nie wiem w jakim celu nasz włodarz ryzykuje zdrowie i karę teoretycznie do 30 tys. zł.

 5. Będzie dobrze pisze:

  Czytam w internetach, że radny Omasta przelał 3 stowki na rzecz szpitala, bardzo fajnie. Oby inni poszli w jego ślady

 6. Obserwator. pisze:

  Ciekawe czy Złotówa dorzuci coś od siebie . Kiedyś też może trafić do szpitala .

 7. Marek P pisze:

  Z tego co wiem to większość radnych, a nie tylko p. Omasta, wsparło szpital, niektórzy nawet większymi kwotami…

 8. Będzie dobrze pisze:

  warto by radni się pochwalili wpłatami, w końcu bycie radnym zobowiązuje by dawać przykład.

 9. do będzie dobrze pisze:

  Nie każdy daje na pokaz i nie musi sie tym chwalić w internecie 😉

 10. aga pisze:

  Ciekawa jestem ile P.Badurak P.Kitowa P.Kierkowski P.Barna P.Słonina przekazali na szpital, mogliby jednomiesięczne pensje,zarobki mają bardzo wysokie

 11. Do posągowej Ilony pisze:

  Aga bardzo celnie zauważyła kabaretowy wydźwięk dotychczasowych działań samorządu w tak poważnej sytuacji. Jest to totalna kompromitacja władz. Dodam, że radni i przede wszystkim burmistrz, zamiast symbolicznych groszy, starych defibrylatów i powalającej ilości paczek z fartuchami, może by w końcu zajęli sie tym co jest w ich obowiązkach i przeznaczyli z budżetu konkretne pieniądze na walkę z pandemią w gminie.

 12. DARO pisze:

  Skoro już tak wszystkich rozliczamy, to jestem ciekaw, jaka była pomoc pana wojewody jako lekarza i mieszkańca Pińczowa dla naszego szpitala

 13. Do aga pisze:

  Daj przykład i jako pierwsza przeznacz swoją. Czekamy.

 14. Marta pisze:

  Przykład powinni dać włodarze miasta i powiatu a oni lansują się za publiczne pieniądze wstyd i ochyda

 15. Marek P pisze:

  Marta polecam przestudiować słownik języka polskiego – słowo ohyda pisze się przez H.

 16. Do DARO pisze:

  Wojewoda Świętokrzyski jako przedstawiciel Rządu RP na bieżąco kieruje pomoc m.in.dla pińczowskiego szpitala oraz spółki Intercard.Z tego co mi wiadomo przekazano tym instytucjom kilka tysięcy masek,półmasek,rękawic ochronnych,rękawic nityrylowych,kombinezonów ochronnych oraz gogli.Przekazano również preparaty do dezynfekcji.W odróżnieniu od niektórych Wojewoda skupia się na pomocy rządu naszemu społeczeństwu i różnym instytucjom świadczącym taką pomoc,a nie na reklamie.Szczegółowe informacje co do wysokości pomocy można uzyskać zapewne w obu instytucjach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com