Serwis Internetowy Miasta Pińczów

WYCINKA ODBYŁA SIĘ PLANOWO

10 komentarzy

Komputery dla szkół podstawowych do nauki zdalnej

9 kwietnia 2020 | pinczow.com.pl, FB | Wyświetleń: 901

Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak przekazał w dniu dzisiejszym dyrektorom szkół podstawowych z terenu Gminy Pińczów sprzęt komputerowy dla najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli w związku z wprowadzeniem zdalnej nauki.

Środki na ich zakup pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 – „Zdalna szkoła”. Gmina Pińczów 2 kwietnia złożyła wniosek, który został pozytywnie rozpatrzony. W ramach Programu zakupionych zostało 41 komputerów przenośnych na łączną kwotę 69 085,00.

„Dziękuję pracownikom Referatu Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych i Zamówień Publicznych za błyskawiczne przygotowanie wniosku oraz przeprowadzenie procedury zakupu sprzętu komputerowego dla uczniów” – powiedział burmistrz Włodzimierz Badurak.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do Internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. 

Zakupione laptopy za pośrednictwem szkół zostaną użyczone uczniom, którzy do tej pory nie posiadali komputerów w swoich domach i tym samym nie mogli zdalnie uczyć się wraz z innymi.

2 odpowiedzi na “Komputery dla szkół podstawowych do nauki zdalnej”

  1. Rychło w czas pisze:

    Maseczki są, (to chyba by nie zarazac) odstep 2m zachowany, ale podstawowych rękawiczek nikt z trójki nie posiada

  2. Garbaty Jerzy pisze:

    Przy następnym lansie juz na pewno będą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com