Serwis Internetowy Miasta Pińczów

JUBILEUSZ TEATRU CIUT FRAPUJĄCEGO

3 komentarze

W jednostkach penitencjarnych w Polsce wdrożono specjalne procedury

29 kwietnia 2020 | kpt. Miłosz Renda, ZK Pińczów | Wyświetleń: 579

W czasie epidemii koronawirusa Covid19 we wszystkich jednostkach penitencjarnych w Polsce  opracowano odpowiednie procedury. Mają one na celu  zapobiegać zakażeniom wśród skazanych i pracowników ZK. Wszyscy funkcjonariusze zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej.

Również w Zakładzie Karnym w Pińczowie wprowadzono obostrzenia w postaci wstrzymania  odwiedzin oraz wstrzymania zatrudnienia zewnętrznego skazanych. Jednak to nie oznaczają, że pracy jest mniej. Funkcjonariusze w dalszym ciągu wykonują swoje obowiązki z należną starannością przy zachowaniu maksymalnej ostrożności.

Z obowiązków, które wynikają z toku pełnienia służby, nikt funkcjonariuszy nie zwalnia. Należą do niech wydawanie posiłków osobom pozbawionym wolności, realizowanie telefonów do osób bliskich, rozmowy na skype, realizowanie spacerów, łaźni, świadczeń pomocy medycznej, konwojowanie osadzonych oraz wiele innych. Każdy z funkcjonariuszy wypełnia powierzone obowiązki rzetelnie i zaangażowaniem.

Jednym z wielu codziennych obowiązków jest wydawanie korespondencji osobom pozbawionym wolności. Czynność wydawałaby się prosta, jednak dla osób pozbawionych wolności to niezwykle istotna forma kontaktu ze światem zewnętrznym. To podtrzymanie więzi z najbliższymi, a czasami załatwienie spraw w instytucjach i urzędach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com