Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

3 komentarze

W Pińczowie powstaną ścieżki rowerowe 

6 maja 2020 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 2 659

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Pińczowie została podpisana umowa na zadanie p.n.: „Budowa ścieżek rowerowych na terenie miasta Pińczowa” w ramach  dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 3 Działanie 3.4. „Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej”.

Umowę podpisał w imieniu gminy Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Pińczów Mirosławy Wiśniewskiej oraz Dyrektor Generalny firmy Aglet Sp. z o.o. Dariusz Mazur, która będzie wykonawcą.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną ścieżki rowerowe na terenie miasta Pińczowa długości około 4,4 km. Powstaną one w następujących miejscach:

– ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Legionistów (DW 766) od skrzyżowania z ul. Republiki Pińczowskiej do ul. Targowej,

– ścieżka rowerowa wzdłuż ul. 3 Maja od parowozowni do granic miasta,

– ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Republiki Pińczowskiej od ul. Kluka przez skrzyżowanie z ul. Legionistów do ul. Spółdzielczej,

– ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Spółdzielczej od ul. Republiki Pińczowskiej do ul. Batalionów Chłopskich,

– ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Batalionów Chłopskich od ul. Spółdzielczej do ul. Nowej,

– ścieżka rowerowa wzdłuż ul. 7 Źródeł od ul. Batalionów Chłopskich do Szkoły Podstawowej Nr 2.

Wartość zadania to 2 572 551,58 zł z czego uzyskane dofinansowanie to 85 % kosztów kwalifikowanych. Termin realizacji do dnia 30.12.2021 r.

 

 

38 odpowiedzi na “W Pińczowie powstaną ścieżki rowerowe ”

 1. Obserwator. pisze:

  A ta nowa inwestycja wzdłuż BCH między Tesco a Orlenem to ścieżka rowerowa czy parking ? Bo jak na razie to ciężko tamtędy poruszać się na rowerze .

 2. ~ pisze:

  pomijając zasadność noszenia maseczek w ogóle; jaki sens ma noszenie maski na brodzie???

 3. K. pisze:

  Podpinam się pod to co napisał „Obserwator” – zróbcie porządek z parkującymi autami na tych ścieżkach…

 4. Jj pisze:

  Nie znam się, ale inwestycja nie jest jeszcze skończona, więc póki co to nie ścieżka rowerowa, a kawałek asfaltu

 5. Karotka pisze:

  A co ze skateparkiem który ma powstać z budżetu obywatelskiego ?
  Ścieżka super

 6. do jj pisze:

  Głupiś. Czy jeśli inwestycja jest w toku to oznacza, że nie obowiązują znaki drogowe np ograniczenie prędkości? Jak byk stoją znaki oznaczające drogę dla pieszych i dla rowerów więc nie pisz, że to tylko kawałek asfaltu.. no chyba, że sam tam parkujesz

 7. bylejakość i januszex pisze:

  Na Batalionów elegancka ścieżka, w górę i w dół w górę i w dół, bo nie mozna bylo zrobić całą długością niskiego krawężnika i jednej wysokości. Proponuje podpatrzeć na zachodzie jak powinny wyglądać ścieżki rowerowe i potem robić. Dramat projekt, dramat wykonanie zresztą jak i cała obwodnica

 8. Lord Vader pisze:

  To prawda wykonanie tragiczne, ale najgorsze są wysokie krawężniki na ścieżkach rowerowych, jak zwykle to tylko w Pińczowie. Czego burmistrz nie konsultuje się z najbardziej zainteresowanymi-rowerzystami, a teraz niech się przejedzie rowerkiem, to zobaczy. Ale gościa nie przekonasz jest super i będzie jeszcze lepiej.

 9. Pinczowianin pisze:

  ZA WYSOKIE KRAWĘZNIKI DO WJAZDU NA SCIEZKE ROWEROWA.
  POPRAWCIE TO JEST PORAZKA BY DZIECI MUSIALY SIE ZATRZYMYWAC ABY WPROWADZIC ROWER PRZEZ KRAWEZNIK.
  CO ZA PROJEKTANT , CO ZA KIEROWNIK I CO ZA WYKONAWCA .
  NIKT TEGO NIE DOPILNOWAŁ.
  Ktos musi sie przewrocic i doznac uszczerbku na ciele i zdrowiu by ktos sie dopatrzył partactwa.

 10. Pinczowianin pisze:

  Panie Burmistrzu jak sa jakies inwestycje w naszym miescie to niech to zostanie wykonane solidnie i z glową.

 11. normalny pisze:

  Ścieżka przy obwodnicy to chyba nie jest „działka” burmistrza….ale jej wykonanie..DRAMAT, ścieżka piesza obok rowerowej pozapadana mimo braku eksploatacji, luźna kostka sama „wypada” przy wejściu na nią…no i te wysokie krawężniki to na ścieżce rowerowej… Ale „mały orlik” na Podgórzu to już nadzór burmistrza tak??? Ktoś zrobił taką fuszerę, że ho ho… woda tam stoi, brakuje 2 pasów zieleni, gdzie jest jakiś nadzór??? jest tam ktoś odpowiedzialny od inwestycji??? wątpię.

 12. Do OBSERWATORA pisze:

  do OBSERWATORA ta inwestycja (ŚCIEŻKA)Tesco-Orlen to inwestycja Urzędu Wojewódzkiego ściśle związana z obwodnicą i nie jest w żaden sposób połączona Z Burmistrzem Pińczowa

 13. Rovelove pisze:

  Jaki burmistrz taka ścieżka

 14. Zdenerwowany pisze:

  A czy ktoś zwrócił uwagę, że jeden znak inaczej stoi? Nawet tego nie potrafią zrobić dobrze

 15. do Obserwatora pisze:

  Na pewno NIE jest to ścieżka rowerowa – inwestycja nie odebrana, „ścieżka” nie oznakowana więc póki co to tylko teren budowy, wylany asfalt itd…
  PS. ścieżka rowerowa z wjazdem na posesję co 15m…każdorazowo chociażby do otwarcia bramy samochody będą tam stały i blokowały ścieżkę, a kłótniom nie będzie końca:) Lepiej byłoby zrobić ścieżkę rowerową na ul. Średniej, a samą ulicę zrobić jednokierunkową.

 16. andrzej pisze:

  To jest polityka miasta, zero konsultacji, bo my wiemy najlepiej, albo konsultacje pozorowane. Nic nie jest brane pod uwagę.
  A widzieliście, że ostatnio poprawiali coś przy torach na stacji kolejki? Ale szczerze to jakoś i tak lepiej to nie wygląda. Fuszerka goni fuszerkę, zero nadzoru tzw. gospodarskiego – czyli bezpośrednio nad własnymi inwestycjami i tymi prowadzonymi przez inne szczeble ogrgnaow urzędniczych. Prawdziwy gospodarz powinien lobbować, i wiedzieć, co się dzieje, co się planuje, interweniować już na etapie projektu, w ostateczności w trakcie realizowania inwestycji, wsłuchiwać się w głos zainteresowanych np. rowerzystów, kanał Ulgi, wodniaków i aeroklubu pod którego lądowiskiem jest kanał, czy ludzi od kolejki z Jędrzejowa ale i sympatyków z Pińczowa. Jest źle, a zrealizowane inwestycje nie będą spełniać oczekiwań danych grup. Wiadomo w 100 proc i tak się nie dogodzi, ale tu jest wszystko robione na pół gwizdka albo słabiej. Po za tym branie głosu mieszkańców lub grup społ. trochę chroni od odpowiedzialności za porażki, za nie do końca udane rozwiązania, gdyż dana grupa też wtedy wie że czegoś np. nie przewidziała i też ma w tym swój udział.

 17. Wieloryb pisze:

  I koniecznie ten brakujący kawałek ścieżki między Pasturką i Bogucicami.Co do parkowania to dzisiaj rano na B Ch stał pojazd dokładnie na ścieżce równolegle do jezdni.Wystarczą ze dwa mandaty i jak się rozejdzie to nikt nie będzie tak parkował.

 18. pińczowianin pisze:

  cala ścieżka rowerowa budowana przy obwodnicy to się nadaje do TV do programu UWAGA ciekaw jestem czy ŚZDW ją odbierze 😉 nie równa, tworzą się kolejny, źle wyprofilowane zjazdy to tylko przykład. DRAMAT

 19. marek pisze:

  Do komentującego Obserwatora
  Jeśli wg Ciebie ZNAKI DROGOWE ustawione przy ścieżce nic nie znaczą, bo „droga nie odebrana”, to powiedz to policji, że czekasz na jej oznakowanie: „Droga odebrana – znaki już obowiązują”. KUPA śmiechu.

 20. Obserwator. pisze:

  Dzięki Marek . Szkoda odnosić się do komentarza kogoś kto nie widzi znaków drogowych . Policja jakoś zwraca uwagę na znaki ograniczające prędkość i zakaz wyprzedzania dając mandaty na tej jak to ktoś ujął niedokończonej inwestycji . Wg mnie nikt nie ustawia znaków drogowych które nie obowiązują . Znaki nie obowiązujące na danym odcinku drogi są odwracane o90 stopni lub zasłaniane . A tak na marginesie nic nie wspominałem o burmistrzu

 21. bylejakość i januszex pisze:

  Można było na BH szerszy asfalt zrobić i ścieżkę wydzielić po prostu białym pasem, ale projektanci to jacyś idioci którzy pewnie nawet nie umieją jeździć rowerem skoro takie krawężniki robią i pagórki. A wjazdy na posesje na BH to tez temat na inną dyskusje, niektóre chyba dla aut terenowych.

 22. darek pisze:

  Zauważyliście że na wlocie do Pińczowa, na odcinku od Grunwaldzkiej do 7 Źródeł ścieżka jest szersza, a dalej od 7 Źródeł w stronę Tesco węższa, w dodatku ograniczona minipasem zieleni? Jej szerokość na tym odcinku utrudnia bezpieczne wymijanie się rowerzystów. Taki minipas zieleni jeśli już to powinien znaleźć się na tym pierwszym, szerszym odcinku ścieżki. Dawałby rowerzystom minimalne poczucie bezpieczeństwa „odsuwając” ich nieco od mocno rozpędzonych aut wjeżdżających do miasta. Kosztem szerokiej ścieżki mamy teraz węższą jezdnię na której jedyny legalny sposób parkowania to przy krawężniku (bo na ścieżce przecież nie można). Wystarczy jeden taki samochód aby całkowicie zakorkować ulicę. Bardzo ciekawe również jak po zakończeniu inwestycji będzie wyglądała organizacja ruchu dla ciężarówek jadących z Buska do Kazimierzy. Czy poprzez zwężoną ulicę BCh i dalej Republiki Pińczowskiej, czy też nową obwodnicą i potem w dół przez Rynek?

 23. do Obserwatora i Marka pisze:

  To gdzie ta Policja i mandaty? Jeżeli pilnujecie prawa to zgłaszajcie i po problemie – proste. Chyba że Policja Wam na piętę nadepnęła i teraz trzeba po marudzić, że jesteście gorzej traktowani? Najłatwiej wszystkim pilnować pracy Policji. Masz telefon, widzisz samochód na ścieżce – dzwoń i zgłoś na Policję, a nie na portal informacyjny. Widocznie jednak to nie jest do końca takie proste jak by się wydawało skoro samochody dalej tam stoją – czemu też jestem przeciwny. Ścieżka rowerowa musi mieć jednak oznaczenie poziome, a i samo jej umiejscowienie bezpośrednio przy drodze jest bardzo niebezpieczne zwłaszcza jak rowerzyści się wymijają. Wyjazdy jak napisał przedmówca dla aut terenowych i zobaczenie rowerzysty zza drzew – praktycznie niemożliwe. Wypadki tam będą. Kwestia czasu.

 24. Obserwator. pisze:

  Odniosę się tylko do ostatniego komentarza . Osobiście nie mam nic do Policji i na szczęście nie depczą mi po piętach ale wczoraj byłem świadkiem interwencji obok wodociągów tak około 19-ej i kierowca raczej laurki nie dostał . A jeżeli chodzi o stwierdzenie że ścieżka rowerowa nie posiada oznakowania poziomego , to mam pytanie do znawcy przepisów . Czy przejścia dla pieszych na BCH też nie obowiązują ? Bo pasów jeszcze nie pomalowano .

 25. marek pisze:

  Człowieku nie nie każ mi się usprawiedliwiać z czegoś, co sobie tylko wymyślisz. Powiem ci tylko, coś czego może nie wiesz, a co jest OCZYWISTOŚCIĄ
  – znaki drogowe obwiązują nawet na drogach w trakcie ich budowy.

 26. Do Marek pisze:

  Ale ja rozumiem że obowiązują i w ogóle…ale Ty się żalisz na brak reakcji policji i tyle.

 27. Mordegaj pisze:

  Nie lepiej napić się piwa w piątek wieczorem i nie pier….o czymś na co wplywu nie macie pomiędzy wyborami?

 28. Mieszkanieccc pisze:

  Ścieżka to jest porażka , dlaczego nie zrobiono jednej wysokości ścieżki tylko na całej długości są muldy ?? Czy to tor czy ścieżka ? Poza tym nie pomyślano o miejscach parkingowych wzdłuż bch dlatego ludzie stoją na ścieżce i tak będzie sie działo .wjazd do miasta pas zieleni szerszy od jezdni kto to projektował

 29. Mordegaj pisze:

  No przecież nic teraz nie możecie zrobić…po co te nerwy? Wybierajcie co 4 lata tak jak trzeba. A jeśli nie to zachowajcie swoje żale gdzieś.

 30. Artur pisze:

  Mnasi mieszkańcy jak zwykle niezawodni w krytyce, czasem żal mi że nie urodziłem się o nie mieszkam w innym mieście. Ale na szczęście otaczam się optymistami, czego wszystkim życzę:)

 31. do Darek pisze:

  Od ulicy Siedem Źródeł w stronę Tesco, ścieżka jest węższa, ale za to ścieżka jest też po drugiej stronie ulicy (wyasfaltowany kawałek chodnika oznakowany jako ścieżka pieszo-rowerowa). Tylko mało kto o tym wie i każdy na siłę korzysta tylko ze ścieżki po północnej stronie ul. Batalionów Chłopskich.

 32. darek pisze:

  Wiem o tym, ale logiczne że większość rowerzystów wybierze osobną ścieżkę która jest kontynuacją tej wcześniejszej po tej samej stronie, a nie ciąg pieszo-rowerowy pomiędzy pieszymi.

 33. do Darek pisze:

  Dokładnie tak będzie i tak jest, a na tym odcinku ścieżki jest tak ciasno, że rowerzyści, aby się minąć najczęściej zjeżdżają na chodnik (co już jest łamaniem prawa takim samym jak parkowanie samochodów na ścieżce). Może zrobią ścieżkę jednokierunkową na tym odcinku – czas pokaże.

 34. wiesiekzeskowrunna pisze:

  ale się ekscytujecie ścieżkami skoro nie ma kto nimi jeździć ludziom trzeba pracy, firm, utrzymania rodziny, zbudowane ścieżki to inwestycja wojewódzka a nie gminy, a niektóre osoby markują tę inwestycję swoim nazwiskiem aby zbić kapitał polityczny

 35. darek pisze:

  Dla mieszkańca nie jest ważne czyja to inwestycja, byle spełniała swoje zadanie. W ostatnich dniach jak była dobra pogoda, każdej godziny ze ścieżki korzystało kilkadziesiąt osób, głównie rodzin z dziećmi. I to właśnie oni się głównie „ekscytują” tym tematem. Bo np. kilka za wysokich krawężników może zepsuć każdą inwestycję rowerową. Dlatego tutaj ten temat, żeby kolejne ścieżki, te w 100% zależne od władz miasta, były udane.

 36. Mordegaj pisze:

  Kocham Pińczów…

 37. Gość pisze:

  Ach ci cykliści, trudno im dogodzić, ścieżki nie pasują, to może ścieżki zdrowia albo zakaz pedałowania 😉 (to żart jakby co)

 38. Włodek włodarz miasta Pinczow pisze:

  Patrzac na ścieżki rowerowe naszych zachodnich sąsiadów to jednym słowem nasi włodarze postarali się „wchuj”. 5km ścieżki hahahahaha.smiech na sali…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com