Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Trenuj z Nidą Pińczów”

0 komentarzy

Przewodnik psa specjalnego i jego podopieczny

28 maja 2020 | kpt. Miłosz Renda, ZK Pińczów | Wyświetleń: 1 805

Praca z psem specjalnym to praca również po za służbą.

W Zakładzie Karnym w Pińczowie od lutego 2019 roku do zadań związanych z zapobieganiem przenikaniu na teren jednostki substancji odurzających  wykorzystywany jest pies specjalny o imieniu Nabi.

Po wycofaniu ze służby jego poprzednika, postanowiono, że nasza  jednostka jest przygotowana do tego, by pełnił w niej służbę kolejny pies. Dokonawszy odpowiedniego wyboru, bo trzeba wspomnieć, że nie każdy pies spełnia warunki kwalifikacji do służby w charakterze psa specjalnego, pojawił się w naszych szeregach długowłosy owczarek niemiecki.

Po dokładnym przeszkoleniu przygotowawczym trwającym 16 tygodni, na które nasz podopieczny udał się wraz ze swoim opiekunem, Nabi wstąpił  na dobre w szeregi Służby Więziennej. Dzisiaj pełni służbę zarówno  w oddziałach mieszkalnych, przy wejściu do jednostki oraz w biurze przepustek. Codziennie pod czujnym okiem swojego opiekuna dokonuje prewencyjnej kontroli osób, pojazdów, paczek higienicznych dostarczanych do zakładu, kontroli sprzętu RTV oraz korespondencji podawanej  przez osoby  z zewnątrz jednostki dla osadzonych. 

W celu zapewnienia sprawności oraz utrzymania odpowiednio nabytych umiejętności podczas wcześniejszego przeszkolenia przewodnik psa prowadzi specjalną tresurę przez co najmniej godzinę dziennie. Jak twierdzi,  praca z psem to praca również  po za służbą, dbanie o jego higienę, wyszkolenie oraz kondycję.   

9 odpowiedzi na “Przewodnik psa specjalnego i jego podopieczny”

 1. Nie hejt a pytania pisze:

  ………..

 2. dudu pisze:

  ………..

 3. nikt pisze:

  …………

 4. Gonichandlarzy pisze:

  Czy można wypożyczyć tego psa żeby sprawdzić czy sąsiad przechowuje narkotyki, albo ma takie?

 5. Gonichandlarzychodzacymizpsami pisze:

  Jak ktoś wie kto handluje białą śmiercią to niech dzwoni na policje

 6. yogi pisze:

  Super to naprawdę trudna służba i wymaga dużych umiejętności i brawa dla przewodnika za trud pracy jaki wiąże się z służbowym psem specjalnym wielkie brawa i wytrwałości

 7. pińczowianin pisze:

  A pierwsze trzy komentarze gdzie sie podziałhy

 8. sampler pisze:

  Beznadziejny serwis gdzie kasuje się komentarze, które wcale nie były obraźliwe. Wyrażały zdanie ludzi. Ja też uważam, że pisanie o ZK cały czas jest do bani…i mało kogo to interesuje a moderator który kasuje normalne wpisy bo tak mu się podoba to dno. Nie zaglądam tu więcej dno i dwa metry mułu.

 9. nina pisze:

  Dno – i tak też można powiedzieć o drugim człowieku. Zapewne sampler poprawił sobie tym samoocenę. Można i tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com