Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

Wejście do jednostki penitencjarnej – brama

21 maja 2020 | kpt. Miłosz Renda, ZK Pińczów | Wyświetleń: 1 548

Urządzenie typu Hajmann, śluza, brama główna, klucze specjalne to tylko niektóre pojęcia związane  z pracą na stanowisku bramowego.

W czasach epidemii na terenie Zakładu Karnego w Pińczowie wdrożono odpowiednie procedury mające zminimalizować ryzyko zakażenia Covid19. Funkcjonariuszem mającym pierwszy kontakt podczas codziennej służby z  osobami starającymi  się o wejście na teren zakładu jest funkcjonariusz pełniący służbę na stanowisku bramowego w dziale ochrony.  Do jego obowiązków należy kontrola osób i pojazdów starających się o wejście na teren jednostki, weryfikowanie ich tożsamości,  niedopuszczenie do nieuzasadnionego otwarcia wejść i przejść w rejonie bramy głównej zakładu oraz  niezwłoczne meldowanie dowódcy zmiany o różnych nieprawidłowościach godzących w porządek i bezpieczeństwo jednostki. Wymienione czynności to tylko niektóre obowiązki wynikające  z normalnego toku służby bramowego. W czasach epidemii dodatkowo przy zachowaniu odpowiednich środków ochrony osobistej dokonuje pomiaru temperatury osobom wchodzącym na teren jednostki jednocześnie  kierując ruchem na bramie głównej.   Funkcjonariusz pełniący służbę na tym stanowisku musi wykazywać się czujnością, wszechstronnym myśleniem  i jasnym przeglądem sytuacji, by nie dopuścić do nieuzasadnionego opuszczenia jednostki penitencjarnej przez nieuprawnione do tego osoby, by reszta społeczeństwa mogła czuć się bezpieczna. 

 

3 odpowiedzi na “Wejście do jednostki penitencjarnej – brama”

  1. jj pisze:

    Dzięki za info. Czuję się bezpieczniej

  2. Szef pisze:

    Myslalem ze z broni do niego mierzysz;)

  3. Jozin z Bazin pisze:

    Byłem kiedyś tam w sprawie służbowej. Panowie na tzw. bramie prześwietlili mnie jakbym odwiedzał osadzonych. Także mierzenie z termometru do odwiedzających w takiej postawie jest co najmniej dziwne. Nie pozdrawiam panów na tzw. bramie za mało sympatyczne zachowanie w kierunku przybywających w sprawach służbowych.

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com